
Balról jobbra: Bereczky Szilárd, Márton Simon, Tánczos Barna, Tóth László, Kopacz Zoltán, Hodos László és Bartalis Levente
Fotó: Gecse Noémi
Sikerrel járt a Székelyföldi Jégkorong Akadémia kezdeményezése, hogy csíki és gyergyói fiatal jégkorongozókból alakuljon egy egyetemista hokicsapat. Az erről szóló szándéknyilatkozatot szerdán írták alá a csíkszeredai Hunguest Hotel Fenyőben a csapat kialakításában és működtetésében érdekelt felek.
2018. március 07., 20:412018. március 07., 20:41
Tánczos Barna, a Székelyföldi Jégkorong Akadémia (SZJA) elnöke szerint előrehaladt tárgyalásokat folytatnak a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemmel, és
itt folytatnák tanulmányaikat az egyetemista csapatban játszó fiatal hokisok.
– mondta Tánczos. A szándéknyilatkozatot Tánczos Barna, az SZJA elnöke, Hodos László, a Csíkszeredai Sportklub igazgatója, Kopacz Zoltán, a Gyergyószentmiklósi Progym elnöke, Márton Simon, a Csíkszeredai ISK igazgatója, Bereczky Szilárd, a Gyergyószentmiklósi ISK képviselője és Bartalis Levente, a Felcsík SK elnöke látta el kézjegyével.
Az eseményen részt vett Tóth László, Magyarország csíkszeredai főkonzulja, aki a székelyföldi sport integráló, kohéziós erejéről beszélt. Az ünnepségen jelen volt Ráduly Róbert Kálmán csíkszeredai és Nagy Zoltán gyergyószentmiklósi polgármester is. Nagy Zoltán szerint az egyetemista csapat megalakulása mérföldkőnek számít, és gyergyói részről támogatásáról biztosította a projektben részt vevőket. Ráduly Róbert Kálmán szerint az 1989-es fordulat után ez a harmadik ilyen jellegű, fiatal hokisták számára játéklehetőséget biztosító csapatalakítás Csíkszeredában. Mint ismertette, a HC Csíkszereda és a Sportklub II. nevet viselő csapatok nagyon hasznosak voltak, de sajnos nem bizonyultak tartósnak.
Márton Simon, a Csíkszeredai ISK igazgatója szerint ma a sportban minden utánpótlás-nevelést célzó projektet csak üdvözölni lehet, főleg ha erre meg is van a az anyagi háttér. Márton reméli, hogy működőképes lesz az új csapat, a gyerekek számára csábító lesz egyetemista hokicsapatban játszani, és közben tanulni, szakmát szerezni. Megtudtuk, hogy
A tervek szerint nyáron kezdi meg működését az új egyesület, amelynek nevét még nem árulták el. Meg nem erősített hírek szerint Sapientia University 23 nevet javasolták az alapítók, de erről később, az egyetem képviselőivel konzultálva születik majd döntés. Tánczos szerint a csapat a román felnőtt bajnokság mellett a magyar U20 vagy U23-as bajnokságban, illetve nemzetközi tornákon venne részt.
– hangsúlyozta Tánczos. Lesznek különböző ösztöndíjak a fiatal hokisoknak, akik a tanulás és a sportolás mellett játékvezetői alapképzést is kapnának.
A kulturális minisztérium felvette a szombaton a 79. Cannes-i Filmfesztiválon Arany Pálmával díjazott Fjord című filmet azon stratégiai kulturális projektek listájára, amelyek finanszírozásban részesülnek az Oscar-díjra való jelöléshez.
A háborút nem egy szuperhatalom nyeri meg, hanem a mindenható szeretet, az emberiséget a nyomortól nem a megszámolhatatlan gazdagság, hanem a szeretet kifogyhatatlan ajándéka szabadítja meg – mondta XIV. Leó pápa a vatikáni Szent Péter-bazilikában.
Körülbelül 100 métert zuhant a Bucsecs-hegységben az a két turista, akiket a hegyimentőknek végül sikerült megmenteniük vasárnap.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 5 óra 2 perckor Vrancea megyében.
Heves vita bontakozott ki a gyimesbükki Rákóczi-vár felújítása körül, miután Dan Tanasă AUR-os parlamenti képviselő bírálni kezdte a beruházást, illetve annak állami finanszírozását
A Cristian Mungiu rendezésében készült Fjord című, Norvégiában játszódó filmnek ítélte szombat este az Arany Pálmát a zsűri a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.
Felemelő és feltöltő az az összetartozás és szeretet, ami csak itt tapasztalható meg – vélik a zarándokok, akiket arról kérdeztünk, miért látogatnak évről évre a Nagy- és Kissomlyó-hegy közötti nyeregbe, a Hármashalom-oltárhoz pünkösdkor.
Az összmagyarság ünnepe, tízezrek találkozási pontja, „hazatérés” és még sorolhatnánk a csíksomlyói búcsú jelzőit. Újabb fotós összeállításunkban ezúttal a csíksomlyói búcsú arcait mutatjuk, akiken megakadt a fotósaink szeme és lencséje.
A búcsújárás elengedhetetlen kellékei a feszületek, zászlók, egyházi jelképek, amik tájékozódási pontként is szolgálnak a több százezres tömegben. Fotósaink képein mutatjuk az idei búcsú legszembetűnőbbjeit.
Az idei pünkösdszombaton is kegyes, sőt „túl kegyes” volt az időjárás a zarándokhoz, akik tűző napsütésben, nyárias melegben vehettek részt a búcsús szentmisén, Csíksomlyón. Fotókon mutatjuk.
1 hozzászólás