
Fotó: Maros megyei rendőrség
Puskát, töltényeket és egy lelőtt vaddisznót találtak a közlekedésrendészek csütörtökre virradóra egy gépkocsiban, amelyet Szászrégenben állítottak meg.
2019. szeptember 19., 17:352019. szeptember 19., 17:35
Ramona Varodi, a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője elmondta, csütörtökön kilenc szászrégeni, görgényüvegcsűri, marosvécsi és alsóidecsi ingatlanban tartottak házkutatást, keresve az orvvadászok cinkosait. Kifejtette, a közlekedésrendészek csütörtökre virradóra megállítottak egy gépkocsit Szászrégenben, amelyben két régeni és egy görényüvegcsűri férfi ült, s amelynek hátsó ülése mellett egy lelőtt vaddisznót, a csomagtartóban pedig fegyvert és töltényeket, éjszakai vadászatra használható távcsövet találtak.
Csütörtökön reggel a három, 40-65 év közötti férfit 24 órás őrizetbe vették. Az ügy folytatásként csütörtökön házkutatást tartottak olyan személyeknél, akiket orvvadászattal és a fegyverviselési törvény megszegésével gyanúsítanak.
Fotó: Maros megyei rendőrség
Közvitára bocsátotta pénteken az oktatási minisztérium a 2026–2027-es tanév rendjének tervezetét, amely szerint az új iskolai év 2026. szeptember 7-én kezdődik, és 2027. június 18-áig tart.
Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A gázárplafon áprilisi kivezetése még nem biztos, de a jelenleg folyó elemzés eredményei alapján a következő két héten belül döntés várható ez ügyben – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan.
Lavina következett be pénteken Beszterce-Naszód megyében, az Óradnát (Rodna) Radnaborberekkel (Valea Vinului) összekötő, a Radnai-havasok Nemzeti Parkba vezető községi út közelében – tájékoztattak a helyi hatóságok.
Nem tudja még érdemben tárgyalni a Marosvásárhelyi Ítélőtábla azoknak a fellebbezéseknek a tárgyalását, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
Az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) csíkszeredai és marosvásárhelyi képviselői petíciót kezdeményeztek annak érdekében, hogy a két megyeszékhely önkormányzata csökkentse a helyi adókat és illetékeket.
Átvette nyereményét a Mit tartogat 2026? elnevezésű Székelyhon-játék nyertese csütörtökön. A szerencsés Bartalis Ilona udvarhelyszéki olvasónk, akit több mint ötezer hozzászóló közül sorsoltunk ki január 19-én, hétfőn.
Marosvásárhelyen hajtották végre 2026 első szervkivételét: egy 72 éves, intenzív osztályon kezelt, agyhalott férfi máját és veséit távolítottak el. Az életmentő szervek Kolozsvárra és Bukarestbe kerültek.
A két ágazat dolgozói dönthetik el, hogy milyen formában demonstráljon a Sanitas a kormány által tervezett 10 százalékos költségcsökkentés ellen. Ezúttal nem csak a szakszervezeti tagoktól várnak visszajelzést a tervezett tiltakozással kapcsolatban.
Nicușor Dan államfő szerint „valamivel rosszabb a helyzet a koalícióban, mint hat-hét hónappal ezelőtt”, de bízik benne, hogy egyben marad és folytatja a munkát.
szóljon hozzá!