
Fotó: Pinti Attila
Aláírta Csíkszereda polgármestere és alpolgármestere azokat a támogatási szerződéseket a két jelentősebb csíkszeredai sportklubbal, amelyek az Európai Bizottsági jóváhagyással támogathatók a járványhelyzet miatti bevételkiesések, illetve többletkiadások orvoslására.
2021. december 20., 13:232021. december 20., 13:23
2021. december 20., 14:212021. december 20., 14:21
Miután rendkívüli tanácsülésen a helyi képviselő-testület december elején elfogadta a szóban forgó, sportklubok támogatására irányuló pályázati kiírást, a dokumentumok aláírására volt szükség.
A hétfői sajtóeseményen Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere elmondta, hogy évek óta téma, hogy a román közigazgatási rendszerben hogyan tudja az önkormányzat a profi sportokat segíteni a szabályozás keretein belül.
– közölte a városvezető. Azon dolgoztunk, hogy a három évre számolható, 200 ezer eurós minimis támogatáson túl is be tudjuk avatkozni – tette hozzá.
Fotó: Pinti Attila
Mivel Európai Uniós szinten lehetőség nyílt a valós kiesések minimalizálására,
„Az FK Csíkszereda és a Csíkszeredai Sportklub is érvényes pályázatot nyújtott be, így az előirányzott 1,8 millió lejes költségvetést egyenlő arányban, 900-900 ezer lejes arányban kapják meg” – tudatta. Rámutatott, hogy
Fotó: Pinti Attila
Aláíró félként Sógor Enikő alpolgármester úgy fogalmazott, hogy az önkormányzati szakirodáknak nem kis erőfeszítésébe került a támogatás technikai részének a kidolgozása.
– hangsúlyozta.
Fotó: Pinti Attila
Hodos László, a Csíkszeredai Sportklub elnöke megköszönte a támogatást, amely emlékezete szerint a valaha volt legnagyobb a klub történetében.
– mondta, hozzátéve, hogy a napokban már a fővárosba utazik, hogy egyeztessen sportminisztériumban a költségvetés-módosításról.
Fotó: Pinti Attila
Szondy Zoltán, az Futball Klub Csíkszereda elnöke tudatta, hogy bár a magyar kormány által jelentős támogatásban részesülnek, a második ligás felnőttcsapat, illetve a 16 alközpont soha nem kaptak magyar állami támogatást.
– érzékeltette az anyagi helyzetüket. Mint elhangzott, a hokicsapatnak 2 millió lejes, míg a labdarúgóknak 2 millió eurós bevételkiesést okozott a járványhelyzet.
Fotó: Pinti Attila
Aláírták a gyergyószentmiklósi Mobilitás 2 projekt kivitelezési szerződését, így augusztusban kezdődhetnek a munkálatok. A közel 15 millió lejes beruházás többek között útfelújítást, új járdákat, parkolókat és zöldfelületek rendezését is magában foglalja.
Több mint 23 köbméter, eredetét igazoló okmányok nélküli faanyagot találtak a rendőrök egy Hargita megyei erdészeti vállalkozásnál végzett ellenőrzés során. Az érintett cégre 10 ezer lejes bírságot szabtak ki, a faanyagot pedig elkobozták.
Alexandru Rogobete szociáldemokrata (PSD) képviselő csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy módosító javaslatot nyújtott be, amellyel mentesítené az egészségügyet a létszámstop alól.
Több mint száz alkohol és drogtesztet végzett a közúti rendőrség Tusványos első két napján, azonban mindegyik eredménye negatív lett. Műszaki meghibásodások miatt azonban kilenc sofőrt büntettek összesen valamivel több mint 5 ezer lejes bírsággal.
A magyar autonómiatörekvések jelenéről és jövőjéről vitáztak Tusványos második napján politikusok, jogászok és nemzetpolitikai szereplők. A beszélgetés középpontjában Székelyföld, Vajdaság és az európai kisebbségvédelem állt.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több megyéjére és Bukarestre.
A szélsőségesen identitásközpontú és szuverenista irányzatok térnyerése nem magyarázható kizárólag manipulációval – olvasható a „Románia az EU-ban” stratégiai elemzőcsoportnak az elnöki hivatal által szerdán közzétett jelentésében.
Pulóveres reggelek, 20 Celsius-fok alatti nappali csúcshőmérsékletek – az idei július továbbra sem a megszokott arcát mutatja. Székelyföldön a hajnali minimumok és a nappali maximumok is inkább egy késő őszi napot idéznek, mint a nyár derekát.
Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter a Várhelyi Olivér egészségügyért és állatjólétért felelős uniós biztossal folytatott megbeszélésen nagyobb rugalmasságot kért az Európai Bizottság (EB) részéről a juhkivitel feltételeinek alkalmazásában.
1 hozzászólás