
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Kétszázhatvannégy orvostanhallgató jelentkezett önkéntes ápolónak a koronavírusosokat kezelő kórházakba Maros megyében.
2020. november 20., 17:342020. november 20., 17:34
A nagy szakemberhiány miatt a kormány lehetővé tette, hogy az orvosi egyetemeken tanulók is segítsenek a fertőzötteket ellátó egészségügyi egységekben. Maros megyében péntekig 264 egyetemista jelentkezett, akik meghatározott óraszámot dolgozhatnak és juttatást is kapnak.
Az elmúlt 24 órában 361 új koronavírusos esetet diagnosztizáltak Maros megyében, az eddig regisztrált fertőzöttek összlétszáma 10 393. Jelenleg 581 koronavírus-fertőzött személyt kezeltek kórházban, 71 személyt pedig megfigyelés alatt tartanak. A járvány kezdete óta Maros megyében 344 személy elhalálozását hozták összefüggésbe a koronavírus fertőzéssel, ez öttel több, mint egy nappal korábban.
Újabb leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron – nyilatkozta pénteken az Agerpresnek a Kolozs Megyei Közegészségügyi Igazgatóság vezetője. Dr. Corina Criste elmondta, hogy a fertőzött személy kezelésre szorul, de a kilétét nem részletezte.
Romániában is kimutatták a H3N2 influenzavariáns több országban terjedő K alvariánsát – közölte pénteken az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
A Hamm hosszú ideje aktív támogatója több közösségi és karitatív kezdeményezésnek. Többek között a Fuss Neki eseménysorozatnak, a véradóknak, az egyetemistáknak, valamint korábban a kórházi dolgozóknak is kedvezményeket biztosított.
Megkönnyebbüléssel fogadta a városvezetés a bíróság végleges döntését a Szejke-ügyben: Szakács-Paál István szerint a korábban emlegetett többmilliós teher helyett végül kezelhető nagyságrendű kárt szenvedett Székelyudvarhely.
Októberben 5492 lej volt a nettó átlagbér Romániában, 4,3 százalékkal nagyobb, mint 2024 októberében – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közölt adatai szerint a villamos energia, a hőenergia ára, valamint a vasúti szállítás díja nőtt a legnagyobb mértékben az elmúlt egy évben.
Hosszas előkészítés után hamarosan benyújtják a pályázatot a csíkszeredai vasút felett átívelő gyalogos és kerékpáros híd felépítésére. Ehhez naprakésszé tették a költségvetését 10 millió lejjel emelve a projekt korábban becsült értékét.
Novemberben 9,8 százalékon stagnált az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Olyan áramszolgáltatót keresel, akivel nemcsak a számlákról, hanem a hatékonyságról és a kényelmet növelő szolgáltatásokról is anyanyelveden tudsz konzultálni?
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt pénteken 3 óra 54 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
1 hozzászólás