
Fotó: Erdély Bálint Előd
Duplájára emelkedett az újonnan igazolt koronavírusos fertőzések száma tegnaphoz képest: keddre 681 új esetet regisztráltak több mint 22 ezer feldolgozott teszt eredményét követően.
2022. május 17., 15:392022. május 17., 15:39
681 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában hétfő óta, 22 480 teszt eredményének feldolgozását követően – derül ki a Stratégiai Kommunikációs Csoport keddi tájékoztatásából (egy nappal korábban ez a szám 322 volt). Romániában eddig február elsején jegyezték a járvány kezdete óta a legnagyobb napi fertőzésszámot, 40 018-at. Az új esetekkel 2 902 953-ra nőtt a járvány eleje óta diagnosztizált fertőzöttek száma.
Eddig 13,06 millió RT-PCR-koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 9,92 millió antigéngyorstesztet végeztek, hétfő óta a tesztek 3 százaléka bizonyult pozitívnak.
Jelenleg 785 személyt kezelnek kórházban Covid-19-cel, és 121 személy szorul intenzív terápiás ellátásra. A kórházban kezelt páciensek között 57 kiskorú van, közülük senkit sem ápolnak intenzív osztályon.
Egy nap alatt 13 koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés, velük 65 625-re nőtt a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma.
Ami Székelyföldet illeti,
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma:
Hargita megyében 0,13;
Maros megyében 0,32;
Kovászna megyében 0,17 ezrelék.
Záporokra, zivatarokra, viharos szélre és jégesőre figyelmeztető sárga jelzésű előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több térségére.
Újabb drónt lőtt le vasárnap reggel 10:13-kor a román légierő egyik F-16-os vadászgépe Románia területi vizei fölött, a Sulina-Chilia térségben – jelentette be a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Az ilyenkor megszokotthoz képest „csípősebb” volt a reggel országszerte az elmúlt napok lehűlése és csapadékos időjárása miatt.
Buzău és Vrancea megyében is volt egy földrengés vasárnap hajnalban – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Markó Bélával egyeztetett a határon túli magyar közösségek előtt álló kihívásokról – közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter szombaton.
A város fő vízvezetékének meghibásodása miatt vasárnap, előreláthatóan este 8 óráig nem lesz ivóvíz Segesváron és a környező településeken.
Az idei Tusványos talán legbarátságosabb estéjén már érezni lehetett, hogy közeleg a búcsú, de a nagyszínpad előtti hangulaton ennek nyoma sem látszott.
A fesztiválélmény megmarad, csak közben folyamatos matekozás zajlik: mire menjen el a napi keret? Egy nap Tusványoson könnyen elvisz 60–100 lejt, de tapasztalataink szerint a legtöbb fiatal igyekezett okosan beosztani a pénzét.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szombaton 15 óra 13 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszter szerint a kormány az állások befagyasztásával és az egészségügyi dolgozók jövedelmének csökkentésével az állam védelmének egyik legfontosabb pillérét, az egészségügyi rendszert gyengíti.
szóljon hozzá!