
Fotó: Pinti Attila
Aláírta Csíkszereda polgármestere és alpolgármestere azokat a támogatási szerződéseket a két jelentősebb csíkszeredai sportklubbal, amelyek az Európai Bizottsági jóváhagyással támogathatók a járványhelyzet miatti bevételkiesések, illetve többletkiadások orvoslására.
2021. december 20., 13:232021. december 20., 13:23
2021. december 20., 14:212021. december 20., 14:21
Miután rendkívüli tanácsülésen a helyi képviselő-testület december elején elfogadta a szóban forgó, sportklubok támogatására irányuló pályázati kiírást, a dokumentumok aláírására volt szükség.
A hétfői sajtóeseményen Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere elmondta, hogy évek óta téma, hogy a román közigazgatási rendszerben hogyan tudja az önkormányzat a profi sportokat segíteni a szabályozás keretein belül.
– közölte a városvezető. Azon dolgoztunk, hogy a három évre számolható, 200 ezer eurós minimis támogatáson túl is be tudjuk avatkozni – tette hozzá.
Fotó: Pinti Attila
Mivel Európai Uniós szinten lehetőség nyílt a valós kiesések minimalizálására,
„Az FK Csíkszereda és a Csíkszeredai Sportklub is érvényes pályázatot nyújtott be, így az előirányzott 1,8 millió lejes költségvetést egyenlő arányban, 900-900 ezer lejes arányban kapják meg” – tudatta. Rámutatott, hogy
Fotó: Pinti Attila
Aláíró félként Sógor Enikő alpolgármester úgy fogalmazott, hogy az önkormányzati szakirodáknak nem kis erőfeszítésébe került a támogatás technikai részének a kidolgozása.
– hangsúlyozta.
Fotó: Pinti Attila
Hodos László, a Csíkszeredai Sportklub elnöke megköszönte a támogatást, amely emlékezete szerint a valaha volt legnagyobb a klub történetében.
– mondta, hozzátéve, hogy a napokban már a fővárosba utazik, hogy egyeztessen sportminisztériumban a költségvetés-módosításról.
Fotó: Pinti Attila
Szondy Zoltán, az Futball Klub Csíkszereda elnöke tudatta, hogy bár a magyar kormány által jelentős támogatásban részesülnek, a második ligás felnőttcsapat, illetve a 16 alközpont soha nem kaptak magyar állami támogatást.
– érzékeltette az anyagi helyzetüket. Mint elhangzott, a hokicsapatnak 2 millió lejes, míg a labdarúgóknak 2 millió eurós bevételkiesést okozott a járványhelyzet.
Fotó: Pinti Attila
Bár az utóbbi időszakra felmelegedés volt jellemző, vasárnapra virradóra lehűlt az idő, főként a Csíki-medencében lehetett ezt érezni.
Az Amicus jótékonysági verseny miatt március 8-án vasárnap lezárják Marosvásárhely főterét.
Bűnös viszony, életközépi válság, évtizedes barátságot megkérdőjelező tragédia, Sherlock Holmes-újraértelmezés – ezek közül válogathatunk márciusban a néznivalók tekintetében. Streaming-ajánló.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
Szombaton délután közúti baleset történt a Marosvécshez tartozó Disznajón, ahova két mentőautó szállt ki.
Közlekedési balesetben volt érintett Bukarestben Alexandru Nazare pénzügyminiszter – értesült az Agerpres rendőrségi forrásokból.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.
Felszentelték és a közösség szolgálatába állították Fogaras városának új ékszerét, az evangélikus óvodát és oktatási központot. A magyar gyerekek jövőjét szolgáló intézmény a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében újult meg.
Tavaly 11 százalékkal csökkent a bűnözés Romániában 2024-hez képest – közölte Cătălin Predoiu tárcavezető a belügyminisztérium 2025-ös tevékenységi mérlegét ismertető eseményen.
1 hozzászólás