
Takarítás az Olt partján
Fotó: Gábos Albin
Összesítették az adatokat az április 12-i vízparttisztítás kapcsán, és mint a csíkszeredai városháza csütörtöki közleményéből kiderül, a folyóvizek városi szakaszain 102 köbméter hulladék gyűlt össze.
2019. április 18., 11:582019. április 18., 11:58
2019. április 18., 12:232019. április 18., 12:23
A Hargita Víz Közösségi Fejlesztési Egyesület és a Harvíz Rt. regionális víz- és csatornaszolgáltató által múlt péntekre meghirdetett vízparttisztítási akcióba Csíkszeredából 320 személy kapcsolódott be, hogy megtisztítsanak 14 kilométernyi folyó- és patakmedret.
Szemetet gyűjtöttek az Olt-folyó három és a Somlyó-patak két szakaszán, illetve a Borvíz- és Fitód-pataknál. A csíkszeredai polgármesteri hivatalnál köszönik az önkéntesek részvételét, ugyanakkor felhívják a figyelmet környezetünk tisztán tartására.

A használt ruháktól kezdve az autóabroncsokig, a műanyagpalackoktól a pelenkákig mindenféle mocsokkal, limlommal találkoztak a vízpartok mentén a nagyszabású pénteki szemétgyűjtő akció önkéntesei. Csíkszeredában például az előzetes becslések szerint hatvan köbméternyi hulladékot szedtek össze.
Egyhetes sebességellenőrzési akciót tart országszerte a közutakon a rendőrség április 13–19. között, egy kiemelt nappal, amikor ígéretük szerint 24 órás folyamatos mérést végeznek.
Négy ember megsérült az Olt völgyén, a 7-es országúton hétfőn délután, miután két személyautó összeütközött. Az egyik sérültet SMURD-helikopterrel szállították a craiovai kórházba.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedden a magyarországi választások eredményével kapcsolatban kijelentette, hogy fontos a román és a magyar kormány közötti szoros együttműködés fenntartása.
Mircea Abrudean szenátusi elnök kedden kijelentette, hogy a magyarországi választások eredménye az egész térség európai irányultságát erősíti meg.
A Figura Stúdió Színház ismét olyan bemutatóra készül, amely túlmutat a hagyományos színházi kereteken. Legújabb produkciója, címében A Mester és Margarita világát idézi, de „csak nyomokban tartalmazza” az eredeti mű elemeit.
A romániaiak csaknem 40 százaléka szerint az ország politikai rendszere annyira hibás, hogy teljes egészében le kell cserélni – derül ki az ARP közvélemény-kutató április 1-10. között készített felméréséből.
A legtöbb romániai lakos erősen érzi az áremelkedések hatásait, és jobban fél az iráni háború árakra gyakorolt hatásától és az üzemanyagválságtól, mint a konfliktus kiterjedésétől – derül ki az ARP közvélemény-kutató intézet felméréséből.
Az ortodox húsvéti hosszú hétvégén a rendőrök hozzávetőlegesen 2400 járművezetőnek vonták be a jogosítványát – tájékoztatott kedden a belügyminisztérium.
Harminc alkalmazottat kellett volna elbocsátani Maros Megye Tanácsánál, de átcsoportosítással ezt kivédték. A döntést rendkívüli ülésen hozták meg, ahol útfelújításokról is szavaztak.
J.D. Vance amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki amerikai idő szerint hétfőn, hogy az amerikai kormányzat bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével.
szóljon hozzá!