
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Négyezer alá csökkent az egy nap alatt regisztrált megbetegedések száma az országban. Noha ez javulást jelent a szombaton regisztrált esetszámhoz (5388) képest, az elvégzett tesztek és a pozitív esetek aránya 10,2-ről 10,8-ra emelkedett vasárnapra.
2021. szeptember 19., 17:362021. szeptember 19., 17:36
2021. szeptember 19., 17:372021. szeptember 19., 17:37
Az elmúlt huszonnégy órában 3817 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, 35 456 teszt feldolgozása nyomán, a fertőzöttségi arány 10,8 százalékos.
Az új esetekkel 1 148 710-re nőtt a járvány kezdete óta regisztrált fertőzöttek száma. Az adatok szerint gyógyultnak 1 079 408 személyt nyilvánítottak. Vasárnapig összesen 9,38 millió RT-PCR-koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 2,87 millió antigéngyorstesztet végeztek.
Az elmúlt huszonnégy órában 58, koronavírussal diagnosztizált személy – 32 férfi és 26 nő – haláláról érkezett jelentés, velük 35 514-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma. Intenzív osztályon 849 személyt kezelnek országszerte.
Ami Székelyföldet illeti,
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma
Hargita megyében 0,57;
Maros megyében 0,75;
Kovászna megyében 0,42 ezrelék.
Nicușor Dan államfő az országos helyreállítási terv (PNRR) beruházásairól egyeztet csütörtökön a Cotroceni-palotában a korábbi kormánykoalíciót alkotó pártok vezetőivel és a két illetékes miniszterrel – közölte az elnöki hivatal.
Nagy erőkkel keresik azt a 28 éves fogvatartottat, aki külső munkavégzés közben szökött meg Nagybányán szerda délután – közölte a helyi büntetés-végrehajtási intézet és a Máramaros megyei rendőrség.
Cáfolta az energiaügyi minisztérium azokat az értesüléseket, amelyek szerint a nagy ipari fogyasztók felszólítást kaptak volna áramfogyasztásuk korlátozására vagy a hálózatról való lekapcsolásra.
Törvénytervezetet nyújtott be a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) a párhuzamos felvételi rendszer megszüntetéséről – közölte szerdán a párt.
Összesen mintegy hétmillió lejre szabott ki bírságokat az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a román tengerparton működő szolgáltatóknál és kereskedőknél július 6. és augusztus 16. között végzett ellenőrzések nyomán.
Átvette nyereményét szerdán a hatos lottó rekordösszegű fődíjának nyertese - közölte a Román Lottótársaság. A nyeremény értéke 52,839 millió lej, azaz több mint 10,07 millió euró.
Két autó ütközött össze kedden délelőtt a Gidófalva határában húzódó 121A jelzésű megyei úton. Mindkét sofőr megsérült, egyikük járműve az úttestről is lesodródott.
Megszökött egy külső munkavégzésre beosztott fogvatartott szerda délután egy nagybányai építkezésről – közölte a nagybányai börtön szóvivője, Borgyos Norbert.
Alexandru Mihai Ghigiu szociáldemokrata párti (PSD) képviselő, az alsóház oktatási bizottságának elnöke szerdán bejelentette, hogy benyújtott egy törvénytervezetet, amely szerint két évvel elhalasztanák a középiskolai felvételi rendszer átalakítását.
Összesen 82, második világháborúból származó aknavetőgránátot találtak szerdán Újtusnádon, az erdő szélén. A lőszereket a Hargita megyei tűzszerészek biztonságosan elszállították.
szóljon hozzá!