
Képünk illusztráció
Fotó: Tuchiluș Alex
Út szélén gyalogoló személyt ütöttek el csütörtökön reggel a Kézdivásárhely és Torja közötti szakaszon. A rendőrség vizsgálódik.
2024. április 11., 19:262024. április 11., 19:26
A Kovászna megyei rendőrségtől kapott értesítés szerint a kézdivásárhelyi rendőrséget csütörtökön reggel értesítették arról, hogy gyalogost ütöttek el. A helyszíni vizsgálatokból kiderült, hogy egy 56 éves sofőr Kézdivásárhelyről Torja felé haladt, és miközben egy autóbuszt előzött, elütött egy gyalogost, aki az úttesten haladt. A balesetben megsérült 42 éves gyalogos orvosi ellátásra szorult, kórházba szállították.
A rendőrök ellenőrizték a gépkocsivezetőt, de nem fogyasztott alkoholt. Folytatják az ügyben a vizsgálatot.
Előzetes letartóztatásba került két sepsiszentgyörgyi fiatal, miután egy helybéli benzinkút hátsó bejáratán behatolva pénzt tulajdonítottak el egy ott dolgozótól – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 99,4 százaléka vett részt pénteken a kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvéből tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Öt férfit vettek őrizetbe pénteken 24 órára az érettségi csalásokkal kapcsolatos ügyben, miután a Fehér megyei ügyészség több tucat házkutatást tartott több megyében.
Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.
Júliusban fokozatosan csökkenhetnek az üzemanyagárak Romániában: a 95-ös benzin literenkénti ára 7,90 és 8,20 lej közé, a gázolajé 8,40 és 8,80 lej közé eshet vissza – véli a szakértő.
Újabb első- és másodfokú riasztásokat adtak ki fokozott légköri instabilitás miatt a meteorológusok pénteken.
Életének 83. évében elhunyt Szilágyi Tibor Kossuth-díjas színművész – tudatta felesége pénteken az MTI-vel.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás érvényes pénteken szinte az ország egész területén.
szóljon hozzá!