
Fotó: Gergely Imre
Két, minden igényt kielégítő lakás várja festői környezetben, Borszéken azokat az orvosokat, akik a jövőben megnyíló kezelőközpontban dolgoznak majd, illetve háziorvosként a helyiek egészségügyi ellátását biztosítják. Magyarország Kormánya finanszírozásával épült lakásokat pénteken adták át ünnepélyesen.
2021. május 14., 21:352021. május 14., 21:35
2021. május 14., 21:442021. május 14., 21:44
Nagyon fontos, hogy a beteg magyar embereket azonos nemzetiségű orvosok kezeljék, akik megértik a panaszaikat, érzéseiket. Ez csak úgy lehetséges, ha a magyar orvostársadalom megmarad Erdélyben. Ez az egyik célja az ilyen lakások építésének – hangsúlyozta az átadási ünnepségen felszólaló Potápi Árpád János. A Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára kifejtette, 2013-ban, amikor az első ilyen építkezésről döntöttek,
Fotó: Gergely Imre
Fontos, hogy az emberek érezzék, vannak, akik foglalkoznak velük, akár a művészvilág, akár a tanárok, akár az orvosok részéről. Mint kifejtette,
Reméli, olyan családok költöznek majd ide, amelyek hosszú távon is itt képzelik el a jövőjüket, gyerekeiket is itt fogják felnevelni, mert magyar jövőről Erdélyben csak akkor lehet szó, ha magyar gyerekekről, fiatalokról beszélhetünk.
Fotó: Gergely Imre
Mik József polgármester különösen örült a lakások átadásának, hiszen
Az eseményen Vass Levente, a beruházást megvalósító Studium Prospero Alapítvány ügyvezető elnöke, romániai egészségügyi államtitkár hangsúlyozta,
Leszögezte, bízik abban, hogy a következő öt évben további tíznek is leteszik az alapkövét. Elmondta, a borszéki 331 négyzetméteres beépített felületű, kétszintes, 1700 négyzetméteres telken fekvő ingatlant akár hosszabb távra is használatba vehetik az oda költöző orvosok.
Fotó: Gergely Imre
Ugyanakkor egy másik célra is alkalmas lesz: sok településről érkeznek igénylések ilyen lakásokra a magyar orvosoktól, de nem lehet ezt mindenhol megvalósítani. Számukra, mintegy kárpótlásul, és helytállásukért köszönetképpen felajánlják, hogy itt pihenhessenek családjukkal egy-egy hetet.
Fotó: Gergely Imre
Potápi Árpád János más fontos tényezőkre is felhívta a figyelmet:
Figyelmeztetett a koronavírus elleni oltás fontosságára, hiszen – mint mondta – csak akkor találkozhatnak rokonok, barátok, testvértelepülések, ha az emberek nagy számban élnek az oltás lehetőségével.
Fotó: Gergely Imre
Az ünnepélyes szalagvágást Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára, Brendus Réka, a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárságának főosztályvezetője, Tóth László, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetője, Bende Sándor parlamenti képviselő, Barti Tihamér, az RMDSZ Gyergyó területi szervezetének elnöke és Hargita Megye Tanácsának alelnöke, Mik József, Borszék polgármestere, Jakab István, a Studium Prospero Alapítvány támogatója, Varga László, a Marosvásárhelyi Magyar Diákszövetség elnöke és Vass Levente, a Studium Prospero Alapítvány ügyvezető elnöke, egészségügyi államtitkár végezték.
Fotó: Gergely Imre
Súlyos közúti balesethez riasztották a mentőegységeket vasárnap délután a Kolozs megyei Méra közelébe, miután egy motoros ütközött egy személyautóval.
Négy ember került kórházba vasárnap, miután egy férfi rálőtt néhány személyre Lupényban – tájékoztatott a Hunyad megyei rendőrség.
Évekbe telt, de sikerült egy ezer lejt meghaladó gyorshajtási bírságot érvénytelenítenie egy sofőrnek. Kulcsfontosságú volt a kitartása.
Kartellezésre hivatkozva minden korábbinál nagyobb összegű, több mint 700 millió eurónyi bírságot szabott ki a román versenytanács a tíz vezető bankra, amelyek állítólag kamatpolitikájuk összehangolásával befolyásolták a román bankközi kamatlábat (ROBOR).
Egy hetvenes éveiben járó férfit több mint 170 km/órás sebességgel vezetve mértek be Târgu Jiu város körgyűrűjén. Százhúsz napra bevonták a jogosítványát, és több mint 4000 lej bírságot kell fizetnie.
A bukaresti rendőrség vizsgálatot indított, miután egy 32 éves rezidens orvost eszméletlenül találtak egy fővárosi kórház mosdójában. A férfi később életét vesztette.
Az elmúlt 24 órában tapasztalt hidrometeorológiai jelenségek tizenkét megye 39 településén és Bukarestben okoztak károkat – közölte vasárnap a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tavalyi Báj-havasi túra megejtésekor került fel a bakancslistára a távolban sejtelmesen körvonalozódó Grohotis. Erdélynek megannyi hegye kínál barangolási lehetőséget egy-egy hétvégére, ám az ezeréves határ még mindig különleges csáberővel bír.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
szóljon hozzá!