
Bálint Antal és Szakács Sándor felügyelték az ültetést
Fotó: Beliczay László
Mintegy százötven őshonos fajtájú facsemetét ültetett el a Szejkefürdőn a székelyudvarhelyi Rotary Club.
2021. március 26., 18:442021. március 26., 18:44
Két-háromezerre tehető azoknak a facsemetéknek a száma, amelyeket az elmúlt több mint egy évtizedben ültetett el a Rotary Club. A faültetési projekt ötletgazdája és felelőse Szakács Sándor nyugalmazott erdőmérnök, a klub 2018–2019-es soros elnöke. A kezdeményezés révén
Kizárólag őshonos, közepes méretű csemetéket ültettek, kocsányos tölgyet, hegyi juhart és magaskőrist, némelyik fa már két méternél is magasabb. „Közepesen gyorsan nőnek ezek a fajták, tíz év után már két-három méteresek is lehetnek” – avatott be a szakember.
Fotó: Beliczay László
Ezúttal a derítőállomás melletti részen zajlott az ültetés, valamint a kapuk alatti részen, a későbbi fásításokról viszont még egyeztetniük kell a polgármesteri hivatal városrendezési osztályával, hiszen a Szejkefürdő övezetére átfogó rendezési tervet készíttet a városvezetés, a Rotary Club pedig velük partnerségben kívánja folytatni a csemeteültetési munkát.
A klub helyi szervezete számos programot szervez évente, az idei tervek azonban egyelőre kérdésesek: a járványhelyzet alakulásától függ, hogy az elképzelésekből mi valósulhat meg.
– árulta el Bálint Antal, a Rotary Club 2021–2022-es soros elnöke.
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Megjelent a Hivatalos Közlönyben az új középiskolai tanterveket jóváhagyó miniszteri rendelet.
Nyári gumiabroncsokkal felszerelt járművel hajtott az autópályán egy nő, akit pont kiszúrt a rendőrség.
Újabb harminc napra meghosszabbította pénteken a tavalyi bányakatasztrófa nyomán elrendelt vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Tizenöt megye több mint 30 településén és Bukarestben okozott vészhelyzeteket a sűrű havazás, hóvihar és a heves szél az elmúlt 24 órában – közölte pénteken a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős aktivitást fejtettek ki 2025-ben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság Állatvédelmi Irodájának munkatársai az állatok védelme érdekében.
Lényegesen lehűl az idő az elkövetkező napokban Székelyföldön, sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) a jeges utak jelentette veszélyre hívta fel péntek reggel a lakosság figyelmét.
Újabb hóréteg rakódott le az elmúlt egy napban az ország számos pontján, Székelyföld nagyobb városainak zömében 20 centiméterhez közelít hóvastagság.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt pénteken 5 óra 50 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A havazás mellett újabb fagyos reggelre ébredtünk országszerte, ám most közel sem Csíkszeredában volt a leghidegebb.
szóljon hozzá!