
Csütörtököm kezdődik és vasárnapig tart a Székelyudvarhelyi Őszi Vásár. Archív
Fotó: Barabás Ákos
Vasárnapig tartó, autókra és kellékekre is kiterjedő nemzetközi kiállítás és vásár kezdődik csütörtökön a székelyudvarhelyi sportcsarnokban és környékén a hagyományos Őszi vásár részeként. Ugyanakkor péntektől elkezdődik a Székely Termékek Fesztiválja és a borfesztivál is a közelben lévő minifocipályán.
2022. szeptember 14., 17:562022. szeptember 14., 17:56
2022. szeptember 14., 18:312022. szeptember 14., 18:31
Az egész napos szabadtéri rendezvények részeként számos kulturális program is lesz: pénteken este hét órától Szolga Barbi és barátainak koncertjét tekinthetik meg, amit a 6 Chapter és az Arzenal zenekarok fellépése követ.
míg vasárnap a számos program mellett a NótaMóka zenekar is koncertezik.
Pénteken délelőtt tíz és délután két óra között fogadóórát tart Venczel Attila városi főjegyző és Ölvedi Zsolt székelyudvarhelyi alpolgármester a sportcsarnokban – erre 0754-507 510-es telefonszámot tárcsázva kell előzetesen bejelentkezni.
Szombaton ugyanebben az időpontban Gálfi Árpád polgármestertől lehet kérdezni, erre szintén a már említett telefonszámon kell előzetesen regisztrálni.
– olvasnivalóval és ajándéktárgyakkal várunk mindenkit. Részletesebb programért az oszivasar.ro honlapot kell felkeresni.
A Székelyudvarhelyi Őszi vásár részeként üzleti konferencia kezdődik csütörtök délután négy órától a székelyudvarhelyi városháza Szent István termében
A köszöntőbeszédeket követően előadást tart Besenyei Sarolta, az Európai Bizottság szakértője Globális megatrendek, digitalizáció és fenntarthatóság a székelyföldi vállalkozások tekintetében címmel. Őt követi Skapinyecz Péter, a Közép-Európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. cégvezetője, aki a Kárpát-medencei és székelyföldi gazdaságfejlesztési eredményekről fog beszélni.
Antal Lóránt szenátor, a parlament energetikai infrastruktúra és Ásványi Erőforrások Bizottságának elnöke Energia mindenek fölött. Még Székelyföldön is! címmel tart előadást, Geréb László egyetemi oktató pedig a székelyföldi és az udvarhelyszéki vállalkozók eredményeiről fog beszélni. Végül a kiemelkedő teljesítményű székelyudvarhelyi vállalkozások díjazásával zárul az esemény.
Olyan áramszolgáltatót keresel, akivel a saját anyanyelveden egyeztethetsz nemcsak a számlákról, hanem az energiahatékonyságról is, és arról, hogyan lehetsz környezetbarátabb anélkül, hogy lemondanál a kényelemről?
Első házként megszavazta a szenátus hétfőn azt a törvénytervezetet, amely szerint az endometriózisban szenvedő nők havi egy fizetett szabadnapra jogosultak.
Egy negyedikes fiú esete hónapok óta köztéma Marosvásárhelyen, miután több iskola elutasította az áthelyezését. Végül a Schiller-iskolába került, ahol a szülők tiltakozásba kezdtek: az osztály nem jár iskolába, bár még sosem találkoztak vele.
Hallgatólagosan elfogadta a szenátus hétfői ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a tanév első napja hivatalos szabadnap a szülők számára.
Botrányba torkollt hétfőn a képviselőházban a kormány órája elnevezésű vita, amelyen a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) kezdeményezésére Diana Buzoianu környezetvédelmi minisztert faggatták a Paltinu-gyűjtőtónál kialakult helyzetről.
Bizonytalanul közlekedő, parkoló autóvezetők kerültek a Hargita megyei rendőrök látószögébe hétvégén.
Jócskán a megengedett sebességhatár fölött, 201 km/órás sebességgel hajtott az A2-es autópályán egy férfi. Később a vizsgálatok azt is kimutatták, hogy kábítószer hatása alatt vezetett.
Gratulált hétfőn Nicușor Dan államfő a vasárnapi időközi helyhatósági választások győzteseinek.
Változékony és az ilyenkor megszokottnál enyhébb időre számíthatunk a következő két hétben, december 18. után várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) december 8. és 21. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter feljelentést tesz az Európai Ügyészségen az elektromos iskolabuszok közbeszerzésével kapcsolatban, miután felmerült az európai alapok szabálytalan felhasználásának gyanúja.
szóljon hozzá!