
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A vasárnap Gernyeszegen bekövetkezett frontális ütközés során meghalt Fegyverneky-házaspár két kiskamasz lányának szervez gyűjtést a család és a közösség. Aki segítene anyagilag, bankszámlára utalhatja a támogatást.
2024. november 05., 17:232024. november 05., 17:23
Két kiskorú maradt árván a vasárnap Gernyeszegen bekövetkezett baleset következtében, amelyben négy személy vesztette életét. Egyelőre ismeretlen okok miatt a Fegyverneky-házaspár személygépkocsija áttért a szembejövő sávra, és frontálisan ütközött egy teherautóval.

Egy teherautó és egy személyautó ütközött össze Gernyeszegen vasárnap délután, a személyautóban utazó négy személy a helyszínen életét vesztette.
A személyautóban Fegyverneky Ildikó (Császár Károly szenátor irodavezetője) és férje, Fegyverneky Sándor állatorvos ült, a hátsó ülésen pedig Sándor szülei utaztak, mind a négyen életüket vesztették.
Aki a lányok mellé tud állni, és segítene anyagilag, a következő bankszámlaszámokra küldheti a támogatást a lányok nagybátyjának, Gál Tamásnak a nevére, azzal a megjegyzéssel, hogy a Fegyverneky-lányoknak.
Revolut: RO84BREL0005504281780100 / @galtamas82 (Gal Tamas)
BT: RO84BTRLRONCRT0057326503 (Gal Tamas)
A temetés november 6-án 15 órától lesz a Jeddi úti sírkertben, koszorúmegváltás céljából pedig egy adománydobozt helyeznek ki a koporsók közelében, így is lehet támogatni a lányokat.
A család azt kéri, hogy koszorú helyett egy szál virággal érkezzenek a temetésre.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
A Csíkszereda utcáin megjelent lovak helyzete megoldódott: hazaterelték az állatokat, a tulajdonosukat pedig megbírságolták – közölték csütörtök délben a hatóságok.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt csütörtökre virradóan, 1 óra 30 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Elszabadult lovakat fotóztak csütörtök reggel Csíkszeredában. A haszonállatok több helyszínen is végigvágtáztak, többek között a Dedeman barkácsáruházzal szembeni zöldövezeten, valamint a Szent Kereszt Plébániatemplom környékén.
szóljon hozzá!