Hirdetés
Hirdetés

Őszi vásár és üzleti találkozó lesz Székelyudvarhelyen

Csütörtököm kezdődik és vasárnapig tart a Székelyudvarhelyi Őszi Vásár. Archív •  Fotó: Barabás Ákos

Csütörtököm kezdődik és vasárnapig tart a Székelyudvarhelyi Őszi Vásár. Archív

Fotó: Barabás Ákos

Vasárnapig tartó, autókra és kellékekre is kiterjedő nemzetközi kiállítás és vásár kezdődik csütörtökön a székelyudvarhelyi sportcsarnokban és környékén a hagyományos Őszi vásár részeként. Ugyanakkor péntektől elkezdődik a Székely Termékek Fesztiválja és a borfesztivál is a közelben lévő minifocipályán.

Fülöp-Székely Botond

2022. szeptember 14., 17:562022. szeptember 14., 17:56

2022. szeptember 14., 18:312022. szeptember 14., 18:31

Az egész napos szabadtéri rendezvények részeként számos kulturális program is lesz: pénteken este hét órától Szolga Barbi és barátainak koncertjét tekinthetik meg, amit a 6 Chapter és az Arzenal zenekarok fellépése követ.

Szombaton délután négy órától – a néptánccsoportok és kórusok fellépését követően – udvarhelyszéki szüreti bál lesz,

míg vasárnap a számos program mellett a NótaMóka zenekar is koncertezik.

Pénteken délelőtt tíz és délután két óra között fogadóórát tart Venczel Attila városi főjegyző és Ölvedi Zsolt székelyudvarhelyi alpolgármester a sportcsarnokban – erre 0754-507 510-es telefonszámot tárcsázva kell előzetesen bejelentkezni.

Szombaton ugyanebben az időpontban Gálfi Árpád polgármestertől lehet kérdezni, erre szintén a már említett telefonszámon kell előzetesen regisztrálni.

Az őszi vásáron egyébként jelen lesz a Médiatér csapata is, megtalálnak minket a sportcsarnokban, akárcsak a szabadtéri  standon

– olvasnivalóval és ajándéktárgyakkal várunk mindenkit. Részletesebb programért az oszivasar.ro honlapot kell felkeresni.

Üzleti fórum és B2B találkozó

A Székelyudvarhelyi Őszi vásár részeként üzleti konferencia kezdődik csütörtök délután négy órától a székelyudvarhelyi városháza Szent István termében

a Romániai Magyar Közgazdász Társaság (RMKT), az Udvarhelyszéki Kis- és Középvállalkozások Szövetsége (UKKSZ), a Hargita Business Center, illetve a városháza társszervezésében.

Hirdetés

A köszöntőbeszédeket követően előadást tart Besenyei Sarolta, az Európai Bizottság szakértője Globális megatrendek, digitalizáció és fenntarthatóság a székelyföldi vállalkozások tekintetében címmel. Őt követi Skapinyecz Péter, a Közép-Európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. cégvezetője, aki a Kárpát-medencei és székelyföldi gazdaságfejlesztési eredményekről fog beszélni.

Antal Lóránt szenátor, a parlament energetikai infrastruktúra és Ásványi Erőforrások Bizottságának elnöke Energia mindenek fölött. Még Székelyföldön is! címmel tart előadást, Geréb László egyetemi oktató pedig a székelyföldi és az udvarhelyszéki vállalkozók eredményeiről fog beszélni. Végül a kiemelkedő teljesítményű székelyudvarhelyi vállalkozások díjazásával zárul az esemény.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. július 14., kedd

Két időpontot is felvetett Bolojan az esetleges előre hozott választásokról

Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kijelentette, hogy ha a parlamenti pártok nem jutnak megállapodásra a politikai válság feloldásáról, azaz egy új kormány megalakításáról, akkor előre hozott választásokkal kell számolni idén ősszel vagy jövő tavasszal.

Két időpontot is felvetett Bolojan az esetleges előre hozott választásokról
Hirdetés
2026. július 14., kedd

A székelyföldi megyéket is érinti az újabb viharriasztás

Elsőfokú viharriasztást adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidékre, többek között Hargita, Kovászna és Maros megye nagy részére is.

A székelyföldi megyéket is érinti az újabb viharriasztás
2026. július 14., kedd

A Világbank is részt vett a közalkalmazotti bértörvény tervezetének kidolgozásában

Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kijelentette, hogy a bértörvény – még ha nem is tökéletes – lehetővé teszi a PNRR-ből származó források lehívását, valamint a közszféra egyensúlytalanságainak kijavítására irányuló folyamat elindítását.

A Világbank is részt vett a közalkalmazotti bértörvény tervezetének kidolgozásában
2026. július 14., kedd

Egyre kevesebb helyen lehet készpénzzel számlát fizetni

Beszűkültek a készpénzes számlafizetési lehetőségek az utóbbi hónapokban, miután több üzletben megszűnt a PayPointon keresztüli befizetés. A változás leginkább azokat érinti hátrányosan, akik nem használnak bankkártyát, internetes szolgáltatásokat.

Egyre kevesebb helyen lehet készpénzzel számlát fizetni
Hirdetés
2026. július 13., hétfő

Nicușor Dan kihirdette a törvényt: a bányászjárás áldozatai havi 5000 lej kártérítésre lesznek jogosultak

A Nicușor Dan államelnök által hétfőn kihirdetett és jövő évtől hatályos törvény értelmében az 1990. június 13-15-i bányászjárás áldozatai havi 5000 lej kártérítésre, ingyenes orvosi ellátásra és kezelésekre jogosultak.

Nicușor Dan kihirdette a törvényt: a bányászjárás áldozatai havi 5000 lej kártérítésre lesznek jogosultak
2026. július 13., hétfő

Egy tömbházlakás konyhájában csaptak fel a lángok Székelyudvarhelyen

Több személyt kellett megelőzési céllal kimenekíteni egy székelyudvarhelyi tömbházból hétfőn délután, miután lángok csaptak fel az egyik lakrész konyhájában. A tűz anyagi kárral járt – közli a Hargita megyei tűzoltóság.

Egy tömbházlakás konyhájában csaptak fel a lángok Székelyudvarhelyen
2026. július 13., hétfő

Tűzszüneti kormányt javasolt Kelemen Hunor

Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartott délelőtti egyeztetéseken „tűzszüneti” kormány megalakítására tett javaslatot, figyelembe véve, hogy lehetetlen jelenleg egy „kényelmes parlamenti többség” létrehozása.

Tűzszüneti kormányt javasolt Kelemen Hunor
Hirdetés
2026. július 13., hétfő

Elfogadta az Országgyűlés az alaptörvény módosítását, megszűnik Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása

Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhetedik módosítását, amelynek értelmében a hatálybalépést követő napon Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik.

Elfogadta az Országgyűlés az alaptörvény módosítását, megszűnik Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása
2026. július 13., hétfő

Két romániai hegymászó vesztette életét az Alpokban

Két román állampolgárságú hegymászó életét vesztette az olaszországi Gran Paradiso-hegységben, miután egy gleccserszakadékba zuhantak – jelentették be hétfőn az olasz hegyimentők az ANSA hírügynökség szerint.

Két romániai hegymászó vesztette életét az Alpokban
2026. július 13., hétfő

Hat medve ijesztett rá kilenc turistára a széphavasi kápolnánál – végül a csendőrök segítettek

Hat medve ijesztett rá kilenc román, magyar és ausztrál nemzetiségű turistára hétfőn délután a Gyimesfelsőlok területén lévő széphavasi Szentlélek-kápolnánál – tájékoztat a Hargita Megyei Csendőr-főkapitányság.

Hat medve ijesztett rá kilenc turistára a széphavasi kápolnánál – végül a csendőrök segítettek
Hirdetés