
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Maros megyében az oltásra jogosult diákok közel tíz százaléka oltatta be magát eddig, a napokban pedig mobil oltóközpontokkal a megye középiskoláiban előjegyzés nélkül beoltják azokat a diákokat, akik igénylik a koronavírus elleni vakcinát. Kovászna megyében ennél jóval kevesebb arányban éltek az oltás lehetőségével a 16–18 évesek, Hargita megyében még nem összesítették az adatokat.
2021. május 27., 11:172021. május 27., 11:17
2021. május 27., 12:492021. május 27., 12:49
A Maros Megyei Prefektusi Hivatal, a tanfelügyelőség és a megyei egészségügyi igazgatóság (DSP) előjegyzés nélküli oltási akciót szervez a 16–18 évesek számára. A Marosvásárhelyi középiskolások beoltatják magukat elnevezésű oltási maratont május 26–28. között szervezik meg a megye valamennyi középiskolájában. A diákok oltását a megye településein működő oltóközpontok mobil csapatai végzik. A 16 és 17 éves tanulóknak egyik szülőjük vagy törvényes képviselőjük beleegyezésére van szükségük a védőoltáshoz – jelentette be a hivatal Facebook-oldalán Mara Togănel prefektus. A vakcinát igénylő diákok a Pfizer-BioNTech által kifejlesztett oltóanyagot kapják meg, ugyanakkor a tanárok és a kisegítő személyzet is igényelheti az oltást.
Marosvásárhely 15 oktatási intézményében lehet igényelni az oltást: csütörtökön, május 27-én az Unirea Főgimnáziumban, a Szász Albert Sportiskolában, Ion Vlasiu Szakközépiskolában és a Gheorghe Marinescu Gimnáziumban oltanak. Pénteken, május 28-án a Transilvania Mezőgazdasági Szakközépiskolában, a Mihai Eminescu Pedagógiai Szakgimnáziumban, a Református Kollégiumban, az Aurel Perșu Szakközépiskolában, illetve az Avram Iancu-, Electromaros-, Gheorghe Șincai és Traian Vuia Szakközépiskolákban várják az oltást igénylő 16–18 éves korosztályt.
– tudtuk meg Irimie-Matei Cameliától, a tanfelügyelőség sajtófelelősétől. Kovászna megyében a 6177 tizenhat év feletti diák közül eddig 246 tanuló kapta meg a koronavírus elleni védőoltást, azaz közel négy százalékuk – tájékoztatott az adatokról Kiss Imre főtanfelügyelő.
A Hargita megyei tanfelügyelőség még nem összesítette a 16–18 éves korosztály oltási statisztikáit, jövő héten fogják ezt megtenni, mert a 16–18 évesek számára május 31-e és június elseje között szerveznek országos maratont, és azután kérik el a tanintézetektől az adatokat – közölte megkeresésünkre Cristinel Glodeanu főtanfelügyelő-helyettes.
Valeriu Gheorghița, az országos oltási kampányt koordináló bizottság elnöke nemrég tartott sajtótájékoztatóján kifejtette, a múlt hétig Romániában a 16–18 éves korosztály közel 11 százaléka kapta meg a koronavírus elleni védőoltás legalább első adagját. A 12–15 éves korosztály számára még nem elérhető a vakcina, de a kampányt vezető orvos-ezredes szerint várhatóan a következő hónapban megkapja Románia az Európai Gyógyszerügynökség engedélyét, és akkor elkezdhetik ebből a korosztályból is az igénylőket beoltani.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás