
Hat utcát újíthatnak fel a nagyfalusi részen
Fotó: Erdély Bálint Előd
Öt kilométernyi utat újíthatnak fel Szentegyháza nagyfalusi részén, miután közel húszmillió lejért pályázott sikeresen a helyi önkormányzat az Anghel Saligny-programban. A kis település vezetősége országszinten is az elsők között kötötte meg a projekt finanszírozási szerződését a kormánnyal, ráadásul már megfelelő kivitelezőket is talált.
2022. október 19., 16:062022. október 19., 16:06
2022. október 19., 19:592022. október 19., 19:59
Összesen 18,3 millió lejért pályázott sikeresen az Anghel Saligny-programban a szentegyházi önkormányzat, amelyből öt utcát – Hargita, Fenyő, Ady Endre, Bethlen Gábor, Dózsa György, Turista – fognak teljesen felújítani a település nagyfalusi részén – fejtette ki lapunknak Lőrincz Csaba helyi polgármester. Mint mondta,
Utóbbi is fontos, mert jelenleg nem tud két autó egyszerre áthaladni azokon.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A pályázat feltétele volt ugyanakkor, hogy kiépítik az ivó- és szennyvízhálózatot az út alatt, hogy a későbbiekben ne kelljen kárt tenni az elvégzett munkában. Ezt felvállalta a hivatal.
A polgármester közölte, különösen örül a kormánytámogatásnak, hiszen forgalmas utcákat érint a korszerűsítés, ahol sok gyerek gyalogosan közlekedik.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Lőrincz Csaba hangsúlyozta, különösen örül a nagy összegű támogatásnak, hiszen az előzetesen kiközölt szabályzat szerint kisvárosként csak hétmillió lejre lettek volna biztosan jogosultak. Arról is beszélt, hogy már idén elkezdhetik a terepen a kisebb munkálatokat, hiszen
Az elöljáró rámutatott, a hivatal csapatának köszönheti, hogy előre gondolkodva idejében elkészítették a megvalósíthatósági és kivitelezési terveket, így a közbeszerzési eljárást is korábban lefolytathatták.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A kivitelezővel úgy kötöttek szerződést, hogy az csak akkor lép érvénybe, ha biztos lesz a támogatás, de ezek mellett is jelentős önrészt kellett felvállaljanak a folyamatos drágulások miatt. „Lépnünk kellett, hiszen
Rendszeresen Bukarestben voltam a haladás érdekében. Azzal számoltunk ugyanis, hogy mielőbb el kell kezdeni a munkát, hiszen folyamatosan növekedik az építkezési anyagok ára, ráadásul ha későn hirdetjük meg a közbeszerzési eljárást, akkor az sem biztos, hogy egyáltalán találunk kivitelezőt” – magyarázta Lőrincz.
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
Felborult egy személyautó Mezőbodonban péntek este, két személy megsérült a balesetben. A forgalom mindkét irányba megbénult.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta az Egészséges étkezés iskolai program finanszírozásához szükséges összegek folyósítását a programban résztvevő önkormányzatoknak.
Eltűnt egy 17 éves lány május 7-én Szabédról, bár önként hagyta el otthonát a kiskorú lány, de azóta nem tért haza. Rendőrségi feljelentést tettek a hozzátartozói.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
A rendőrség újabb vizsgálatot indított a mezőméhesi gyilkossággal kapcsolatban: az áldozat nővérének tett megjegyzéseket a körözött Emil Gânj testvére, aki gyakran megfordul a szintén mezőméhesi szülői házuknál.
Új szakaszába lépett Gyergyószentmiklós és Gyergyószék egyik legfontosabb infrastrukturális beruházása: aláírták annak elkerülő útnak a megvalósíthatósági tanulmányára vonatkozó szerződést, amely Tekerőpatak és Szárhegy irányából kerülné el a várost.
szóljon hozzá!