
Fotó: Hargita Megyei rendőrség/Facebook
A fűben fekve, egy erdős területen találtak rá a gyimesi keresőcsapatok egy idős férfire szerdán, aki hétfő óta nem tért haza az Antalokpatakához közeli birtokáról. A férfit viszonylag jó egészségi állapotban szállították kórházba.
2023. augusztus 23., 13:372023. augusztus 23., 13:37
Egy 78 éves férfi unokája arról értesítette a rendőrséget kedden, hogy az idős ember még előző nap elindult egy tulajdonában lévő földterületre a Gyimesközéplok községhez tartozó Antalokpataka környékén, azonban nem tért haza.
A rendfenntartók önkéntes tűzoltókkal és helyi civilekkel közreműködve azonnal a férfi felkutatására indultak, viszont sötétedésig nem jártak sikerrel.
Fotó: Hargita Megyei rendőrség/Facebook
Szerdán a kora reggeli órákban folytatták a keresést, végül egy erdős területen, a fűben találták meg a férfit. Ugyan fázott, éhes és szomjas volt, de viszonylag jó egészségi állapotban vette át a helyszínre érkező mentőegység, majd kórházba szállították ellátásra – közli a Hargita megyei rendőrség Facebook-bejegyzésben.
Ortodox húsvét előtt kézbesítik a nyugdíjakat, a kifizetésük előkészítése már megkezdődött – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Manole munkaügyi miniszter.
Előrehaladott tárgyalások zajlanak az új közalkalmazotti bértörvényről a miniszterelnöki hivatal és a pénzügyminisztérium részvételével működő munkacsoportban – jelentette ki a csütörtöki kormányülés utáni sajtótájékoztatóján a munkaügyi miniszter.
Hogyan alakítja át az MI az oktatást, az ipart, az egészségügyet és a mindennapokat – Erdély első átfogó mesterségesintelligencia-konferenciáját tartották Marosvásárhelyen. A rendezvényen szakértők, politikai szereplők és intézményi vezetők találkoztak.
Naponta mintegy 24 ezer belügyi alkalmazott, rendőrök, csendőrök, határrendészek, tűzoltók gondoskodnak a polgárok biztonságáról a hosszú hétvégén, amelyen a katolikusok és protestánsok a húsvétot, az ortodoxok a virágvasárnapot ünneplik.
Első- (sárga jelzésű) és másodfokú (narancssárga) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több megye folyóvizeire.
Florin Manole munkaügyi miniszter csütörtökön bejelentette, hogy a kormány elfogadta a Szociáldemokrata Párt által javasolt szolidaritási csomagot, amelynek megfelelően 2,8 millió nyugdíjas részesül nyugdíjkiegészítésben.
Előkerült a coțofenești-i amelyet 2025 januárjában loptak el a hollandiai Drents Múzeumból – erősítették meg hivatalos források az RTV Drenthe-nek. Az ügyészség csütörtök délután készül sajtótájékoztatót tartani az ügyben a múzeumban.
A 2025-2026-os tanév rendje szerint a pénteki tanórák után kezdődik és április 14-ig a tavaszi szünidő az iskolákban.
Huszonkét be nem töltött állást szüntettek meg a székelyudvarhelyi városházán egy kormányrendelet nyomán. Ugyanakkor módosítják a polgármesteri és alpolgármesteri kabinetben betölthető állások számát.
Összehangolt ellenőrzést tartottak a Hargita megyei rendőrök és csendőrök a székelykeresztúri tanintézményekben és környékükön. Az iskolákban megelőző jellegű foglalkozásokat tartottak, a szabálysértő járművezetőket pedig megbírságolták.
szóljon hozzá!