
Fotó: Beliczay László
Gyergyószentmiklós történetében, fejlődésében kiemelkedő szerepet játszottak a 16. századtól itt otthonra lelő örmények. Erre is igyekszik felhívni a figyelmet évről évre az Örmény Művészeti Fesztivál. Tartalmas eseménysort ígérnek a szervezők.
2024. augusztus 28., 19:092024. augusztus 28., 19:09
A múlt felelevenítése, a hagyományok ápolása mellett
Különlegesség, hogy Karabakhból érkezik az eseményre egy húsztagú örmény csoport, akik a népük táncait, énekeit, gasztronómiai érdekességeit hozzák el Gyergyószentmiklósra – tájékoztatott az egyik szervező, Kulcsár László.
Pénteken főként kulturális programok, történeti visszatekintések lesznek a középpontban, többek közt
Szombaton más események között a churutos leves készítésének fortélyait ismerhetik meg az érdeklődők és meg is kóstolhatják azt, valamint
Ezen a napon tanítanak örmény táncokat és énekeket a Karabakhból érkező vendégek, de hoznak magukkal olyan örmény finomságokat is, amelyek a gyergyószentmiklósiak számára is újdonságok lesznek.
Fotó: Beliczay László
Vasárnap az örmény katolikus templom búcsúünnepére kerül sor örmény katolikus szent liturgia szerint. Igét hirdet Kovács Gergely érsek, örmény apostoli kormányzó.
Barti Tihamér, Hargita Megye Tanácsának alelnöke kihangsúlyozta, hogy
A fesztivál egész Hargita megye számára fontos esemény – tette hozzá.
Az Örmény Művészeti Fesztiválon jelen lesz Tigran Galstyan, Örményország bukaresti nagykövete is, akivel várhatóan további együttműködési lehetőségekről is alkalom lesz beszélgetést folytatni – mondták el a szervezők.
Az fesztivál részletes programja megtekinthető lesz az esemény Facebook-oldalán.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
A Csíkszereda utcáin megjelent lovak helyzete megoldódott: hazaterelték az állatokat, a tulajdonosukat pedig megbírságolták – közölték csütörtök délben a hatóságok.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt csütörtökre virradóan, 1 óra 30 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Elszabadult lovakat fotóztak csütörtök reggel Csíkszeredában. A haszonállatok több helyszínen is végigvágtáztak, többek között a Dedeman barkácsáruházzal szembeni zöldövezeten, valamint a Szent Kereszt Plébániatemplom környékén.
Néhány gyakorlati tanácsot tett közzé a kisgyermekes családok számára a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház szerdán, amelyeket a nyári időszakban ajánlott betartani.
Egy bank helyiségében gyulladhatott ki egy bankautomata Marosvásárhelyen szerda késő este. A helyszínre a helyi tűzoltóság hatolt be, kiszellőztették a füsttel telítődött teret, a tűzet eloltották.
Csütörtökön újabb lottósorsolást tartanak, a Román Lottótársaság kiközölte a kategóriánként július 9-ére felhalmozott összegeket. A sorsolás este fél héttől kezdődik.
szóljon hozzá!