
Kitettek magukért a kobátfalviak. Jelentős mennyiségű tartós élelmiszert ajánlottak fel a keresztúri központnak
Fotó: Kobátfalvi Unitárius Egyházközség
Idén immár második alkalommal rendeztek jótékonysági akciót a Kobátfalvi Unitárius Egyházközségben. A Magyarok Kenyere program után ezúttal a székelykeresztúri halmozottan fogyatékos gyerekeket foglalkoztató központ megsegítése volt a cél.
2017. október 16., 16:282017. október 16., 16:28
2017. október 16., 20:072017. október 16., 20:07
Minden kobátfalvi házhoz eljuttattak múlt héten egy értesítőt arról, hogy milyen nehéz helyzetbe került a székelykeresztúri intézmény, ahol minden segítséget szívesen fogadnak, hiszen pillanatnyilag mind az élelmezés, mind pedig a higiéniai feltételek biztosítása nehézkes – mondta el lapunknak Csáki Levente kobátfalvi unitárius lelkész. Szombaton gyűjtötték az adományokat,
délutánra ugyanis már jelentős mennyiségű tartós élelmiszert, zöldséget, gyümölcsöt, édességet, olajt, cukrot, lisztet, tisztítószereket összesíthettek, mintegy 2500 lej értékben. A kimutatás szerint hetvenöt család – közel kétszázötven ember – vette ki részét a jótékonysági akcióból.
Fotó: Kobátfalvi Unitárius Egyházközség
„Külön kiemelném a gyerekek lelkesedését. Öröm volt látni, hogy szívesen vállalnak szerepet a szociális, illetve segélyezési kérdésekben” – hangsúlyozta a lelkész, aki ezúton is köszönetét fejezi ki az adományozóknak, illetve azoknak, akik segítettek a gyűjtésben és a központhoz történő kiszállításban, nem utolsósorban pedig azoknak is, akik jelen voltak az átadáskor, és betekinthettek a központ életébe.
Nagyon meglepődtek a hatóságok, amikor több hüllőfajt, pitonokat, boákat, rendkívül ritka viperákat, tarantulákat, egy krokodilt és egy varánuszt fedeztek fel egy 12 négyzetméteres szobában Bihar megyében.
Nagy az aggódalom és a felháborodás is az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben a kormány 10 százalékos költségcsökkentési terve miatt. Az érdekvédelem képviselője szerint éppen a jó szakembereket veszíthetik el az ágazatok, ha ez megvalósul.
Egy 59 éves nő életét vesztette, egy másik pedig megsérült csütörtökön, a Kolozs megyei Gyerőfalva és Körösfő között az 1-es országúton történt közúti balesetben; a balesetet okozó sofőr elhajtott a helyszínről.
Marosvásárhelyen csaknem ötszáz utca van és ezek csupán felében járnak a hókotró gépek. Soós Zoltán polgármester szerint a prioritás az, hogy a városi közlekedés folyamatos legyen, ne álljon le.
Nicușor Dan csütörtökön kijelentette, reménykedik abban, hogy 2026 elhozza a békét Európában, és Románia támogatja Donald Trump amerikai elnök erőfeszítéseit a gyors és tartós békét eredményező tárgyalásokra.
Marosvásárhelyen idén is megszervezik az ökumenikus imahetet, amikor a különböző felekezetű hívők más-más templomban gyűlnek össze igét hallgatni, imádkozni. Idén az imahét január 18-án, vasárnap kezdődik.
A tűzoltók helyszínelése nyomán kiderült, hogy nem gázpalack robbanása okozta a csütörtök délutáni bikfalvi balesetet.
Mindössze néhány másodperc választott el egy járókelőt attól, hogy súlyos sérüléseket szenvedjen, amikor a lugosi rendőrség egyik melléképületében robbanás történt.
Sepsiszentgyörgyön január 20-án, kedden, 17 órától lakossági fórumot tartanak, amelynek fő témája az adóemelés lesz – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Antal Árpád.
Inkább érdeklődtek, mintsem fizettek – nem alakultak ki hosszú sorok a csíkszeredai városháza ügyfélközpontjában az adófizetésre a pénztáraknál. A tumultus elmaradt az első adófizetési napon, csütörtökön.
szóljon hozzá!