
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A Rádio Gaga szervezésében szeptember 11-én négy kiváló magyarországi színművész koncertezik Marosvásárhelyen, ahol örökzöld musical slágereket és ismert magyar popdalokat adnak elő a nagyérdeműnek.
2022. szeptember 10., 21:272022. szeptember 10., 21:27
2022. szeptember 10., 21:322022. szeptember 10., 21:32
Koós Réka, Mahó Andrea, Egyházi Géza és Csengeri Attila két előadást is tart a marosvásárhelyi Kultúrpalotában vasárnap: az első produkció 17 órakor kezdődik, míg a második fellépés 19.30-tól. A zenei csemegén a klasszikus musical dalok mellett méltán híres magyar számok is felcsendülnek majd egyedi feldolgozásban.
A négy színművész közösen először lép fel Erdélyben, ezért őket is nagy izgalommal tölti el a felkészülés.
– árulta el a Rádió GaGa munkatársainak Egyházi Géza előadóművész, aki Csengeri Attila musicalszínész mellett a másik férfi fellépője lesz a szeptember 11-i kultúrestnek. „A próbák során nagyon jó volt együtt énekelni a színpadon musical örökzöldeket és a jó magyar popslágereket. Már nagyon várom, hogy a közönségnek is megmutathassuk munkánk gyümölcsét” – mondta el Mahó Andrea színművész, aki színházi szerepei mellett szinkronszínészként szintén ismert lehet a közönségnek.
– hívja olvasóinkat a vasárnapi rendezvényre Koós Réka színész-énekesnő, a néhai Koós János táncdalénekes és humorista egyetlen lánya.
Újabb magyarellenes provokációval jelentkezett a csíksomlyói pünkösdi búcsú napján Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja (Calea Neamului) nevű román nacionalista szervezet elnöke.
A hithez, a családhoz és az örök keresztény értékekhez való hűség megőrzésére buzdította a zarándokokat Székely János, szombathelyi megyés püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke, a Csíksomlyói búcsú idei szónoka.
Mozgalmas éjszakájuk volt a segesvári tűzoltóknak: néhány órán belül egy tűzesethez, valamint egy közúti szerencsétlenséghez is riasztották őket. A balesetben két felnőtt és két gyermek sérült meg.
Sokak számára nem adatok meg a lehetőség, hogy személyesen legyen jelen a csíksomlyói pünkösdi búcsún. A világhálónak köszönhetően azonban élőben követhető a búcsús szentmise és az azt megelőző események.
Idén is kiemelt figyelemmel követjük a csíksomlyói pünkösdi búcsú eseményeit, ráadásul megújult élő közvetítéses formátumban igyekszünk beszámolni az összmagyarság legnagyobb zarándoklatáról. Kövesse velünk az idei történéseket.
Keresztalják, lovas zarándokok, autóval, zarándokvonattal vagy éppen busszal érkező erdélyi és anyaországi magyarok találkoznak idén is Csíksomlyón, a pünkösdszombati búcsún. Kövesse élőben a búcsú történéseit a Székelyhonon!
Szívecskéket formázó kezek, lobogó zászlók, könnyek, mosolyok, kézfogások, kiabálások, énekszó, himnusz, megörökített pillanatok – ezeket tapasztaltuk az összenemzeti zarándokvonat sepsiszentgyörgyi fogadásán.
Több százezer ember védelmét biztosítják idén is a csíksomlyói nyeregben a tűzoltók, mentők, csendőrök és rendőrök. Mutatjuk, hol juthatnak segítséghez a zarándokok, és mit tehetnek a rosszullétek megelőzése érdekében.
Újabb elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS) átutalta az áprilisi gyermeknevelési pótlékok (gyerekpénz) kifizetéséhez szükséges összeget.
szóljon hozzá!