Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A legutóbbi tájékoztatás óta 1255 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában – 222-vel kevesebbet, mint egy nappal korábban – több mint 23 ezer teszt eredményének feldolgozása nyomán.
2022. április 15., 15:552022. április 15., 15:55
1255 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában csütörtök óta, 23 231 teszt eredményének feldolgozását követően – derül ki a Stratégiai Kommunikációs Csoport pénteki tájékoztatásából (egy nappal korábban ez a szám 1477 volt). Romániában eddig február elsején jegyezték a járvány kezdete óta a legnagyobb napi fertőzésszámot, 40 018-at. Az új esetekkel 2 880 276-ra nőtt a járvány eleje óta diagnosztizált fertőzöttek száma.
Eddig 12,90 millió RT-PCR-koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 9,54 millió antigéngyorstesztet végeztek, csütörtök óta a tesztek 5,4 százaléka bizonyult pozitívnak (egy nappal korábban ez a szám 6,1 százalék volt).
Jelenleg 1771 személyt kezelnek kórházban Covid-19-cel, és 246 személy szorul intenzív terápiás ellátásra. A kórházban kezelt páciensek között 94 kiskorú van, egyiküket sem kezelik intenzív osztályon.
Egy nap alatt 13 koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés, velük 65 310-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma.
Ami Székelyföldet illeti,
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma
Hargita megyében 0,21;
Maros megyében 1,05;
Kovászna megyében 0,46 ezrelék.
Aláírta hétfőn az egyiptomi Sarm es-Sejkben a gázai tűzszüneti megállapodást Donald Trump amerikai elnök, Recep Tayyip Erdogan török államfő, Abdel-Fattáh esz-Szíszi egyiptomi elnök és Tamím bin Hamad Ál Száni katari emír.
Két éve írták alá a segesvári kerülőút megépítéséről szóló szerződést, és most jutottak oda, hogy elkezdjék a tulajdonképpeni építkezést. Ha valóban elkészül, ez lesz Maros megyében az első kerülőút, ami tehermentesít egy várost.
Elkezdődött az a törvényben előírt 30 napos időszak, amelynek során a kereskedők által feltüntetett árakat figyelembe veszik a Black Friday kedvezmények meghatározásakor.
November 7-én szervezik meg a Szociáldemokrata Párt (PSD) tisztújító kongresszusát – nyilatkozták pártforrások az alakulat Országos Politikai Tanácsának hétfői döntésére hivatkozva.
Elkészültek a Piac utcai kazánház átalakításához a látványtervek, a megvalósításhoz már aláírták a finanszírozási szerződést, jövőre akár hozzá is foghatnak a kivitelezéshez. Ugyanígy áll a Vigadó épületének felújítási projektje is.
Az adóhatóság nevében küldött újabb hamis e-mailekre figyelmeztetett hétfői közleményében az Országos Adóhatóság (ANAF).
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) kidolgoz és benyújt a parlamentbe egy újabb törvénytervezetet a törvényhozók számának 300-ra csökkentéséről – nyilatkozta hétfőn a szenátus elnöke.
Egy hónapra tegyék le a telefont és kapcsoljanak át igazi, közösségi élményekre – erre kér a Kapcsolj Ki! Mozgalom. Novemberben arra ösztönzik az erdélyi magyar iskolák tanulóit, hogy kevesebb időt töltsenek az online világban.
Országszerte változékony lesz az idő a következő két hétben, és a hétvégétől esőre, a hegyekben havas esőre, havazásra is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzéséből.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közölt adatai szerint az elmúlt egy évben az elektromos energia, a friss gyümölcsök, valamint a higiéniai és kozmetikai szolgáltatások drágultak a legnagyobb mértékben.
szóljon hozzá!