
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Alighogy kiengedték az előzetes letartóztatásból, ismét szabályt szegett egy csíkborzsovai férfi csütörtök délután: jogosítvány nélkül, alkoholos befolyás alatt vezetett.
2023. június 09., 14:222023. június 09., 14:22
2023. június 09., 14:252023. június 09., 14:25
Egy 47 éves csíkborzsovai férfi a 12A jelzésű országúton haladt csütörtök délután, amikor Szépvíznél a szolgálatukat teljesítő közlekedésrendészek megállásra intették a sofőrt. Az ellenőrzés során kiderült, hogy
A férfit egyébként 24 órával korábban engedték ki az előzetes letartóztatásból, miután hasonló szabálysértést követett el.

Kiugrott az autóból egy szépvízi sofőr, amikor meglátta a rendőröket, kedden hajnalban. Azonban a rendőrök figyelték a járművet, és amikor a menekülő személy visszatért, elfogták.
Az ügyben jogosítvány nélküli vezetés miatt indult eljárás, a férfit 24 órára előzetes letartóztatásba vették – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
Robbanás történt szombaton reggel egy gyulafehérvári tömbházban, amelynek következtében egy férfi súlyos égési sérüléseket, egy fiatal nő pedig lábsérülést szenvedett, és huszonkét lakót kellett ideiglenesen kiköltöztetni az épületből.
A Salvamont ötvenkét emberen segített az elmúlt huszonnégy órában, egyvalaki életét azonban nem tudták megmenteni.
A korkedvezménnyel nyugdíjba vonult romániai bírák és ügyészek átlagosan 4000 eurónak megfelelő nettó szolgálati nyugdíjat kapnak kézhez havonta, ami csaknem kilencszerese a közalkalmazotti átlagnyugdíjnak.
Szombat reggel Gyergyóalfaluban mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet az országban: a Hargita megyei településen mínusz 22 Celsius-fok volt.
Mínusz 21 fok alá esett a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában és Gyergyóalfaluban is. Ez volt a leghidegebb az országban.
Megelégelték a magyarázkodást, őszinte válaszokat várnak a városvezetéstől az adóemelések kapcsán a sepsiszentgyörgyiek. Egy felhívásban arra buzdítják a lakókat, ne csak az online térben adjanak hangot az elégedetlenségüknek.
Nyolc évig volt használaton kívül a szentegyházi Bartók Béla Művelődési Ház, amelyet most, egy nagyszabású felújítást követően ismét birtokba vehettek a lakók. Az avatóünnepségen a közösség gyűjtőpontjának nevezték az épületet.
A Craiovai Egyetem etikai bizottsága pénteken úgy döntött, hogy vizsgálatot indít az igazságügyi miniszter, Radu Marinescu doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú ügyében.
A bukaresti ítélőtábla pénteken helyt adott Nelu Iordache üzletember rendkívüli jogorvoslati kérelmének.
Radu Miruță védelmi miniszter és kormányfőhelyettes pénteken a Facebook-oldalán bejelentette, hogy a következő hónapokban felgyorsított ütemben összesen 21 haderőfejlesztési beruházásra készül a minisztérium.
szóljon hozzá!