
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Megerősödő szélre, illetve hófúvásra figyelmeztető, sárga jelzésű riasztásokat adott ki szombaton az Országos Meteorológia Szolgálat az ország délkeleti régiójára. Hétfőig országszerte szeles, csapadékos idő várható.
2024. november 09., 11:592024. november 09., 11:59
Az előrejelzés szerint szombat déli 12 óra és hétfő reggel 10 óra között Dobrudzsában, Moldva déli-, valamint Munténia északkeleti és keleti részén (Galac, Brăila, Ialomița, Konstanca és Tulcea megyében) sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a megerősödő szél miatt.
Ugyanakkor vasárnap reggel 6 órától hétfő reggel 6 óráig a nagy mennyiségű havazás és hófúvás miatt sárga jelzésű riasztást adtak ki Prahova, Buzău, Vrancea, Brassó és Kovászna megye hegyvidéki területeire, különösen 1000 méter feletti magasságra. Itt
Az előrejelzés szerint szombat déltől hétfő reggelig az egész országban erős szélre, mérsékelt mennyiségű csapadékra és hideg időjárásra számíthatunk. Időszakosan Moldva déli részén, Dobrudzsában és Munténiában megerősödik a szél, sebessége eléri 40–50 km/órát.
Átlagosan 10–20 liternyi csapadék várható négyzetméterenként, de helyenként a 25–30 litert is meghaladhatja a lehulló csapadék mennyisége.
A meteorológusok szerint főleg délen, keleten és az ország középső régiójában jelentősen lehűl az idő, az ilyenkor megszokottnál alacsonyabb hőmérsékletek várhatók.
Bíróság elé állítottak az ügyészek egy nőt, akit azzal vádolnak, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) pénzügyi felelőseként több mint 400 ezer lejt sikkasztott el a párt számláiról.
A korábbi koalíció pártjainak vissza kell ülniük a tárgyalóasztalhoz – írta a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi üléséről beszámoló Facebook-bejegyzésében az RMDSZ elnöke.
Mintegy 29 ezer eszköz és bútorzat érkezett a csíkszeredai tanintézetekbe az elmúlt másfél évben. Ez volt a város legnagyobb oktatásfejlesztési programja, amelyet európai uniós támogatásból valósítottak meg. Az eredményeket pannókon is bemutatják.
Az álláspontok rugalmasabbá válására számít az RMDSZ, de a jelenlegi politikai helyzetben „Ilie Bolojan már nem lehet miniszterelnök” – jelentette ki a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi ülése után Csoma Botond.
Kilőttek azt a medvét, amelyik megtámadott hétfőn egy svájci turistát a Transzfogarasi úton.
A RMDSZ úgy döntött, hogy nem vesz részt Adrian Veștea esetleges kormányában - jelentette be Csoma Botond szóvivő, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
Nyilvánosságra hozta az ellene készült vádiratot Barti Tihamér, aki kedden részletesen beszélt az ellene zajló büntetőeljárásról. A politikus ügyét tárgyaló alapfokú eljárás még nem indult el. Arra számít, hogy az eljárás hosszú évekig elhúzódhat.
A marosvásárhelyi megyei sürgősségi kórház intenzív osztályán fekszik kritikus állapotban az a 12 éves lány, akit hétfő délután két másik emberrel együtt elgázolt a járdán egy személygépkocsi a Beszterce-Naszód megyei Marosborgón.
Összesen tizenhárom Hargita megyei településen adtak ki medveriasztást az elmúlt négy napban. Legtöbbször Korondon kellett figyelmeztetni a lakosságot, de Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson is jelezték a nagyvad jelenlétét.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd reggel, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetősége által hétfő este adott ultimátum lejárta után bejelentette, hogy álláspontja nem változott, nem adja vissza kormányalakítási megbízását.
szóljon hozzá!