
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Három autó is érintett volt abban a náznánfalvi balesetben, amely pénteken délben történt. A helyszínre vezényelt mentőegységek öt személyt láttak el.
2023. március 31., 19:552023. március 31., 19:55
Egy tűzoltó és egy SMURD-egységgel vonult ki a Maros megyei tűzoltóság, illetve egy mentőegységgel a mentőszolgálat pénteken délben Náznánfalvára, ahol a főúton három személyautót érintő baleset történt. A tűzoltóság tájékoztatása szerint a helyszínen öt személyt láttak el, egy tizennégy éves lányt pedig kórházba vittek könnyebb sérülések miatt – tájékoztattak a Maros megyei tűzoltóság közleményében.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Előzetes letartóztatásba helyeztek Németországban egy román-moldovai kettős állampolgárt szélsőjobboldali terrorszervezet létrehozásának kísérlete miatt – tájékoztatott szerdán a Román Rendőrség.
Az első akkreditált doktori iskola, új mesteri és mérnöki képzések, modern laborok és épülő kampuszok jellemzik a Sapientia EMTE idei felvételi időszakát. Az egyetem vezetői Csíkszeredában ismertették a legfontosabb újdonságokat.
A fejlesztési minisztérium szerdán meghosszabbította a helyreállítási alapból (PNRR) finanszírozott beruházások elszámolási határidejét, és sürgeti az elszámolási kérések benyújtását.
Rövid ímélben értesítették Dolhai Istvánt, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetőjét, hogy július végéig láthatja el főkonzuli teendőit.
Az ország nagy részére elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM): a figyelmeztetés szerdán 37 megyére és Bukarestre, csütörtökön pedig 17 megyére és a fővárosra lesz érvényes.
Nicușor Dan államelnök szerdán, az ankarai NATO-csúcstalálkozó előtt kijelentette, hogy Románia a Fekete-tengeri régió fontosságát fogja hangsúlyozni.
Közzétették szerdán a nyolcadikosok országos képességfelmérő vizsgájának végleges eredményeit, miután elbírálták az óvásokat – közölte az Agerpres.
Szimbolikus időpontban, magyarországi idő szerint 19 óra 56 perckor indult újra kedd este az M1 műsora, miután délután az új vezetés leállította a hírszolgáltatást.
Védelmi és biztonsági beruházásokat finanszírozó nemzetközi pénzintézet létrehozásáról írt alá szándéknyilatkozatot kilenc ország az ankarai NATO-csúcson – jelentette be kedden Nicușor Dan román elnök.
szóljon hozzá!