Hirdetés
Hirdetés

Orvosi rezidensképzést indíthatnak a gyergyószentmiklósi kórházban is

•  Fotó: Gergely Imre

Fotó: Gergely Imre

Oktatókórházzá minősült a Gyergyószentmiklósi Városi Kórház – az erről szóló dokumentumot csütörtökön adta át Vass Levente egészségügyi államtitkár. Ennek értelmében az intézmény jogosult rezidens orvosok képzésére.

Gergely Imre

2021. október 07., 17:432021. október 07., 17:43

2021. október 08., 10:232021. október 08., 10:23

Egyelőre a belgyógyászati szakon kezdődhet el a fiatal orvosok oktatása, de az államtitkár arra biztatja a gyergyóiakat, hogy további 4-5 osztályon is indítsák el a folyamatot, amely ezt lehetővé teszi. Az a tény, hogy a fiatal orvosok a rezidensi időszakuk alatt a Gyergyószentmiklóson (Csíkszeredához és Székelyudvarhelyhez hasonlóan), az itteni orvosok vezetésével részesülhetnek szakképzésben, a remények szerint nagyban segít majd ahhoz, hogy a fiatalok hazatérhessenek, és itthon folytathassák a pályafutásukat – hangzott el a témában tartott sajtótájékoztatón.

Hirdetés

Fontos az intézmény Gyergyószék életében

Az eseményen jelen volt  Csergő Tibor, Gyergyószentmiklós polgármestere, Bende Sándor parlamenti képviselő és Barti Tihamér, az RMDSZ gyergyószéki szervezetének elnöke is. Fülöp Enikő kórházmenedzser köszönetet mondott a politikusoknak azért az odafigyelésért, amiben az intézmény az utóbbi időben részesül, megemlítve, hogy az év elején egy közel 6,5 millió lejes kormánytámogatás érkezett ide.

A pénz a megcélzott fejlesztéseket, az egészségügyi szolgáltatások javítását és bővítését teszi lehetővé, de legalább ennyire fontos, hogy meglegyen a képzett humánerőforrás is ezekhez.

A rezidensképzés elindulása egy nagy lépést jelent ez irányba. György Piroska osztályvezető főorvos szerint

nem véletlen, hogy épp a belgyógyászati osztály kapta meg az új minősítést, hiszen ez az itteni orvosok magas szintű szakképzettségét igazolja.

Csergő Tibor polgármester meglátása szerint sok fiatal orvostanhallgató csak hallomásból tudhatott a gyergyói kórházról, most azonban személyesen is megtapasztalhatja, hogy milyen minőséget szolgáltat az intézmény, és hogy tartja a lépést felszereltségben és az orvosi ellátás tekintetében.

•  Fotó: Gergely Imre Galéria

Fotó: Gergely Imre

Vass Leventéhez fordulva (aki az Erdély-szerte számos orvoslakás építését megvalósító Studium–Prospero Alapítvány vezetője is) elmondta, reméli, hogy a 2019-ben átadottakhoz hasonló lakások épülnek majd az ezután érkező szakemberek számára is.

Barti Tihamér azt emelte ki, hogy felismerték: a gyergyószentmiklósi kórháznak rendkívül fontos jelentősége van Gyergyószéken, és azon dolgoznak, hogy ennek megfelelően tudjanak számára támogatásokat biztosítani. Mint említette,

folyamatban van annak a nagyszabású projektnek az előkészítése is, amely a régi, üresen álló kórházépület felújítását, átalakítását célozza, amely szintén egészségügyi intézménynek ad majd helyet.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

Vass Levente zárásként még egy jó hírt közölt: készül egy miniszteri rendelet, amely révén a gyergyószentmiklósi kórház hamarosan újra Marosvásárhelyhez fog tartozni, azaz

a Marosvásárhelyi klinikával kell együttműködjenek a betegek továbbirányítása során, és nem Brassóval, mint jelenleg.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. július 05., vasárnap

Vasárnap a legveszélyesebb nap: fokozott rendőri ellenőrzések a 15-ös országúton

A közlekedésbiztonság növelése érdekében a mai napon összehangolt közúti ellenőrzést tartanak a 15-ös országúton. A Kolozs, Maros, Hargita, Neamț és Bákó megyei rendőrök közösen ellenőrzik a teljes útszakaszt.

Vasárnap a legveszélyesebb nap: fokozott rendőri ellenőrzések a 15-ös országúton
Hirdetés
2026. július 05., vasárnap

Salvamont-összesítés: két haláleset is történt szombaton a hegyekben

Az elmúlt 24 órában 15 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 17 személynek nyújtottak segítséget; két személy életét már nem tudták megmenteni – tájékoztatott vasárnap a Facebook-oldalán a Salvamont.

Salvamont-összesítés: két haláleset is történt szombaton a hegyekben
2026. július 05., vasárnap

Az ankarai NATO-csúcsra utazik kedden Nicușor Dan

Nicușor Dan államfő július 7-én és 8-án részt vesz az Észak-atlanti Szerződés Szervezete (NATO) állam- és kormányfőinek ankarai csúcstalálkozóján – közölte szombaton az elnöki hivatal.

Az ankarai NATO-csúcsra utazik kedden Nicușor Dan
2026. július 05., vasárnap

Ittasan és jogosítvány nélkül vezetett egy 18 éves gyergyószárhegyi fiatal

Büntetőeljárás indult egy 18 éves gyergyószárhegyi fiatal ellen, akit ittas vezetésen értek tetten, ráadásul jogosítvánnyal sem rendelkezett.

Ittasan és jogosítvány nélkül vezetett egy 18 éves gyergyószárhegyi fiatal
Hirdetés
2026. július 05., vasárnap

Alkoholos befolyásoltság alatt vezetetett, lebukott

Büntetőeljárás indult egy 21 éves csíkmadarasi nő ellen, akit ittas vezetésen értek tetten a Hargita megyei rendőrök.

Alkoholos befolyásoltság alatt vezetetett, lebukott
2026. július 05., vasárnap

Ittasan ütközött fának és felborult autójával egy sofőr Gyergyóalfalu közelében

Egy 56 éves Neamț megyei férfi vezette azt az autót, amely szombaton hajnalban borult fel a 13B jelzésű országúton, Gyergyóalfalu közelében. Mint kiderült, alkoholt fogyasztott mielőtt a kormány mögé ült.

Ittasan ütközött fának és felborult autójával egy sofőr Gyergyóalfalu közelében
2026. július 05., vasárnap

A politikus szerint Románia nettó nyertese az Európai Uniónak

Románia a nettó kedvezményezett tagállamok közé tartozik az Európai Unióban: miközben mintegy 30 milliárd euróval járult hozzá a közös költségvetéshez, az EU-s alapokból több mint 100 milliárd euró támogatást hívott le.

A politikus szerint Románia nettó nyertese az Európai Uniónak
Hirdetés
2026. július 04., szombat

Az ablakból dobálták ki a drogot, amikor betörték az ajtót a rendőrök – videóval

Kábítószer-kereskedelemmel kapcsolatban végeztek házkutatást Brassóban a rendőrök, amikor a gyanúsítottak az ablakon kidobálva próbáltak megszabadulni a terhelő bizonyítékoktól.

Az ablakból dobálták ki a drogot, amikor betörték az ajtót a rendőrök – videóval
2026. július 04., szombat

Napokra bontva az előttünk álló hét lehűlése: Székelyföldön lesznek a leghidegebbek az éjszakák

A jövő hét második felében az ország legtöbb régiójában viharossá válik az időjárás, a hőmérsékleti értékek pedig kissé elmaradnak a sokéves átlagtól – közölte szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Napokra bontva az előttünk álló hét lehűlése: Székelyföldön lesznek a leghidegebbek az éjszakák
2026. július 04., szombat

A főtéri tánccal elkezdődött az Ezer Székely Leány Napja

Népviseletbe öltözött csíkszékiek és helyiek töltötték meg szombat reggel a csíkszeredai Szabadság teret: elkezdődött az Ezer Székely Leány Napja.

A főtéri tánccal elkezdődött az Ezer Székely Leány Napja
Hirdetés