
Az anatómia szerelmese, ezért is készül orvosnak Borsos Eszter
Fotó: Veres Nándor
Következetesen készült és tanult az elmúlt négy évben, így nem tartott az érettségitől Borsos Eszter. A csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium végzős diákja 9,45-ös átlaggal a legjobb eredményt érte el magyar ajkú diákként a csíki körzetben.
2021. július 14., 09:042021. július 14., 09:04
2021. július 14., 12:132021. július 14., 12:13
A 19 éves gyergyócsomafalvi lány a csíkszeredai Márton Áron Főgimnáziumot választotta az általános iskola befejezése után, és döntését egyáltalán nem bánta meg. A természettudományok osztályban végzett lány az oktatással kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy
az osztályközössége és az iskola tanárai által. Tanulási módszeréről érdeklődve megtudtuk, igyekezett beosztani az idejét és tantervet készíteni, hogy
„Az iskolai oktatástól eltekintve, az online tanulásból is ki lehetett hozni a legjobbat, de nyilván nem tudta helyettesíteni a fizikai jelenléttel járó tanulást” – mondta, kitérve arra, hogy aki komolyan vette, annak hasznára tudott válni ez a tanulási forma is. Elmondása szerint hullámzás jellemezte az utolsó iskolai évet, hiszen néha kéthetente váltogatta egymást a jelenléti és az online oktatás. Az utolsó hetekben viszont együtt tudott lenni az osztályközösség, az iskolában tudtak készülni a vizsgákra, amely sokat segített neki.
Fotó: Veres Nándor
Méltatta a tanárok hozzáállását és közreműködését is a most véget ért furcsa iskolai évben, amelyben
Borsos Eszter meglátása szerint nem voltak nehezek egyik tantárgyból sem az idei érettségi tételek, noha utólag hallotta, hogy román nyelv és irodalomból sokakon kifogott az első tétel. Sikeres érettségi eredményét a következetes tanulásnak tudja be.
– emlékezett vissza. Román nyelv és irodalomból 8,50-et, magyar nyelv és irodalomból 10-est, matematikából 9,75-öt, míg biológiából 9,50-es osztályzatot kapott Eszter. Utóbbi tantárgy esetében a fellebbezés lehetőségével is élt, az újrajavítás által pedig több mint fél jeggyel lett magasabb a végső értékelése.
Fotó: Veres Nándor
„Számomra az elsődleges cél az volt az érettségin, hogy a legjobbat tudjam kihozni magamból. Meglepetésként ért engem is ez a magas osztályzat” – tette hozzá szerényen, aki a középiskolai évek alatt is az első helyezettek között volt.
Eszter a marosvásárhelyi orvosi egyetem általános orvos szakán szeretne továbbtanulni. „Régebbi álmom, hogy gyerekorvos legyek, de tudom, hogy az évek során ez még sokat változhat. Az anatómia mindig is érdekelt, a segítségnyújtás szintén, így egyértelmű volt számomra, hogy megpróbálom az orvosi pályát, hiszen ez ötvözi a kettőt”– részletezte. Elmondta azt is, hogy számára
Iskolaközössége mellett szülei is nagyon büszkék Eszterre, aki még nem dőlhet hátra, hiszen előtte áll a felvételi vizsga az általános orvosi szakra a hónap végén.
Marco Rossi szövetségi kapitány szerint a több mint hét éve tartó regnálása során vasárnap az írek elleni világbajnoki selejtezőmérkőzés lesz az egyik legmeghatározóbb és legfontosabb a magyar labdarúgó-válogatott számára.
Az Európai Unió Bíróságához fordult a nemzeti régiókat érintő polgári kezdeményezés ügyében Izsák Balázs, és keresetében az Európai Bizottság elutasító döntésének az érvénytelenítését kéri – közölte a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) sajtóirodája.
Érdemes óvatosan közlekedni Csík- és Gyergyószéken, hiszen néhol ötven méteresnél is kisebb a látótávolság a köd miatt – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Minden szükséges engedéllyel és jóváhagyással rendelkező egységben végezték a mélyaltatást annál a fogászatnál, ahol csütörtökön meghalt egy 2 éves kislány – közölték szombaton a magánrendelő képviselői.
Egy magán-mentőszolgálat járművével ütközött egy személyautó szombaton Temes megyében, Temesremete és Őszény között. Három sérült kórházba került, egyikük később életét vesztette.
Nyolcadik alkalommal rendezték meg a megyei szintű Megérett, megérett a fekete szőlő című szüreti hagyományőrző gyerekversenyt a marosvásárhelyi 6-os számú napköziotthon szervezésében, ahol őszi hagyományokat elevenített fel Maros megye 55 óvodása.
A bukaresti fogorvosi kamara vezetőtestülete pénteken úgy döntött, hogy fegyelmi kivizsgálást indít a fővárosi fogászati klinikán csütörtök este fogászati beavatkozás közben elhunyt kétéves kislány ügyében.
A mezőn gyulladt ki egy kombájn pénteken délután a Maros megyei Küküllősárd közelében, az eset során jelentős anyagi kár keletkezett – közli a székelykeresztúri Villám-Fulger Önkéntes Tűzoltó Egyesület.
Két esetkocsival szálltak ki a tűzoltók pénteken este Szászrégenben egy kigyúlt faanyag-szárítóhoz.
Hiányos tollazattal került a marosvásárhelyi Milvus Csoport rehabilitációs központjába egy kis tengelic, két hónapra van szüksége, amíg felépül. A madarat ragasztócsapdával fogták be.
szóljon hozzá!