
Ők újrázhatnak szenátorként: Császár Károly és Novák Zoltán
Fotó: Haáz Vince
Rangsorolta hétfőn este a Területi Képviselők Tanácsa a Maros megyei szenátor- és képviselőjelölteket. A szenátorjelölteknél nem volt túljelentkezés, Császár Károly és Novák Zoltán szeretne újrázni, így ők maradtak a listán.
2020. október 05., 21:112020. október 05., 21:11
A képviselőjelölteknél túljelentkezés volt, és az egyeztetések, valamint a szavazás nyomán a következő sorrendet állították fel: Kolcsár Károly, Csép Éva Andrea, Birtalan István, Vass Levente és Hamar Alpár Benjámin. Jelenleg Maros megyének két szenátora és három parlamenti képviselője van.
Kolcsár Károly Körtvélyfáján lakik, állatorvos, több éve megyei tanácsos.
Csép Éva Andrea jelenleg is parlamenti képviselő, elsősorban szociális ügyekkel foglalkozik, számos gyermekneveléssel kapcsolatos kérdést sikerült megoldania.
A 26 éves Birtalan István Marosszentgyörgyön él, a Maros Megyei Ifjúsági Egyeztető Tanács (MIET) elnöke, idén első alkalommal jutott be a Maros megyei önkormányzatba tanácsosként.
Vass Levente ismert marosvásárhelyi urológus, a Studium Alapítvány létrehozója, jelenleg parlamenti képviselő, aki az egészségügyi szakbizottságban vállalt szerepet. A járvány kezdetén, a szükségállapot ideje alatt heti rendszerességgel tájékoztatta közösségi oldalán a lakosságot a fejleményekről, válaszolt a kérdésekre.
Utolsó helyre sorolták Hamar Alpár Benjámint, aki többek között a December 21. Marosvásárhely Mártírváros szervezet elnöke, és négy évvel ezelőtt is parlamenti képviselőjelölt volt.
Képviselőnek jelentkezett Kovács Mihály Levente, a Maros megyei RMDSZ ügyvezető elnöke is, akit a Területi Képviselők Tanácsa a megyei tanács alelnöki tisztségére javasolt.
A Maros megyei önkormányzat elnöke, Péter Ferenc és Kovács Mihály Levente. Alelnök lesz Kovács?
Fotó: Haáz Vince
A hétfőn este felállított rangsorolást a Szövetségi Állandó Tanácsnak (SZÁT) kell jóváhagynia, vagy kétharmados többséggel módosíthatja. Négy évvel ezelőtt a Maros megyei listát teljesen átírták.
Megkezdődött a fakó keselyű romániai visszatelepítése: az első madarak március kilencedikén érkeztek meg a Fogarasi-havasokba. A Spanyolországból hozott példányokat az akklimatizációs időszak után fokozatosan engedik szabadon.
A romániai polgárok mintegy 80 százaléka idén nagyobb figyelmet fordít az árakra az online vásárlásoknál, és 57,8 százalékuk lemond a nem nélkülözhetetlen termékekről – derül ki a Cargus futárcég kedden közzétett felméréséből.
Bemutatta új modelljét a Dacia: a Striker egyfajta átmenet a kompakt kombik és az SUV-ok között, tekintve, hogy formavilága mindkettőből ötvöz valamennyit.
Évről évre csökken a tarlótüzek száma a Hargita megyei Natura 2000-es területeken, ám az egy általános probléma, hogy éppen a védett területek felégetőit nehéz felelősségre vonni. A legtöbb ilyen tarlóégetési ügy eredménytelenül zárul.
A tanügyi szakszervezetek szerint bizonyos iskolaigazgatók és főtanfelügyelők nyomást gyakorolnak a tanárokra, hogy vegyenek részt az országos próbavizsgákon, miután egy belső referendumon ezek bojkottja mellett foglaltak állást a pedagógusok.
Még várniuk kell a bírósági ítéletre azoknak az egészségügyben dolgozóknak, akiknek a nevében perel a szakszervezet a kormány által múlt évben elrendelt bérpótlékcsökkentés miatt.
A közel-keleti konfliktusok miatt válságos irányba fordult energiapiaci helyzetre jelentik be válaszaikat a környező európai országok, de a polgárok is.
Andrei Țărnea külügyminisztériumi szóvivő szerint eddig mintegy 2000 román állampolgár tért haza az Öböl menti országokból az evakuáló, repatriáló, illetve a román hatóságok támogatásával megszervezett kereskedelmi járatokkal.
Sűrű hétvégéjük volt a Hargita megyei közlekedésrendészet munkatársainak: átfogó ellenőrzések zajlottak a megye területén, melyek alkalmával több mint 90 bírságot szabtak ki a sofőrökre. A büntetések összértéke meghaladja az 52 ezer lejt.
Közzétette a következő két hétre, a március 9–23. közötti időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat. A tavaszias melegre nem lehet panaszunk, a porra viszont igen, ugyanis csapadék szinte egyáltalán nem valószínű.
szóljon hozzá!