
Sok vagy kevés? Az oktatásügyi miniszter elégedett a hatvan százalékos beoltottsági aránnyal kapcsolatban. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Az oktatási minisztérium vakcinajelentéséből kiderül, hogy országos szinten az egyetem előtti oktatásban és a felsőoktatásban dolgozó pedagógusok körében a beoltottsági arány már elérte a hatvan százalékot. A székelyföldi megyékben alacsonyabb ez az arány, még egyikben sem lépte át az ötven százalékot.
2021. május 28., 09:122021. május 28., 09:12
2021. május 28., 12:492021. május 28., 12:49
Az egyetem előtti oktatásban dolgozó 266 120 alkalmazott közül 151 133 személy – ebből 112 559 pedagógus és 38 574 kisegítő személyzet – kapta meg eddig a koronavírus elleni védőoltást országos szinten. Ebből 125 523 alkalmazott már mindkét adagon túl van – közölte az oktatási minisztérium sajtóosztálya.
Az állami és magánegyetemi oktatásban dolgozó 51 411 alkalmazott közül 34 040 személy – 22 391 oktató és 11 649 kisegítő és nem oktató személyzet – kapta meg már a védőoltást. Közülük több mint 30 ezer személy már mindkét adagon túl van. Az összes egyetemi alkalmazottra vetítve az oltási arány 66,2 százalékos, a beoltott egyetemi pedagógusok esetében pedig 76,5 százalékos ez az arány – derül ki a minisztérium sajtóközleményéből.
Az összes alkalmazott teljes létszámához viszonyítva ez 58,32 százalékos beoltottsági arányt jelent. Az ország pedagógusainak számához viszonyítva az oltási arány 60 százalékos.
Sorin Cîmpeanu oktatásügyi miniszter elégedettségét fejezte ki a hatvan százalékos beoltottsági aránnyal kapcsolatban: mint mondta,
„A tanügyi személyzet felelősséget tanúsított azzal, hogy kétszer annyian oltatták be magukat, mint az országosan kitűzött cél, amelyhez közeledünk.
– idézte az Edupedu.ro oktatási szakportál a tanügyminisztert.
Fotó: Haáz Vince
– közölte a tanfelügyelőség. Maros megyében a 9143 tanügyi alkalmazott közül 4485 személy szerepel az oltási platformon, azaz 49 százalékuk iratkozott fel oltásra. A pedagógusok ötven százaléka igényelte a vakcinát az oltási felületen keresztül, és mintegy 92 százalékuk már meg is kapta az oltást. A kisegítő személyzet 46 százaléka jelentkezett eddig oltásra, és közel 87 százalékuk kapta meg eddig a vakcinát – tájékoztatott a részletekről Irimie-Matei Camelia, a Maros megyei tanfelügyelőség sajtófelelőse. Megjegyezte, hogy
Kovászna megyében a koronavírus elleni oltási kampány kezdete óta a 2700 tanár közül 1080 pedagógust oltottak be a SARS-Cov-2 elleni védőoltással. Ez az egyetem előtti oktatásban dolgozó tanárok 40 százalékát jelenti. A kisegítő és nem oktató személyzet 30 százaléka oltatta be magát eddig, vagyis az 1078 főből 320 személy élt eddig az oltás lehetőségével – derül ki a Kovászna megyei főtanfelügyelő, Kiss Imre által közölt összesítésből.
Akár ezer lejes, vagy még nagyobb összegű bírságot is kiszabhatnak a 112-es egységes segélyhívó szám indokolatlan hivásáért, a hatóságok azonban nem büntetnek, ha a hívó jóhíszeműen fordul segítségért.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök cáfolta azt az értesülést, miszerint kormányalakítási megbízásának visszaadására készülne.
Ígéretes line-upot mutatott a Microsoft-tulajdonú Xbox Studios a Summer Game Fest utáni projektbemutatóján. Ezekből válogattuk ki a számunkra tíz legígéretesebbet, amit akár már holnaptól is játszanánk.
Az okostelefon nemcsak a gyerekek, hanem a szülők életét is gyökeresen átírta. Balatoni Mónika digitáliskultúra-kutató Marosvásárhelyen az MCC rendezvényén járta körül a digitális kihívásokat, amelyekkel egy szülő szembesül ma – mintha vakon repülne.
Nem támadta meg a Maros Megyei Prefektusi Hivatal a marosvásárhelyi önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát – szögezi le a Maros megyei kormányhivatal, cáfolva a közösségi médiában megjelenteket.
Várhatón pénteken nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakaszát, ha ezt a helyszíni ellenőrzések megerősítik, és az időjárási viszonyok lehetővé teszik – jelentette be kedden Cristian Pistol.
Közvitára bocsátja kedden a környezetvédelmi minisztérium a roncsautóprogram pályázati útmutatóját – jelentette be sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu.
Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter szerint nem mindegyik önkormányzat alkalmazza azt a jogszabályt, amely a többlépcsős procedúrát egyszerűsítve lehetővé teszi a településekre bejáró veszélyes medvék azonnali kilövését.
Kelemen Hunor szerint a „közvetítőkön keresztül történő kormányzás nem működik”, és egy politikailag kinevezett miniszterekből álló kormány előnyösebb lett volna a kijelölt miniszterelnök által javasolt technokrata kabinetnél.
Eugen Tomac kedden kijelentette, hogy nem az ő személyes kormányának, hanem Románia kormányának kér majd bizalmat a parlamenttől.
szóljon hozzá!