
Fotó: Kocsis Károly
Az örmények Erdélybe településére emlékeztető információs táblákat helyez ki az Erdélyi Magyarörmények Szövetsége november 28-án Gyimesbükkön. Az ünnepélyes táblaavatást egy kulturális műsor is kíséri majd.
2024. november 20., 08:402024. november 20., 08:40
A gyimesbükki vesztegzár az örménység bevándorlása idején fontos állomás volt, hiszen itt heteket kellett eltölteniük mielőtt tovább utazhattak volna Erdély belsejébe. Erre emlékeztetnek majd azok a felújított ismeretközlő táblák, amelyet a Kontumáci kápolnánál helyeznek el jövő csütörtökön 16.30-kor.
Ezeket a táblákat 2016-ban már egyszer kihelyezték, de megrongálódtak és most felújítva helyezik vissza.
Az ünnepi köszöntők után Puskás Attila bemutatja a Szépvizi örmények című kiadványt. Az ünnepségen fellép a gyergyószentmiklósi Chgnavor örmény tánccsoport és a gyergyószentmiklósi örmény katolikus plébánia kórusa – közölte sajtótájékoztatóján az Erdélyi Magyarörmények Szövetsége tisztségviselője, Kulcsár László.
Teljesen megbénult a forgalom az 1-es országúton, a Prahova-völgyi Bușteni-ben csütörtök este, miután egy kamion nekiütközött egy rendőrautónak, vezetője pedig elbarikádozta magát a fülkében, és nem volt hajlandó kiszállni.
Javultak a hazai magyar diákok románérettségi-eredményei: míg 2024-ben országosan 68,1 százalékuk szerzett átmenőjegyet, tavaly 79,42, idén pedig már 88,15 százalékuk teljesítette sikeresen a vizsgát.
A Duna vízhozama csütörtökön elérte az elmúlt 23 év legalacsonyabb szintjét Románia határánál.
Családja, pályatársai, barátai és tisztelői vettek végső búcsút csütörtökön Szilágyi Tibor Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésztől a Farkasréti temetőben Budapesten.
A legfőbb ügyészség vádat emelt csütörtökön Diana Șoșoacă EP-képviselő ellen négy rendbéli jogellenes fogvatartás miatt, miután 2021 decemberében bezárt az irodájába egy olasz újságírónőt és televíziós stábját, akik interjút akartak készíteni vele.
Megrongálódott egy ingatlan kerítése, két közlekedési tábla, valamint egy gázvezeték a csütörtök reggel Lemhénynél történt balesetben – közölte a rendőrség.
Jóváhagyta Gyergyószentmiklós önkormányzata a Csíky-kert rendbetétléről szóló finanszírozási szerződést, és döntött a Virág negyed északi részének rendezéséhez szükséges telekkönyvi módosításról is.
A bukaresti nyugdíjpénztárnál és további 29 helyszínen egy nyugdíjcsalással kapcsolatos ügyben szerdán végrehajtott házkutatások nyomán hét személyt őrizetbe vettek, további 13-at hatósági felügyelet alá helyeztek – közölte csütörtökön rendőrség.
Ráduly János néprajzkutatótól, írótól, költőtől, műfordítótól, rovásírás-kutatótól, népmesegyűjtőtől búcsúzik közösségi oldalán Kibéd község önkormányzata.
szóljon hozzá!