
Kovács Ferencet és Furkóné Szabó Mariannt Portik Vilmos (balról) mutatta be a sajtónak
Fotó: Boda L. Gergely
Az idén augusztus 18. és 27. között zajló Vásárhelyi Forgatag meghívottja lesz Nyíregyháza városa, amelynek küldöttsége kapcsolatépítés céljából, illetve a város népszerűsítéséért érkezik Marosvásárhelyre, és kínál számos programot az érdeklődőknek – ismertette a terveket Kovács Ferenc polgármester, illetve Furkóné Szabó Mariann turisztikai szakember.
2017. július 25., 18:242017. július 25., 18:24
2017. július 25., 19:152017. július 25., 19:15
A Magyarországon levédett nyolc eredeti pálinka közül hármat Nyíregyházán főznek – amiből kóstolót hoznak Marosvásárhelyre is –, hangzott el a keddi sajtótájékoztatón, amelyen a vendégek bemutatták a városukat és mindazokat a sajátosságokat, amelyekért érdemes ellátogatni oda. Kovács Ferenc polgármester arra hívta fel az újságírók figyelmét, hogy
meglátogassa a Lego-gyárat, a kézműves múzeumot, esetleg még a Falumúzeumba is betérjen, de semmi esetre se hagyja ki az állatkertet, amely Európa legnagyobb állatkertjeként van nyilvántartva. A marosvásárhelyi bemutatkozásnak is az a nem titkolt célja, hogy kedvet csináljon az odalátogatásra,
A Forgatagra tartalmas programmal készülnek, augusztus 25. és 27. között a Ligetben gasztronómiai bemutatót tartanak, jellegzetes nyírségi ételt főznek, lesz pálinkakóstoló is, sőt azok között, akik részt vesznek a kvízjátékban, vasárnap kisorsolnak egy kétszemélyes nyíregyházi üdülést. Mivel Európa legnagyobb Lego-gyára is Nyíregyházán működik, Marosvásárhelyre is elhozzák a lehetőséget, hogy a gyerekek kipróbálhassák a legót, a három nap alatt délelőtt tíz és délután hat óra között az erre a célra berendezett sátorban lehet majd játszani.
Az állatkertből érkezik egy oroszlán is – de csak egy jelmezes – tette hozzá Furkóné Szabó Mariann, aki elmondta, Nagyváradra egy valódi oroszlánt szállítottak az állatkertjükből, amit az ottani állatkertben helyeztek el. A Marosvásárhelyen résztvevővel fotózkodni lehet majd kicsiknek és nagyoknak egyaránt – ígérte az idegenforgalmi szakember.
A főzés, pálinkakóstolás, játék mellett egy néptánccsoport is jön Nyíregyházáról, amely a Liget egyik színpadán lép közönség elé, majd táncházba várja a néptánc kedvelőit. Veress Amarilla nyíregyházi paralimpikon pedig egy kerekasztal-beszélgetésen vesz részt.
Kovács Ferenc azt is elmondta, augusztusi útjuk során szeretne találkozni a marosvásárhelyi polgármesterrel is. Noha nem a címekre fektetik a hangsúlyt két település kapcsolatát tekintve, nem tartja kizártnak, hogy Marosvásárhely és Nyíregyháza hivatalosan is partnerkapcsolati együttműködésre lépjen. A Vásárhelyi Hírlap érdeklődésére az elöljáró elmondta, elsősorban a tartalomra fektetnek nagyobb hangsúlyt, a kapcsolatépítésre, de a hivatalos partnerszerződés létrehozására is lát lehetőséget.
Az RMDSZ egyelőre nem döntött arról, hogy támogatja-e Adrian Veștea kormányát, előbb megvárja, hogy milyen álláspontra jut a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Dobos Melindát nevezték ki Hargita Megye Tanácsának megyemenedzseri tisztségére a hétfői tanácsülésen.
Sepsiszentgyörgy egykori dohánygyárában aláírták hétfőn a helyi Csodák palotájának finanszírozását célzó szerződést. Az önkormányzat a Közép Fejlesztési Régió legnagyobb uniós támogatásával vághat bele az élményközpont kivitelezésébe.
Mezőgazdasági munkát végző emberekre támadt rá a medve hétfőn a Kászonaltíz községhez tartozó Kászonújfaluban, mindkét személyt kórházba kellett szállítani. Az áldozatok állapota stabil.
Megtiltja a brit kormány a közösségi média használatát a 16 évnél fiatalabb gyerekek számára.
Hetek óta üzenget Hargita Megye Tanácsának korábbi elnöke utódjának, hétfőn azonban látványosan egymásnak esett Hargita Megye Tanácsának ülésén Bíró Barna Botond és Borboly Csaba a homoródfürdői ifjúsági tábor ügyében.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a következő két hétre, a június 15–28. közötti időszakra vonatkozó időjárás-előrejelzését. Jöhet a nyár.
A bukaresti katonai törvényszék a csendőrségi vezetőket a vádak alól felmentő ítéletet hozott hétfőn a 2018. augusztus 10-i fővárosi tüntetés ügyében.
A munkaképes korú, azaz a 15 és 64 év közötti lakosság foglalkoztatási aránya 62,6 százalékon stagnált az idei első negyedévben, míg a munkanélküliségi ráta 0,2 százalékponttal 6,5 százalékra nőtt 2025 utolsó három hónapjához képest.
szóljon hozzá!