
30 banit adnak az üveghulladék kilójárért az akció során. Képünk illusztráció
Fotó: Eco Csík Kft.
Üveggyűjtési akciót tart október 10–14. között Csíkszéken a hulladékgazdálkodást végző az Eco-Csík Kft. Az előző alkalmakhoz hasonlóan a program idén is kiterjed a teljes szolgáltatási területükre, így Csíkszereda mellett további 15 környező községben is beváltható lesz az üveghulladék kilogrammonként 30 baniért.
2022. október 04., 11:532022. október 04., 11:53
2022. október 11., 12:312022. október 11., 12:31
Mint a szerkesztőségünknek is elküldött tájékoztatásban írják, a községek központjában, valamint Csíkszereda négy gyűjtőpontján jövő héten 10 és 15 óra között tart az akció, a helyszínek előre meghatározott program szerint kerülnek sorra.
A csíkszeredai gyűjtőpontok a már megszokott helyszíneken lesznek:
Nagyrét utca (a „cirkuszkertben”)
Zsögöd utca (a kultúrotthonnal szemben)
Csíksomlyó (a gyermekotthonnal szemben)
a Testvériség sugárút és a Gyermek sétány találkozása
Átvesznek befőttesüvegeket, ásványvizes, sörös, boros, pezsgős, röviditalos üveget, a bébiételes és a parfümös üveget.
– tájékoztatnak.
„Fontos, hogy leadás előtt mindenki öblítse ki az üvegeket és a kupakot távolítsa el, a szennyezett üvegeket ugyanis nem áll módunkban elvenni!” – teszik még hozzá.
Arra kérik azokat, akik becslésük szerint több mint több mint 500 kg hulladékot adnának le, hogy a gördülékeny kifizetés érdekében egyeztessen előre a hulladékgazdálkodási vállalat szakemberével, a 0729-939 501-es telefonszámon, ahol további információkat is lehet kérni az akcióról.
Hangsúlyozzák még, hogy a minden hónap első hétfőjén megszervezett ingyenes hulladékátvétel alkalmával leadott üvegekért nem áll módjukban fizetni.
Október 10., hétfő – Csíkcsicsó, Csíkrákos, Madéfalva, Csíkszentmihály
Október 11., kedd – Csíkszentkirály, Csíkszentimre, Csíkszentsimon, Tusnád
Október 12., szerda – Csíkszentlélek, Csíkszentgyörgy, Pálfalva, Lövéte
Október 13., csütörtök – Kászon, Csíkkozmás, Csíkszentmárton
Október 14., péntek – Csíkszereda
Esőre és viharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben kedden az ország szinte egész területén.
Előzetes letartóztatásba helyezték a perbáthidai gyilkosság fő gyanúsítottját – tájékoztatott a Bihar megyei ügyészség kedden.
Nicușor Dan államfő kedden azt nyilatkozta, hogy „viszonylag kevés” olyan kormányalakítási forgatókönyv jöhet szóba, amelyben stabil többség támogatja a kabinetet. A technokrata miniszterelnök kinevezését „esélyes forgatókönyvnek” nevezte az elnök.
Folyamatosan az Ugron Gábor, Orbán Balázs, Farcád és Lejtő utcák házai között ólálkodott az elmúlt időszakban egy kifejlett medve, amelyet végül hétfőn este lőttek ki a vadászok a székelyudvarhelyi városvezetés utasítására.
A Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) nem kellene támogatnia egy Sorin Grindeanu vezette kisebbségi kormányt – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
Az SOS Románia parlamenti politikusai megkezdték az aláírásgyűjtést Nicuşor Dan elnök tisztségből való felfüggesztésének kezdeményezéséhez – jelentette be hétfő este a párt elnöke.
Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, majd összeül az Országgyűlés, és esküt tesznek a miniszterek.
Általában meleg időre, de ingadozó hőmérsékleti értékekre lehet számítani a következő két hétben, és ezen a héten esők is várhatók – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 11–24. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
szóljon hozzá!