Hirdetés
Hirdetés

Országos szintű oltási maratont szerveznek a 16–18 évesek számára

Képünk illusztráció •  Fotó: Haáz Vince

Képünk illusztráció

Fotó: Haáz Vince

Maros megyében az oltásra jogosult diákok közel tíz százaléka oltatta be magát eddig, a napokban pedig mobil oltóközpontokkal a megye középiskoláiban előjegyzés nélkül beoltják azokat a diákokat, akik igénylik a koronavírus elleni vakcinát. Kovászna megyében ennél jóval kevesebb arányban éltek az oltás lehetőségével a 16–18 évesek, Hargita megyében még nem összesítették az adatokat.

Hajnal Csilla

2021. május 27., 11:172021. május 27., 11:17

2021. május 27., 12:492021. május 27., 12:49

A Maros Megyei Prefektusi Hivatal, a tanfelügyelőség és a megyei egészségügyi igazgatóság (DSP) előjegyzés nélküli oltási akciót szervez a 16–18 évesek számára. A Marosvásárhelyi középiskolások beoltatják magukat elnevezésű oltási maratont május 26–28. között szervezik meg a megye valamennyi középiskolájában. A diákok oltását a megye településein működő oltóközpontok mobil csapatai végzik. A 16 és 17 éves tanulóknak egyik szülőjük vagy törvényes képviselőjük beleegyezésére van szükségük a védőoltáshoz – jelentette be a hivatal Facebook-oldalán Mara Togănel prefektus. A vakcinát igénylő diákok a Pfizer-BioNTech által kifejlesztett oltóanyagot kapják meg, ugyanakkor a tanárok és a kisegítő személyzet is igényelheti az oltást.

Hirdetés

Marosvásárhely 15 oktatási intézményében lehet igényelni az oltást: csütörtökön, május 27-én az Unirea Főgimnáziumban, a Szász Albert Sportiskolában, Ion Vlasiu Szakközépiskolában és a Gheorghe Marinescu Gimnáziumban oltanak. Pénteken, május 28-án a Transilvania Mezőgazdasági Szakközépiskolában, a Mihai Eminescu Pedagógiai Szakgimnáziumban, a Református Kollégiumban, az Aurel Perșu Szakközépiskolában, illetve az Avram Iancu-, Electromaros-, Gheorghe Șincai és Traian Vuia Szakközépiskolákban várják az oltást igénylő 16–18 éves korosztályt.

Maros megyében a 13 412 tizenhat év fölötti diák közül eddig 1279-en éltek az oltás lehetőségével, vagyis közel tíz százalékuk, és további 792 diák fejezte ki igényét a vakcinára

– tudtuk meg Irimie-Matei Cameliától, a tanfelügyelőség sajtófelelősétől. Kovászna megyében a 6177 tizenhat év feletti diák közül eddig 246 tanuló kapta meg a koronavírus elleni védőoltást, azaz közel négy százalékuk – tájékoztatott az adatokról Kiss Imre főtanfelügyelő.

A Hargita megyei tanfelügyelőség még nem összesítette a 16–18 éves korosztály oltási statisztikáit, jövő héten fogják ezt megtenni, mert a 16–18 évesek számára május 31-e és június elseje között szerveznek országos maratont, és azután kérik el a tanintézetektől az adatokat – közölte megkeresésünkre Cristinel Glodeanu főtanfelügyelő-helyettes.

Valeriu Gheorghița, az országos oltási kampányt koordináló bizottság elnöke nemrég tartott sajtótájékoztatóján kifejtette, a múlt hétig Romániában a 16–18 éves korosztály közel 11 százaléka kapta meg a koronavírus elleni védőoltás legalább első adagját. A 12–15 éves korosztály számára még nem elérhető a vakcina, de a kampányt vezető orvos-ezredes szerint várhatóan a következő hónapban megkapja Románia az Európai Gyógyszerügynökség engedélyét, és akkor elkezdhetik ebből a korosztályból is az igénylőket beoltani.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 04., csütörtök

Víz nélkül marad a gyergyószentmiklósi Bucsin-negyed csütörtök délelőtt

Szünetelni fog a vízszolgáltatás csütörtökön Gyergyószentmiklóson, a Bucsin-negyedben a vízhálózaton végzett javítások miatt.

Víz nélkül marad a gyergyószentmiklósi Bucsin-negyed csütörtök délelőtt
Hirdetés
2026. június 03., szerda

Ügyvivő munkaügyi miniszter: a közalkalmazotti bértörvény tervezete nem béremelésekről, hanem méltányosságról szól

Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint nem lehet mindenki elégedett az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével, mert a jogszabályjavaslat „nem béremelésekről, hanem méltányosságról szól”.

Ügyvivő munkaügyi miniszter: a közalkalmazotti bértörvény tervezete nem béremelésekről, hanem méltányosságról szól
2026. június 03., szerda

Kisajátítás előzi meg a Régigyár utca korszerűsítését Gyergyószentmiklóson

Lakossági fórumot tartott szerda délután a gyergyószentmiklósi polgármester a Régigyár utca mezei része korszerűsítéséhez szükséges kisajátítási eljárásról. Mint elhangzott: aszfalt kerül az úttestre, amely később az országúthoz fog csatlakozni.

Kisajátítás előzi meg a Régigyár utca korszerűsítését Gyergyószentmiklóson
2026. június 03., szerda

Az Európai Bizottság jelentése szerint Románia kielégítően teljesítette kötelezettségvállalásait

Ausztria, Belgium, Finnország, Franciaország, Magyarország, Olaszország, Lengyelország, Románia és Szlovákia hatékony intézkedéseket tett a túlzott költségvetési hiány korrekciója felé.

Az Európai Bizottság jelentése szerint Románia kielégítően teljesítette kötelezettségvállalásait
Hirdetés
2026. június 03., szerda

Brassópojánára is visszajárt egy medve – kilőtték

Kilőtték szerdára virradóra azt a medvét, amelyik az utóbbi időszakban több ízben feltűnt Brassópojánán, és egy biztonsági kamera felvétele szerint egy szálloda épületébe is bement – közölte szerdán a brassói polgármesteri hivatal.

Brassópojánára is visszajárt egy medve – kilőtték
2026. június 03., szerda

Senki nem sérült meg a székelyudvarhelyi vonatbalesetben

A Regio 3545-ös vonat ütközött össze egy teherautóval Székelyudvarhelyen egy vasúti átjárónál szerda délután. Szerencsére senki nem sérült meg a balesetben.

Senki nem sérült meg a székelyudvarhelyi vonatbalesetben
2026. június 03., szerda

Ha a képviselőház jóváhagyja, év végéig maradhat az ársapka az alapélelmiszereken

Megszavazta szerdán a képviselőház mezőgazdasági bizottsága az alapélelmiszerek árréskorlátozásának meghosszabbítását az év végéig – adta hírül Facebook-oldalán Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter.

Ha a képviselőház jóváhagyja, év végéig maradhat az ársapka az alapélelmiszereken
Hirdetés
2026. június 03., szerda

Többen is összeverekedtek Marosvásárhely központjában, bűnügyi eljárás lett a vége

Verekedés tört ki egy marosvásárhelyi vendéglő közelében a hétvégén, a rendőrség több férfit is előállított, egyik megsérült, őt kórházba szállították.

Többen is összeverekedtek Marosvásárhely központjában, bűnügyi eljárás lett a vége
2026. június 03., szerda

Szexuális bántalmazási ügyben tartottak házkutatásokat egy román népdalénekesnél

Házkutatásokat tartottak szerdán Cristian Pomohaci népdalénekesnél, volt ortodox papnál egy szexuális bántalmazással kapcsolatos ügyben. Több helyszínen vizsgálódtak az ügyészek, köztük egy Marosvásárhely központjához közeli ingatlanban is.

Szexuális bántalmazási ügyben tartottak házkutatásokat egy román népdalénekesnél
2026. június 03., szerda

Teherautót sodort el a vonat Székelyudvarhelyen

Teherautó és személyvonat ütközött a vasúti síneken szerdán délután Székelyudvarhelyen, ami részben megbénította a város forgalmát.

Teherautót sodort el a vonat Székelyudvarhelyen
Hirdetés