
Hargita megyében óriási az eltérés a megyeközpont, illetve a teljes megye átoltottsági aránya között
Fotó: Haáz Vince
A megyeközpontok között országszerte a második helyen áll Csíkszereda az átoltottsági arányt tekintve. A városban a lakosságnak majdnem a fele be van oltva a koronavírus ellen.
2021. május 19., 12:222021. május 19., 12:22
2021. május 19., 12:492021. május 19., 12:49
A hargitai megyeközpont lakosságának 43,31 százaléka már megkapta a koronavírus elleni oltásnak legalább az első adagját – derül ki az oltáskampányt koordináló országos bizottság (CNCAV) összesítéséből. Ezzel az aránnyal Csíkszereda a második helyen áll a megyeközpontok országos rangsorában, a pénteki adatok szerint csupán Gyulafehérvár előzi meg 44,48 százalékos átoltottsági aránnyal.
Az adatok – amelyek 41 619-es csíkszeredai népességgel számolnak – szerint a csíkszeredai lakhellyel rendelkezők közül 18 024-en kapták már meg az oltásnak legalább az első adagját, ugyanakkor 14 395-en vannak azok, akiknek már az emlékeztető, azaz a második oltást is beadták.
Claudiu Năsui gazdasági miniszter kedden, közösségi oldalán közzétett egy statisztikai összesítést az ország megyéinek az átoltottsági arányáról, e szerint Hargita megyében a lakosságnak a 18,57 százaléka kapta már meg az oltásnak legalább az első adagját. Ez az eredmény legfeljebb az országos rangsor középmezőnyének egyik helyére elegendő.
A megyék között Kolozs megye áll a legjobban 35,73 százalékos átoltottsági aránnyal – Kolozsváron ez az arány 37,84 százalékos –, az utolsó helyen pedig Suceava megye áll 13,09 százalékos átoltottsági aránnyal.
a második helyen Hargita megye van 18,57 százalékkal, Kovászna megyében pedig a lakosság 15,50 százaléka kapta már meg az oltásnak legalább az első adagját.
Nem tartotta be a marosvásárhelyi városvezetés a törvényes előírásokat, amikor a szemétgondok megoldására hívta össze a városi tanácsot, így az akkor elfogadott határozatot nem lehet alkalmazni. Marosvásárhelye közben egyre szemetesebb.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy első lehetőségként politikai kormány megalakítására gondolt, de egyik párt sem állt elő egy egyértelmű többséggel, és Eugen Tomac a „legjobb” opció jelenleg, tekintve, hogy politikusként képes tárgyalni.
A Romgaz vállalat egyik vezetéke meghibásodott, melynek következtében a szondákból származó folyadék bekerült a Nádas-patak vizébe – jelentette be közösségi oldalán Varga Adorján balavásári polgármester.
A Maros megyei törvényszék pénteken elrendelte Cristian Pomohaci 30 napos előzetes letartóztatását nagy kockázatú kábítószerrel való kereskedelem gyanúja miatt. A népdalénekes előzetes letartóztatását az elmúlt 24 órán belül másodszor rendelték el.
Azonosították és harminc napra őrizetbe vették azt a gyanúsítottat, aki május végén egy sepsiszentgyörgyi lakásból ellopott 2200 lejt. Az ajtón ment be a lakásba, ez alatt pedig a tulajdonosok is otthon voltak.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök pénteken a Victoria-palotában egyeztetett Ilie Bolojan ügyvivő kormányfővel – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek politikai források.
Az ország területének jelentős részére – Hargita, Kovászna és Maros megyére is – érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
A fővárosban és tizenegy másik településen okozott károkat a rossz idő csütörtökön – közölte csütörtök este a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya.
Ilie Bolojan szerint az új közalkalmazotti bértörvényről az elmúlt években folytatott kommunikáció olyan elvárásokat generált, amelyeknek a jelenlegi költségvetési megkötések mellett nem lehet eleget tenni, innen ered az emberek elégedetlensége.
szóljon hozzá!