
Az örmény házak uralják Gyergyószentmiklós központjának arculatát
Fotó: Gergely Imre
Önkénteseket várnak Gyergyószentmiklóson arra, hogy részt vegyenek egy, a város épített örökségének megismerését, szélesebb körben megismertetését megcélzó kezdeményezésben.
2019. július 09., 14:502019. július 09., 14:50
Bejön? Nyitunk a városra – ezzel a mottóval szeptember 7-én a főtéren és Márton Áron utcában több épület nyitja ki kapuit az érdeklődők előtt.
Ezt készítenék elő a kezdeményezők, minél több érdekes információt összegyűjtve. Ennek felvezető eseménye július 13-án, 15 órától a Gyergyószentmiklósi Turisztikai Információs Irodában indul. Ide fotósokat – gyakorlott fényképészeket, amatőröket és érdeklődőket – egyaránt várnak.
Fotó: Gergely Imre
Műhelymunkát tartanak, ahol a célkeresztben a gyergyói örmény épített örökség lesz. Az elméleti bemutatót követően, amelyet Szigeti Vajk István, építész és fotós fog tartani, terepmunka következik.
Az Európai Unióban a 16–24 évesek csaknem háromnegyede rendelkezik legalább alapszintű digitális készségekkel, Románia azonban továbbra is az utolsók között szerepel: csak Bulgáriát előzi meg az Eurostat friss felmérése szerint.
Július 20-ától jelentkezhetnek a magánszemélyek a 2026-os roncsautóprogramra, amelynek keretében állami támogatással vásárolhatnak új gépkocsit. A program idei költségvetése 300 millió lej.
Két jogosítvány nélküli sofőrt is kiszűrtek a közúti forgalomból kedden a Hargita megyei rendőrök, egyikük ráadásul jelentős mennyiségű alkoholt is fogyasztott vezetés előtt.
Az elmúlt hat napban összesen 55 sürgősségi beavatkozást hajtottak végre a Hargita megyei hivatásos tűzoltók. Tűzesetekhez, közlekedési balesetekhez és árvízi károk elhárításához is vonultak az egységek.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó törvények elfogadása létfontosságú Románia számára.
2025-ben is az ajánlott szint alatt maradt a gyermekek átoltottsága Romániában, az UNICEF és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerdán közzétett jelentése szerint.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi minisztert ironizáló üzenetet tett közzé szerdán a Facebookon a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT).
Súlyos informatikai hiba miatt kedd óta nem működnek az Országos Kataszteri és Ingatlan-nyilvántartási Hivatal (ANCPI) informatikai rendszerei. Emiatt az e-Terra telekkönyvi alkalmazás sem érhető el, és várhatóan a hét végéig nem is lesz használható.
1957-ből származik a korábbi csíkszeredai melegrekord, ezt írta felül az elmúlt hónap harmincadik napja. Marosvásárhelyen pedig olyan meleg volt, mint az Osztrák–Magyar Monarchia idején.
szóljon hozzá!