
Képünk illusztráció
Fotó: Varga György/MTI
Tovább csökkent az újonnan regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma az országban, még szerdán még 1600 felett volt, csütörtökre már 1500 alatti az esetszám.
2022. április 14., 15:582022. április 14., 15:58
1477 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában szerda óta, 23 884 teszt eredményének feldolgozását követően – derül ki a Stratégiai Kommunikációs Csoport csütörtöki tájékoztatásából (egy nappal korábban ez a szám 1602 volt). Romániában eddig február elsején jegyezték a járvány kezdete óta a legnagyobb napi fertőzésszámot, 40 018-at. Az új esetekkel 2 879 021-re nőtt a járvány eleje óta diagnosztizált fertőzöttek száma.
Eddig 12,89 millió RT-PCR-koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 9,52 millió antigéngyorstesztet végeztek, szerda óta a tesztek 6,1 százaléka bizonyult pozitívnak (egy nappal korábban ez a szám 6,3 százalék volt).
Jelenleg 1828 személyt kezelnek kórházban Covid-19-cel, és 251 személy szorul intenzív terápiás ellátásra. A kórházban kezelt páciensek között 83 kiskorú van, egyiküket sem kezelik intenzív osztályon.
Egy nap alatt 12 koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés, velük 65 297-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma.
Ami Székelyföldet illeti,
A demokrácia ünnepeként értekelte Magyar Péter a magyarországi országgyűlési választási rekordrészvételt.
Közzétette a 2026-os magyarországi országgyűlési választás első részeredményeit a Nemzeti Választási Iroda.
A rendkívüli részvétel a választáson azt mutatja, hogy magyar demokrácia rendkívül erős – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter vasárnap.
Rendben lezajlott a 2026-os országgyűlésiképviselő-választás - mondta a köztársasági elnök vasárnap este, miután tájékoztatást kapott a Nemzeti Választási Irodától (NVI).
Helyi idő szerint vasárnap este hét órakor (nálunk nyolckor) hivatalosan befejeződött a szavazás a Magyarország 3154 településén és a 23 budapesti kerületben kialakított 10 047 szavazókörben az országgyűlési választáson.
Címlapon hozzák a 2026-os magyar országgyűlési választással kapcsolatos információkat a vezető román hírportálok.
A korábbiaknál magasabb részvételi aránnyal zárul a nap a 2026-os magyarországi országgyűlési választáson, hiszen már a délután öt órai (romániai idő szerint hat órai) részvétel felülmúlta az előző választások egész napi jelenlétét.
A szavazólapok feldolgozottságának függvényében, várhatóan vasárnap este 8 órától (helyi idő szerint, romániai idő szerint 9 órától) kezdi meg a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az országgyűlési választás eredményeinek közlését.
Helyi idő szerint délután három (romániai idő szerint négy) óráig a választópolgárok 66,01 százaléka voksolt a vasárnapi magyarországi országgyűlési választáson. Ez minden eddiginél nagyobb arány, az időszakot tekintve.
Helyi idő szerint kora délután egy óráig a választásra jogosultak 54,14 százaléka szavazott a magyarországi országgyűlési választáson. Ehhez képest a 2024-es romániai parlamenti választáson 52,33 százalékos volt a részvétel a teljes nap folyamán.
szóljon hozzá!