
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Maros megyében az oltásra jogosult diákok közel tíz százaléka oltatta be magát eddig, a napokban pedig mobil oltóközpontokkal a megye középiskoláiban előjegyzés nélkül beoltják azokat a diákokat, akik igénylik a koronavírus elleni vakcinát. Kovászna megyében ennél jóval kevesebb arányban éltek az oltás lehetőségével a 16–18 évesek, Hargita megyében még nem összesítették az adatokat.
2021. május 27., 11:172021. május 27., 11:17
2021. május 27., 12:492021. május 27., 12:49
A Maros Megyei Prefektusi Hivatal, a tanfelügyelőség és a megyei egészségügyi igazgatóság (DSP) előjegyzés nélküli oltási akciót szervez a 16–18 évesek számára. A Marosvásárhelyi középiskolások beoltatják magukat elnevezésű oltási maratont május 26–28. között szervezik meg a megye valamennyi középiskolájában. A diákok oltását a megye településein működő oltóközpontok mobil csapatai végzik. A 16 és 17 éves tanulóknak egyik szülőjük vagy törvényes képviselőjük beleegyezésére van szükségük a védőoltáshoz – jelentette be a hivatal Facebook-oldalán Mara Togănel prefektus. A vakcinát igénylő diákok a Pfizer-BioNTech által kifejlesztett oltóanyagot kapják meg, ugyanakkor a tanárok és a kisegítő személyzet is igényelheti az oltást.
Marosvásárhely 15 oktatási intézményében lehet igényelni az oltást: csütörtökön, május 27-én az Unirea Főgimnáziumban, a Szász Albert Sportiskolában, Ion Vlasiu Szakközépiskolában és a Gheorghe Marinescu Gimnáziumban oltanak. Pénteken, május 28-án a Transilvania Mezőgazdasági Szakközépiskolában, a Mihai Eminescu Pedagógiai Szakgimnáziumban, a Református Kollégiumban, az Aurel Perșu Szakközépiskolában, illetve az Avram Iancu-, Electromaros-, Gheorghe Șincai és Traian Vuia Szakközépiskolákban várják az oltást igénylő 16–18 éves korosztályt.
– tudtuk meg Irimie-Matei Cameliától, a tanfelügyelőség sajtófelelősétől. Kovászna megyében a 6177 tizenhat év feletti diák közül eddig 246 tanuló kapta meg a koronavírus elleni védőoltást, azaz közel négy százalékuk – tájékoztatott az adatokról Kiss Imre főtanfelügyelő.
A Hargita megyei tanfelügyelőség még nem összesítette a 16–18 éves korosztály oltási statisztikáit, jövő héten fogják ezt megtenni, mert a 16–18 évesek számára május 31-e és június elseje között szerveznek országos maratont, és azután kérik el a tanintézetektől az adatokat – közölte megkeresésünkre Cristinel Glodeanu főtanfelügyelő-helyettes.
Valeriu Gheorghița, az országos oltási kampányt koordináló bizottság elnöke nemrég tartott sajtótájékoztatóján kifejtette, a múlt hétig Romániában a 16–18 éves korosztály közel 11 százaléka kapta meg a koronavírus elleni védőoltás legalább első adagját. A 12–15 éves korosztály számára még nem elérhető a vakcina, de a kampányt vezető orvos-ezredes szerint várhatóan a következő hónapban megkapja Románia az Európai Gyógyszerügynökség engedélyét, és akkor elkezdhetik ebből a korosztályból is az igénylőket beoltani.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
1 hozzászólás