
A Nagy István festő utca arculata jelentősen megváltozik a felújítással
Fotó: Pinti Attila
Lakossági észrevételek mellett a tűzoltóság is kifogásolta a csíkszeredai Nagy István festő utcai lakóövezet felújítási elképzeléseinek egyes részeit. Emiatt módosításokra van szükség, de ezzel együtt tavasszal kiírják a közbeszerzési eljárást, és ha ez lezárul, ősszel a munkálatok is elkezdődhetnek.
2023. január 30., 07:282023. január 30., 07:28
Korábban a lakók által megfogalmazott, aláírásgyűjtéssel is támogatott észrevételek miatt kellett módosítani a Kossuth Lajos utca, Temesvári sugárút és a Szív utca által közrezárt, Nagy István festő utca nevet viselő központi lakóövezet korszerűsítésének terveit. Az ott lakók ugyanis
Mint utóbb kiderült, a tűzoltósági jóváhagyáshoz ez sem volt elég, az elvárások ugyanis változtak – tudtuk meg Bors Bélától.
Csíkszereda alpolgármestere szerint a januári tanácsülésen már el akarták fogadni a beavatkozási dokumentációt, de időközben a tűzoltóság negatívan véleményezte ezt.
– ismertette az elöljáró. Ezért további tervezett parkolóhelyeket kell felszámolni a tömbházak közötti övezetekben az esetkocsik bejutása érdekében, ugyanakkor
A tervmódosítások után várhatóan márciusban fogadhatja el az önkormányzati képviselő-testület a dokumentációt, ezt követően készülhet el a műszaki terv és a kivitelezés. Az alpolgármester arra is kitért, hogy
Így a víz- és szennyvízhálózat cseréjével együtt új gázhálózat is készül a Nagy István festő utcában a felújítással együtt. Bors Béla úgy látja, ha időben lezárul a közbeszerzési eljárás, ősszel már elkezdődhetnek a munkálatok.
A lakóövezeti felújításra a város számára 11,8 millió lej értékű támogatást hagytak jóvá tavaly az országos infrastruktúra-fejlesztést segítő Anghel Saligny program részéről.
– tudtuk meg.
A közműhálózat cseréje mellett új út- és járdaburkolatok, parkolók készülnek,
Új közvilágítási hálózat elkészítésére, térfigyelő kamerák telepítésére, a zöldövezetek felújítására, utcabútorzatra, zárható kerékpártárolókra, új hulladéktárolókra is szükség van, a lakóövezetet északról határoló Szív utcában pedig újabb kerékpárutat terveznek.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
Teljes megújulás előtt áll Gyergyószentmiklóson a Virág negyed déli része, ehhez azonban le kell bontani az engedély nélkül épített garázsokat. A tulajdonosoknak május végéig fel kell szabadítaniuk az elfoglalt közterületeket.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvény módosítását, amely szerint az eredetileg 2026. január elsejei hatállyal beütemezett intézkedéseket a törvény hatálybalépésének napjától kell alkalmazni.
„1,5 millió euró értékű uniós támogatást nyertünk a csittszentiváni iskola fejlesztésére” – jelentette be közösségi oldalán Mezőpanit polgármestere, Bodó Előd Barna.
A kormány pénteken elfogadta a régi épületekre vonatkozó helyi adók, valamint a fogyatékkal élők által fizetendő helyi adók és bizonyos illetékek csökkentéséről szóló sürgősségi rendeletet.
Bővítette egészségügyi szolgáltatásait a csíkszeredai Multimed klinika azáltal, hogy a nemzetközi Affidea-klinikahálózat romániai csoportjának részévé vált. Az így újjászületett csíkszeredai klinikának avatóünnepségét pénteken tartották.
Összeomlott az 1784-ben épült, Szent György és Szent Miklós tiszteletére felszentelt ortodox fatemplom a Hargita megyei Székelyandrásfalva községhez tartozó Újlakon. Ezzel nem csupán egy épület dőlt össze, hanem egy műemlék is odaveszett.
szóljon hozzá!