
Fotó: Haáz Vince
Az elmúlt három szombaton Marosvásárhelyen mintegy 30 tonna elektronikai hulladékot gyűjtöttek össze és ez az akció jövő szombaton is folytatódik – nyilatkozta Soós Zoltán, a város polgármestere.
2021. április 17., 15:482021. április 17., 15:48
2021. április 17., 15:492021. április 17., 15:49
A megyeszékhelyen hat év után először szervezték meg az elektronikai hulladék összegyűjtését, kijelölve azokat a helyeket, ahova a lakók elvihetik az árammal működő, használaton kívül levő háztartási eszközeiket és egyéb kacatjaikat.
A nagy és nehéz elektromos eszközöket április folyamán a városháza által megbízott cég elszállítja a háztól, ezt kérni lehet a 0748 196 767-es telefonszámon. Jövő szombaton 8-12 óra között a Kornisa és November 7. negyedekben zajlik majd a begyűjtés.
Fotó: Haáz Vince
Soós Zoltán polgármestertől megtudtuk, hogy hamarosan lesz tavaszi nagytakarítás is Marosvásárhelyen. Meg kellett várni a város költségvetésének elfogadását, amely pénteken történt meg, és ezután meg lehet hirdetni a kiírást és ki lehet választani a céget, amely elvégzi a tavaszi nagytakarítást, összegyűjtve a lakók által kitett hulladékmennyiséget. A pontos időpontot időben közlik majd a lakókkal.
Fotó: Haáz Vince
Marosvásárhelyen hagyományosan évente kétszer, tavasszal és ősszel szerveznek nagytakarítást, tavaly azonban csak egy volt, a koronavírus járvány okozta szigorítások és a karantén miatt.
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Csütörtök-péntekig tovább melegszik az idő Románia legtöbb régiójában, ahol kánikulára és fokozott hőterhelésre kell számítani, utána azonban fokozatos lehűlés kezdődik, és nő a záporok, zivatarok valószínűsége.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt hétfőn 12 óra 34 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A meteorológiai szolgálat hétfői előrejelzése szerint péntek reggelig az egész országban kánikula és rendkívül magas hőmérsékletek várhatók.
Száznyolcvan kilogramm robbanóanyaggal mozdítottak el egy sziklát a Duna Bala-ágának közelében, hogy vizet tereljenek a csernavodai atomerőművet tápláló Öreg-Duna medrébe – jelentette be hétfőn Radu Miruță.
Vádat emelt a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Ráduly István háromszéki prefektus ellen, miután több mint két és fél évig nyomozott a prefektúra villanyhálózatának felújítása, az épületen végzett munkálatok és egyes föld-visszaszolgáltatási ügyek miatt.
Harmadfokú hőségriasztás van érvényben szerdáig Szatmár, Bihar, Arad és Temes megyében. Térségünkben Maros megyében narancs jelzésű hőségriasztás van érvényben.
A Duna vízhozama a következő napokban másodpercenként 1400 köbméterre csökkenhet Báziásnál, ahol a folyam belép Romániába.
Megállíthatatlanul emelkedik az üzemanyagok ára, a dízel litere egyes töltőállomásokon már a 11 lejhez közelít.
Több mint 33 ezer diák iratkozott be a hétfőn kezdődő pótérettségire.
Hétfőtől csütörtökig újabb rendkívüli ülésszakot tart a parlament.
szóljon hozzá!