
Őrző-védő cég segítségével számolná fel a guberálást a csíkszeredai városvezetés. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Őrző-védő cég szolgáltatásainak igénybevételével szorítaná vissza a kukázást és a guberálást Csíkszereda Polgármesteri Hivatala – tájékoztat az intézmény. Arra kérik a lakosságot, hogy legyen partnerük ebben a folyamatban.
2021. április 15., 14:342021. április 15., 14:34
A guberálás örökös problémát jelent mindenki számára: a városlakó, a köztisztasági vállalat és a polgármesteri hivatal sem tud hatékonyan fellépni külön-külön, de közös erővel gátat szabhatunk a káros jelenségnek – fogalmaz a csíkszeredai városvezetés a szerkesztőségünknek is elküldött közleményben. Mint írják,
A városvezetés szerint ez olyan probléma, amelynek megoldását senki sem vállalhatja egyedül magára, de együtt sikerülhet visszaszorítani a jelenséget.
„Ennek érdekében őrző-védő cég is a segítségünkre lesz, amelynek munkatársai szúrópróbaszerűen járőröznek, de elsősorban
Arra kérjük a város lakóit, ha ilyen jellegű illegális cselekményt tapasztalnak a hulladéktárolóknál, azonnal jelentsék 0742 038 585-ös telefonszámon” – olvasható a közleményben.
„Hiszünk abban, hogy közös erővel sikerülhet visszaszorítani a mindennapos rongálásokat. Az Eco-Csík Kft. és Csíkszereda Önkormányzata arra kéri a város lakosságát: legyünk partnerei egymásnak a guberálás felszámolásában” – fogalmaz a csíkszeredai városvezetés.
Az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) az új közalkalmazotti bértörvény tervezetének azonnali visszavonását követeli.
A Nagyszeben-Pitești (A1) autópálya Tigveni-Curtea de Argeș szakasza a szerződésben foglalt 2027 februári határidőnél körülbelül hat hónappal korábban nyitható meg a forgalom előtt.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Mindenki magyar, aki magyarnak vallja magát, magyarul gondolkodik, álmodik és aki szeret magyarnak lenni, éljen bárhol a nagyvilágban – jelentette ki Magyar Péter a Nemzeti összetartozás napján, csütörtökön Budapesten, a Kossuth téren.
Csütörtökön délelőtt 10 és éjjel 11 óra között elsőfokú, sárga jelzésű meteorológiai riasztás van érvényben légköri instabilitás és jelentős mennyiségű záporok miatt – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A hegyimentők és a határrendészek kimentettek két eltévedt ukrán állampolgárt, akik a Máramarosi-havasokon keresztül jutottak át az ukrán–román határon; egyikük válságos állapotban van.
„Bűzlő” problémáról tettek panaszt a Szemerja negyed lakói a sepsiszentgyörgyi RMDSZ legutóbbi lakossági konzultációján, amely a városjáró program része. Az illetékesek rövid időn belül helyszíneltek és döntöttek.
Országszerte szünetelni fog a tanítás pénteken a pedagógusok napja alkalmából.
A két lakásán végzett házkutatás után őrizetbe vették szerda este az ügyészek Cristian Pomohaci népdalénekest.
A pünkösdi időszakot lezáró úrnapja, az oltáriszentség ünnepe a húsvétot követő hatvanadik, illetve a pünkösdvasárnap utáni tizedik napra esik. Régen szigorú munkaszüneti tilalom kötődött hozzá, például a kapálástól még a reformátusok is ódzkodtak.
8 hozzászólás