
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Maros megyében az oltásra jogosult diákok közel tíz százaléka oltatta be magát eddig, a napokban pedig mobil oltóközpontokkal a megye középiskoláiban előjegyzés nélkül beoltják azokat a diákokat, akik igénylik a koronavírus elleni vakcinát. Kovászna megyében ennél jóval kevesebb arányban éltek az oltás lehetőségével a 16–18 évesek, Hargita megyében még nem összesítették az adatokat.
2021. május 27., 11:172021. május 27., 11:17
2021. május 27., 12:492021. május 27., 12:49
A Maros Megyei Prefektusi Hivatal, a tanfelügyelőség és a megyei egészségügyi igazgatóság (DSP) előjegyzés nélküli oltási akciót szervez a 16–18 évesek számára. A Marosvásárhelyi középiskolások beoltatják magukat elnevezésű oltási maratont május 26–28. között szervezik meg a megye valamennyi középiskolájában. A diákok oltását a megye településein működő oltóközpontok mobil csapatai végzik. A 16 és 17 éves tanulóknak egyik szülőjük vagy törvényes képviselőjük beleegyezésére van szükségük a védőoltáshoz – jelentette be a hivatal Facebook-oldalán Mara Togănel prefektus. A vakcinát igénylő diákok a Pfizer-BioNTech által kifejlesztett oltóanyagot kapják meg, ugyanakkor a tanárok és a kisegítő személyzet is igényelheti az oltást.
Marosvásárhely 15 oktatási intézményében lehet igényelni az oltást: csütörtökön, május 27-én az Unirea Főgimnáziumban, a Szász Albert Sportiskolában, Ion Vlasiu Szakközépiskolában és a Gheorghe Marinescu Gimnáziumban oltanak. Pénteken, május 28-án a Transilvania Mezőgazdasági Szakközépiskolában, a Mihai Eminescu Pedagógiai Szakgimnáziumban, a Református Kollégiumban, az Aurel Perșu Szakközépiskolában, illetve az Avram Iancu-, Electromaros-, Gheorghe Șincai és Traian Vuia Szakközépiskolákban várják az oltást igénylő 16–18 éves korosztályt.
– tudtuk meg Irimie-Matei Cameliától, a tanfelügyelőség sajtófelelősétől. Kovászna megyében a 6177 tizenhat év feletti diák közül eddig 246 tanuló kapta meg a koronavírus elleni védőoltást, azaz közel négy százalékuk – tájékoztatott az adatokról Kiss Imre főtanfelügyelő.
A Hargita megyei tanfelügyelőség még nem összesítette a 16–18 éves korosztály oltási statisztikáit, jövő héten fogják ezt megtenni, mert a 16–18 évesek számára május 31-e és június elseje között szerveznek országos maratont, és azután kérik el a tanintézetektől az adatokat – közölte megkeresésünkre Cristinel Glodeanu főtanfelügyelő-helyettes.
Valeriu Gheorghița, az országos oltási kampányt koordináló bizottság elnöke nemrég tartott sajtótájékoztatóján kifejtette, a múlt hétig Romániában a 16–18 éves korosztály közel 11 százaléka kapta meg a koronavírus elleni védőoltás legalább első adagját. A 12–15 éves korosztály számára még nem elérhető a vakcina, de a kampányt vezető orvos-ezredes szerint várhatóan a következő hónapban megkapja Románia az Európai Gyógyszerügynökség engedélyét, és akkor elkezdhetik ebből a korosztályból is az igénylőket beoltani.
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
1 hozzászólás