
Fotó: Gergely Imre
Két, minden igényt kielégítő lakás várja festői környezetben, Borszéken azokat az orvosokat, akik a jövőben megnyíló kezelőközpontban dolgoznak majd, illetve háziorvosként a helyiek egészségügyi ellátását biztosítják. Magyarország Kormánya finanszírozásával épült lakásokat pénteken adták át ünnepélyesen.
2021. május 14., 21:352021. május 14., 21:35
2021. május 14., 21:442021. május 14., 21:44
Nagyon fontos, hogy a beteg magyar embereket azonos nemzetiségű orvosok kezeljék, akik megértik a panaszaikat, érzéseiket. Ez csak úgy lehetséges, ha a magyar orvostársadalom megmarad Erdélyben. Ez az egyik célja az ilyen lakások építésének – hangsúlyozta az átadási ünnepségen felszólaló Potápi Árpád János. A Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára kifejtette, 2013-ban, amikor az első ilyen építkezésről döntöttek,
Fotó: Gergely Imre
Fontos, hogy az emberek érezzék, vannak, akik foglalkoznak velük, akár a művészvilág, akár a tanárok, akár az orvosok részéről. Mint kifejtette,
Reméli, olyan családok költöznek majd ide, amelyek hosszú távon is itt képzelik el a jövőjüket, gyerekeiket is itt fogják felnevelni, mert magyar jövőről Erdélyben csak akkor lehet szó, ha magyar gyerekekről, fiatalokról beszélhetünk.
Fotó: Gergely Imre
Mik József polgármester különösen örült a lakások átadásának, hiszen
Az eseményen Vass Levente, a beruházást megvalósító Studium Prospero Alapítvány ügyvezető elnöke, romániai egészségügyi államtitkár hangsúlyozta,
Leszögezte, bízik abban, hogy a következő öt évben további tíznek is leteszik az alapkövét. Elmondta, a borszéki 331 négyzetméteres beépített felületű, kétszintes, 1700 négyzetméteres telken fekvő ingatlant akár hosszabb távra is használatba vehetik az oda költöző orvosok.
Fotó: Gergely Imre
Ugyanakkor egy másik célra is alkalmas lesz: sok településről érkeznek igénylések ilyen lakásokra a magyar orvosoktól, de nem lehet ezt mindenhol megvalósítani. Számukra, mintegy kárpótlásul, és helytállásukért köszönetképpen felajánlják, hogy itt pihenhessenek családjukkal egy-egy hetet.
Fotó: Gergely Imre
Potápi Árpád János más fontos tényezőkre is felhívta a figyelmet:
Figyelmeztetett a koronavírus elleni oltás fontosságára, hiszen – mint mondta – csak akkor találkozhatnak rokonok, barátok, testvértelepülések, ha az emberek nagy számban élnek az oltás lehetőségével.
Fotó: Gergely Imre
Az ünnepélyes szalagvágást Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára, Brendus Réka, a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárságának főosztályvezetője, Tóth László, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetője, Bende Sándor parlamenti képviselő, Barti Tihamér, az RMDSZ Gyergyó területi szervezetének elnöke és Hargita Megye Tanácsának alelnöke, Mik József, Borszék polgármestere, Jakab István, a Studium Prospero Alapítvány támogatója, Varga László, a Marosvásárhelyi Magyar Diákszövetség elnöke és Vass Levente, a Studium Prospero Alapítvány ügyvezető elnöke, egészségügyi államtitkár végezték.
Fotó: Gergely Imre
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
szóljon hozzá!