
Fotó: Beliczay László
Csökkent az elvégzett tesztek száma az országban, ezzel párhuzamosan az újonnan regisztrált koronavírusos megbetegedések száma is kevesebb lett. Míg egy nappal korábban 17 579 teszt alapján 1542 volt az esetszám, addig a hétfői adatok szerint 1256 új fertőzöttet regisztráltak 11 714 elvégzett teszt alapján. Az elhalálozások száma is csökkent, az elmúlt huszonnégy órában 117-en vesztették életüket a koronavírussal összefüggésbe hozható okok miatt, ez a szám egy nappal korábban 127 volt. Az intenzív osztályon kezeltek száma szintén enyhén csökkent, a vasárnapi 1358-ról 1354-re, akárcsak a gyógyultaké – nagyobb mértékben – 3730-ról 3227-re.
2021. április 26., 14:152021. április 26., 14:15
2021. április 26., 14:222021. április 26., 14:22
| Járványhelyzet április 26-án | |||
| Székelyföld | Románia | ||
| Hargita | 7845 (+6) | Országos | 1 047 520 (+1256) |
| Maros | 22 968 (+45) | Elhunyt | 27 511 (+117) |
| Kovászna | 8103 (+1) | Gyógyult | 975 703 (+3227) |
Az elmúlt huszonnégy órában 1256 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, az új esetekkel 1 047 520-ra nőtt a járvány kezdete óta regisztrált fertőzöttek száma. Hétfőig 8 122 474 koronavírusteszt eredményét dolgozták fel az országban, 11 714-et az elmúlt egy napban végeztek el, a fertőzöttségi arány 10,7 százalékos.
Az elmúlt huszonnégy órában 117, koronavírussal diagnosztizált személy – 71 férfi és 46 nő – haláláról érkezett jelentés, ezzel 27 511-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma. Intenzív osztályon 1354 személyt kezelnek, 975 703 személyt gyógyultnak nyilvánítottak, ez 3227 új gyógyultat jelent.

Tíz alá csökkent fertőzések száma hétfőre Hargita megyében, halálesetek viszont az elmúlt 24 órában is történtek a térségben. A gyógyultak száma ezzel szemben 42-vel emelkedett.
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma
Hargita megyében 1,32;
Maros megyében 2,11;
Kovászna megyében 2,40 ezrelék.
Tizenöt sürgősségi esethez riasztották kedden a Hargita megyei hivatásos tűzoltókat. A beavatkozások többsége egészségügyi segítségnyújtás volt, de közlekedési balesetekhez és más veszélyhelyzetekhez is kivonultak az egységek.
Július 27. és 31. között rendkívüli ülésszakra hívták össze a felsőházat az országos helyreállítási tervhez kapcsolódó törvénytervezetek és az Országos Kataszteri Hivatalnál kialakult helyzettel összefüggő jogszabályjavaslatok elfogadása érdekében.
Háborúk, geopolitikai átrendeződés, bizonytalan európai jövő és regionális együttműködés: ezek a kérdések uralták a 35. Tusványos első nagypolitikai paneljét, ahol Magyarország, Románia és Lengyelország szerepét keresték a változó világrendben.
Rendhagyó módon immár harmadik alkalommal kerül vissza az erdélyi mozik műsorára a Hogyan tudnék élni nélküled? című magyar zenés vígjáték. A film vetítései előtt ezúttal a folytatás első, több mint háromperces exkluzív részletét is levetítik.
A Bisztraterebes–Bihar autópályaszakasz kivitelezője szerint a munkálatok a tervezettnél gyorsabban haladnak, így elképzelhető, hogy a 28,55 kilométeres részt már idén decemberben átadják a forgalomnak.
Folyamatosan szemerkélő, időnként erősebben eleredő eső fogadja a tusványosozókat szerdán.
Közzétette szerdán az oktatási minisztérium az országos képességfelmérőn részt vett nyolcadikosok középiskolai számítógépes elosztásának eredményeit.
Az alaptörvény 17. módosításával Magyarországon politikai önkényuralmi rendszer jött létre, és a Fidesz, mint ellenzéki párt ezzel szemben határozza meg magát – jelentette ki Orbán Viktor szerdán Budapesten.
Cáfolta szerdán a Facebook-oldalán Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter azokat a nyilvánosságban terjedő információkat, miszerint „Romániának azért megy rosszul, mert támogatja Ukrajnát”, illetve „a SAFE-hitelek külföldi vállalatokhoz kerülnek”.
Több mint 8,45 millió utast szolgált ki 2026 első hat hónapjában a bukaresti Henri Coandă és Aurel Vlaicu (Băneasa) nemzetközi repülőtér. Ez 5,08 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest, és új forgalmi rekordnak számít.
szóljon hozzá!