
Képünk illusztráció
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Ostorcsapással kezdődött, megtorlással folytatódott, tömegverekedéssel és gyújtogatással végződött Kászonaltíz községben egy csütörtöki, két család korábbi nézeteltéréséből kirobbant konfliktus.
2020. június 19., 12:472020. június 19., 12:47
2020. június 19., 12:522020. június 19., 12:52
A hatóságokat 19 óra 27 perckor riasztották a tömegverekedéshez, a helyszínre azonnal egy bevetési egység vonult – számol be a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A vizsgálatok szerint a többfelvonásos összetűzés első része 13 órakor történt: egy 34 éves altízi férfi, miközben szekerével a faluban haladt, egy régebbi vitahelyzettel indokolva tettét ostorral rácsapott egy helyi lányra. Második felvonásként a lány 53 éves apja, miután tudomást szerzett az esetről, rögtön a bántalmazó házához ment, néhány ökölcsapással a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházba juttatva a férfit.
Miután ellátták sérüléseit és kiengedték a kórházból, következett a harmadik felvonás. 19 óra körül az agresszorból lett áldozat ismét támadásba lendült: öt társat vett maga mellé, hogy bosszút álljon a lányára mért ostorcsapást megtorló apán és családján. A családfő helyett azonban először 22 éves fiát tudták helyben hagyni, majd a feleségét bántalmazták – igaz, a hatfős támadóbrigád egyik 30 éves tagja sem úszta meg verés nélkül. Mindhárman a csíkszeredai kórházba kerültek.
Az összetűzés a fizikai agresszión túl anyagi kárral is járt: betörtek több ablakot és felgyújtották a megtámadott ház bejárati ajtaját. A rendőrség folytatja a vizsgálatokat, hogy valamennyi, tömegverekedésben részt vevő személyt azonosítsák.
Nyersen felvágva vagy árnyékos helyen szárítva, továbbá olajként vagy ecetként egyaránt használják, mifelénk főként pityóka- és bárány(fej)levesek készítésekor. A tárkonyról lesz szó, ha már azt tartjuk a legautentikusabb zöldfűszerünknek. De az is!
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Egy nő életét vesztette, miután kigyúlt az autójuk, amelyben férjével együtt tartózkodtak Bukarestben. A kisautó egy kétszemélyes elektromos jármű volt, egy üléssel elöl, egy másikkal hátul – írja a román sajtó.
Bűnügyi eljárás indult két férfi ellen, miután a közúti ellenőrzéskor egyikük hamis iratot mutatott fel, a másikuk ittasnak bizonyult.
A február 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 2651 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Tavaszi időjárás van még szombaton a legtöbb székelyföldi településen, de jó tudni, hogy a Hargita megyei sípályák ennek ellenére is működnek.
Hétfőig az ország legnagyobb részén csapadék várható, a hegyekben havas eső és havazás formájában. Emellett az időjárás vasárnaptól jelentősen lehűl, elsősorban az ország északi felében, majd a többi térségben is.
Két tűzesethez is ki kellett vonulniuk pénteken a Maros megyei tűzoltóknak: Abosfalván háztartási hulladék gyúlt ki, Dédabisztrán száraz növényzet.
A politikai döntéshozóknak az üzengetések és a politikai zajkeltés helyett a strukturális problémák megoldására kellene összpontosítaniuk – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Nicușor Dan.
Felbontják a munkaszerződését azoknak az állami egészségügyi intézményekben alkalmazott orvosoknak, akiket tetten érnek, amint munkaidőben a magánszektorban dolgoznak – jelentette ki pénteken Temesváron Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
1 hozzászólás