
Fotó: Pinti Attila
Betonalapon betonkeresztek jelentek meg Erdőalján, mint megtudtuk, a csíkszeredai székhelyű ortodox érsekség egyházi temető kialakításán dolgozik. A városháza szerint építkezési engedély nélkül.
2024. március 13., 13:202024. március 13., 13:20
2024. március 13., 13:292024. március 13., 13:29
Huszonnyolc sírkeresztet állítottak fel Csíkszereda nyugati határában, a 61. hegyivadász dandár kaszárnyái közelében elkertelt telken. A betonfejfákon nevek és születési időpontok szerepelnek. Az ingatlan az ortodox egyház tulajdonában van.
Eugen Teodor Bijec lelkész, a Hargita és Kovászna megyei ortodox érsekség részéről megkeresésünkre megerősítette, hogy
„Vannak idős, beteg apácáink, akiknek végső nyughelyet kell biztosítsunk” – mondta. Hangsúlyozta, „a román ortodox egyház temetőszabályzata és a kormányhatározattal elismert templomok működési statútuma alapján
papok, szerzetesek, apácák stb. számára.” Hozzátette, fontos tudni, hogy jelenleg senki sem nyugszik a parcellában, még folyamatban van a létesítmény kivitelezése, akárcsak a szükséges engedélyek beszerzése.
Fotó: Pinti Attila
Az ortodox egyház 2023 októberében igényelt urbanisztikai bizonylatot temető létrehozása céljából – reagált érdeklődésünkre Bors Béla. Csíkszereda alpolgármestere elmondta, a polgármesteri hivatal ezzel kapcsolatosan jelezte, hogy az engedélyezés övezeti rendezési tervhez kötött (PUZ), előbb azt kell elkészíttetni.
Fotó: Pinti Attila
A mégis zajló építkezésről kapott bejelentések kapcsán azt mondta, a városháza következő lépése az, hogy a főépítész és kollégái a helyszínen megállapítják a szabálytalanságot, éspedig, hogy engedély nélkül folyik az építkezés, majd jegyzőkönyvet állítanak ki, és
„A gyakorlat azt mutatja, hogy az ügy a bíróságon fog folytatódni, ahol kimondják a majd a végső ítéletet” – mutatott rá Bors Béla.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Felfüggesztette a Bukaresti Ítélőtábla az egységes bértörvény-tervezet véglegesítési eljárását. A Sanitas szakszervezet kérésére meghozott határozatot az érdekvédelmi tömörülés részleges sikerként értékeli, de a tiltakozást nem állítják le.
Magyarországi motoros vesztette életét egy balesetben szerdán a 67C jelzésű országúton, a Transalpinán, miután egy kanyarban feltehetően elvesztette uralmát a jármű felett, és nekiütközött a fém szalagkorlátnak.
Nem lesznek fennakadások a súlyos égési sérülteket ellátó, jelenleg épülő marosvásárhelyi kórház felszerelésével, beüzemelésével – nyilatkozta Florin Crăciun menedzser, aki Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszternek mutatta be a munkálatokat.
Több mint száz tűzoltót és huszonhét beavatkozó járművet mozgósítottak a hatóságok a szerda reggel egy brassói fafeldolgozó üzemben keletkezett tűz oltására – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) vezetője.
Tizenöt sürgősségi esethez riasztották kedden a Hargita megyei hivatásos tűzoltókat. A beavatkozások többsége egészségügyi segítségnyújtás volt, de közlekedési balesetekhez és más veszélyhelyzetekhez is kivonultak az egységek.
Július 27. és 31. között rendkívüli ülésszakra hívták össze a felsőházat az országos helyreállítási tervhez kapcsolódó törvénytervezetek és az Országos Kataszteri Hivatalnál kialakult helyzettel összefüggő jogszabályjavaslatok elfogadása érdekében.
Háborúk, geopolitikai átrendeződés, bizonytalan európai jövő és regionális együttműködés: ezek a kérdések uralták a 35. Tusványos első nagypolitikai paneljét, ahol Magyarország, Románia és Lengyelország szerepét keresték a változó világrendben.
Rendhagyó módon immár harmadik alkalommal kerül vissza az erdélyi mozik műsorára a Hogyan tudnék élni nélküled? című magyar zenés vígjáték. A film vetítései előtt ezúttal a folytatás első, több mint háromperces exkluzív részletét is levetítik.
A Bisztraterebes–Bihar autópályaszakasz kivitelezője szerint a munkálatok a tervezettnél gyorsabban haladnak, így elképzelhető, hogy a 28,55 kilométeres részt már idén decemberben átadják a forgalomnak.
Folyamatosan szemerkélő, időnként erősebben eleredő eső fogadja a tusványosozókat szerdán.
8 hozzászólás