
Fotó: Veres Nándor
A szombati adatokhoz viszonyítva felére csökkent az újonnan regisztrált koronavírusos megbetegedések száma Romániában: míg egy nappal korábban még 500 felett volt az esetszám, vasárnap már a 300-at sem éri el.
2022. május 15., 15:342022. május 15., 15:34
282 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában szombat óta, 10 938 teszt eredményének feldolgozását követően – derül ki a Stratégiai Kommunikációs Csoport vasárnapi tájékoztatásából (egy nappal korábban ez a szám 520 volt). Romániában eddig február elsején jegyezték a járvány kezdete óta a legnagyobb napi fertőzésszámot, 40 018-at. Az új esetekkel 2 901 950-re nőtt a járvány eleje óta diagnosztizált fertőzöttek száma.
Eddig 13,05 millió RT-PCR-koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 9,89 millió antigéngyorstesztet végeztek, péntek óta a tesztek 2,5 százaléka bizonyult pozitívnak (egy nappal korábban ez a szám 3,3 százalék volt).
Jelenleg 806 személyt kezelnek kórházban Covid-19-cel, és 138 személy szorul intenzív terápiás ellátásra. A kórházban kezelt páciensek között 61 kiskorú van, közülük senkit sem ápolnak intenzív osztályon.
Egy nap alatt 6 koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés, velük 65 612-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma.
Ami Székelyföldet illeti,
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma:
Hargita megyében 0,12;
Maros megyében 0,33;
Kovászna megyében 0,18 ezrelék.
Az Európai Unióban 1,9 százalékkal, az euróövezetben 1,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom májusban az előző év azonos időszakához képest, Romániában viszont csökkent a lakossági fogyasztás.
Változékony időjárásra készülhetünk a következő két hétben Erdélyben: a hét közepén jelentősen visszaesik a hőmérséklet, majd ismét melegedés kezdődik. Csapadékra és zivatarokra mindkét héten több alkalommal is számítani lehet.
Megelőző egyezségi eljárást kért a kézdivásárhelyi Secuiana nadrággyár a csődeljárás elkerülése érdekében. A cég tavaly történelmi forgalmat ért el, mégis több mint 10 millió lejes veszteséget könyvelt el, miközben adóssága 23,6 millió lejre nőtt.
A politikai pártok közötti párbeszéd az egyetlen út egy teljes jogkörrel rendelkező kormány megalakításához – jelentette ki Csoma Botond. Az RMDSZ a képviselőházi frakció vezetője szerint a jelenlegi konfliktusok csak az AUR erősödését segítik.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, hétfőn felszólítást intézett Nicușor Dan államfőhöz, hogy nevezzen meg egy miniszterelnök-jelöltet.
A közlekedési minisztérium hétfőn közzétett Facebook-oldalán egy űrlapot, amelyet kitöltve az állampolgárok jelenthetik a vonattal való közlekedésük során tapasztalt problémákat, hiányosságokat – közölte a közösségi oldalán Radu Miruță.
Az első félévben 0,3 százalékkal több új személygépkocsit helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 azonos időszakában, a száz százalékban elektromos autók szegmensében 76,6 százalékos növekedést jegyeztek éves összevetésben.
Az év első öt hónapjában tovább mérséklődött a kiskereskedelmi forgalom Romániában az előző év azonos időszakához képest – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Idén immár negyedik alkalommal végeztek szívtranszplantációt Marosvásárhelyen, egy 45 éves nőnek adva új esélyt az életre. A donor egy 38 éves nő volt, a szervet Jászvásárról hozták helikopterrel.
Az idei első negyedévben 14,679 millió utas vette igénybe a vasúti személyszállítást Romániában, 8,8 százalékkal kevesebb, mint az előző év azonosa időszakában – közölte vasárnap az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!