
Képünk illusztráció
Fotó: Mihádák Zoltán/MTI
Egy férfi és egy nő utcai veszekedésére figyelt fel csütörtökön délelőtt Marosvásárhelyen a csendőrség. A helyszínre érkező rendőrök megállapították, hogy egy 30 éves jeddi nőt halálosan megsebesített egy 48 éves férfi.
2020. március 26., 19:442020. március 26., 19:44
A nyomozás során kiderítették, hogy az élettársi kapcsolatban élő pár autóval tartott valahová, együtt a hatéves gyerekükkel. Egy nézeteltérés miatt
A helyszínre riasztott mentőegység mindkettőt a sürgősségire szállította, de a nő életét már nem tudták megmenti, belehalt a sérüléseibe.
Korábbi családon belüli erőszakról, erőszakos megnyilvánulásról nincs tudomása a rendőrségnek – tájékoztatott a rendőrségi szóvivő. Az ügyészség nyomozást indított gyilkosság gyanújával.
Ami a hatéves gyereket illeti, egyelőre a nagyszülőknél helyezték el, miután a Maros megyei gyermekvédelmi igazgatósággal is kapcsolatba lépett a nyomozóhatóság.
Nicușor Dan államfő csütörtök este kijelentette, hogy egy meghatározott időszakra kinevezett technokrata kormány jobb helyzetbe hozta volna az országot, mint amiben jelenleg van.
Teljesen megbénult a forgalom az 1-es országúton, a Prahova-völgyi Bușteni-ben csütörtök este, miután egy kamion nekiütközött egy rendőrautónak, vezetője pedig elbarikádozta magát a fülkében, és nem volt hajlandó kiszállni.
Javultak a hazai magyar diákok románérettségi-eredményei: míg 2024-ben országosan 68,1 százalékuk szerzett átmenőjegyet, tavaly 79,42, idén pedig már 88,15 százalékuk teljesítette sikeresen a vizsgát.
A Duna vízhozama csütörtökön elérte az elmúlt 23 év legalacsonyabb szintjét Románia határánál.
Családja, pályatársai, barátai és tisztelői vettek végső búcsút csütörtökön Szilágyi Tibor Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésztől a Farkasréti temetőben Budapesten.
A legfőbb ügyészség vádat emelt csütörtökön Diana Șoșoacă EP-képviselő ellen négy rendbéli jogellenes fogvatartás miatt, miután 2021 decemberében bezárt az irodájába egy olasz újságírónőt és televíziós stábját, akik interjút akartak készíteni vele.
Megrongálódott egy ingatlan kerítése, két közlekedési tábla, valamint egy gázvezeték a csütörtök reggel Lemhénynél történt balesetben – közölte a rendőrség.
Jóváhagyta Gyergyószentmiklós önkormányzata a Csíky-kert rendbetétléről szóló finanszírozási szerződést, és döntött a Virág negyed északi részének rendezéséhez szükséges telekkönyvi módosításról is.
A bukaresti nyugdíjpénztárnál és további 29 helyszínen egy nyugdíjcsalással kapcsolatos ügyben szerdán végrehajtott házkutatások nyomán hét személyt őrizetbe vettek, további 13-at hatósági felügyelet alá helyeztek – közölte csütörtökön rendőrség.