
Fotó: Maros megyei rendőrség
Engedély nélküli fegyverbirtoklás, minősített csempészet és orvvadászat miatt vizsgálódott a rendőrség Maros megyében, egy ákosfalvi férfit letartóztattak.
2020. május 05., 14:402020. május 05., 14:40
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője, Emanuela Farcas elmondta, hogy május 3-án a rendőrök egy vadászterületen találtak rá egy 43 éves ákosfalvi férfi teherautójára, a járműben egy félautomata fegyver volt, töltényekkel.
Május 4-én házkutatást tartottak a férfi lakásában és nyaralójában, nyolc adag töltényt és egy őzagancsot találva. Ezeket elkobozták. A kivizsgálásból kiderült, hogy a férfi tavaly Magyarországon vásárolta a fegyvert, a rendőrség feltételezése szerint orvvadászatra használta. A férfit engedély nélküli fegyverbirtoklás, orvvadászat és csempészet gyanúja miatt előzetes letartóztatásba helyezték.
Románia csak abban az esetben képviselteti magát Washingtonban a Béketanács február 19-i alakuló ülésén, ha a chartát alá nem író országok is részt vehetnek – közölték szerdán politikai források. Tájékoztatásuk szerint Románia elhalasztja a csatlakozást.
A hálózatüzemeltető megkezdte a gáz elzárását azokban a háztartásokban, amelyek nem rendelkeznek gázérzékelővel, és felszólításra sem pótolták azt. Más okok is vannak, amelyek gázelzáráshoz vezethetnek. A fogyasztók megrohamozták a szakcégeket.
Életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte szerdán a Prahova megyei törvényszék azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
Kovászna megyében tavaly 518 pénzbírságot róttak ki azokra, akik ok nélkül tárcsázták az 112-es sürgősségi hívószámot.
Egy napra beszüntették a munkát az észt hátterű vállalat fuvarozói Románia számos városában, közöttük Sepsiszentgyörgyön is. A Bolt egyik fuvarozója szerint a megemelt jutalék, a megszorítások és a kommunikációhiány okozza a felháborodást.
Újabb, ideiglenes célállomást jelentettek be szerdán, ahová a marosvásárhelyi reptérről utazhatunk majd.
Raluca Turcan nemzeti PNL-s képviselő szerdán bejelentette, módosító indítványt nyújt be egy általa kezdeményezett törvénytervezethez, amely lehetővé tenné az alkotmánybírák egyénenkénti anyagi felelősségre vonását az államnak okozott kár esetén.
Járdára írt verssorok jelentek meg a napokban a sepsiszentgyörgyi Olt-utcában: a tettes ismeretlen, de az ott dolgozók egy érzelmes, szerelmes ismeretlennek tulajdonítják az akciót.
Az utolsó simításokat végzi a kormány a közigazgatási reformról szóló tervezeten, amelyet sürgősségi rendelet formájában készül elfogadni – nyilatkozta szerdán Cseke Attila fejlesztési miniszter.
A legfelsőbb bíróság „trükközése” miatt Románia valószínűleg el fog veszíteni 231 millió euró uniós támogatást.
szóljon hozzá!