
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A Maros megyei rendőrség három segesvári és szászrégeni férfit vett őrizetbe, akiket azzal gyanúsítanak, hogy engedély nélkül birtokolnak fegyvereket és orvvadászatra használják azokat.
2021. április 19., 18:282021. április 19., 18:28
2021. április 19., 18:292021. április 19., 18:29
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya hétfőn arról tájékoztatott, hogy szombaton a segesvári 10. számú vidéki rendőrkapitányság munkatársai rutinellenőrzés során egy személygépkocsit megállítottak, amelyben a sofőrrel együtt három személy tartózkodott. Miután átkutatták a járművet, egy szarvas tetemére bukkantak, amelyet vadászati engedély nélkül lőttek le. A bizonyítékok alapján a vadászfegyvereket és a bűncselekményhez használt autót lefoglalták, és még aznap huszonnégy órás őrizetet rendeltek el az érintettekkel szemben. A nyomozás folytatódik.
Együttműködési megállapodást írt alá pénteken Csíkszeredai Városháza és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem. A dokumentumot Sógor Enikő alpolgármester és Pap Levente dékán látta el kézjegyével.
Lezárult az Erdélyi Mentorprogram negyedik évada, pénteken díjazták azokat az erdélyi vállalkozókat, akik részt vettek benne. A cél az volt, hogy az elmúlt egy évben a tapasztalt erdélyi magyar nagyvállakozók átadják a tudást a kezdő vállalkozóknak.
A parlament csütörtökön szavaz a 2026-os büdzsétervezetről.
A kézdivásárhelyi tanács pénteken rendkívüli tanácsülésen megszavazta a helyi adók és illetékek módosítását, amelynek értelmében több adótípus csökkenhet. Az önkormányzat a fogyatékkal élő személyek terheit is igyekszik enyhíteni.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy a kormány figyelemmel kíséri az üzemanyagárak alakulását, hogy „bizonyos módon enyhítse azok hatását”, de hangsúlyozta, hogy az áremelkedést nem áll módjában szabályozni.
Ambrus Pál birkózóbajnok és aranydiplomás ügyvéd szobrát leplezték le szülővárosában, Szentegyházán pénteken. A felszólalók a jeles személyiség eredményeit, tartását, küzdeni akarását és becsületét méltatták.
Állami kitüntetéseket és művészeti díjakat adott át pénteken a Pesti Vigadóban Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a március 15., a nemzeti ünnep alkalmából.
A március 15-i ünnepségsorozat zavartalan lebonyolítása okán útlezárásra és forgalomkorlátozásra számíthatunk Csíkszeredában és Sepsiszentgyörgyön.
Hamis nyilatkozattétellel és bigámiával vádolnak egy nőt, miután másodszor is megházasodott, anélkül hogy elvált volna az első férjétől. A nő az anyakönyvvezető előtt azt állította, hogy semmilyen jogi akadálya nincs a második házasságnak.
Európában – így Romániában is – strukturális gázolajhiány tapasztalható, ezért a térség jobban függ az importtól, mint a benzin esetében.
szóljon hozzá!