
Fotó: Maros Megyei Rendőr-főkapitányság
Két Maros megyei férfit vettek őrizetbe fegyvertartásra vonatkozó szabályok megsértése és orvvadászat gyanújával pénteken.
2020. november 06., 20:502020. november 06., 20:50
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint pénteken három helyszínen tartottak házkutatást ügyészi irányítással. Egy 21 és egy 26 éves dánosi férfiak lakását szállták meg a rendőrök és csendőrök, mert a gyanú szerint júliustól mostanáig Segesvár környékén több vadállatot lőttek ki engedély nélkül.
Fotó: Maros Megyei Rendőr-főkapitányság
A házkutatások során lőfegyvert, lőszereket, nyílpuskát, több trófeát – többek között 33 őzfejet és szarvasagancsot –, több állatbőrt és egy járművet foglaltak le. Az orvvadászat által okozott kár eléri a négyezer eurót.
A két férfit 24 órára őrizetbe vették. Legutóbb október elsején bukott le két Maros megyei orvvadász, akik egy szarvast lőttek le engedély nélkül.
Nincs olyan forgatókönyv, amely szerint a lakosság áram nélkül maradna, a háztartási fogyasztás fedezéséhez szükséges hazai termelés stabil – jelentette ki hétfőn Cristian Bușoi energiaügyi államtitkár.
Csütörtök-péntekig tovább melegszik az idő Románia legtöbb régiójában, ahol kánikulára és fokozott hőterhelésre kell számítani, utána azonban fokozatos lehűlés kezdődik, és nő a záporok, zivatarok valószínűsége.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt hétfőn 12 óra 34 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A meteorológiai szolgálat hétfői előrejelzése szerint péntek reggelig az egész országban kánikula és rendkívül magas hőmérsékletek várhatók.
Száznyolcvan kilogramm robbanóanyaggal mozdítottak el egy sziklát a Duna Bala-ágának közelében, hogy vizet tereljenek a csernavodai atomerőművet tápláló Öreg-Duna medrébe – jelentette be hétfőn Radu Miruță.
Vádat emelt a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Ráduly István háromszéki prefektus ellen, miután több mint két és fél évig nyomozott a prefektúra villanyhálózatának felújítása, az épületen végzett munkálatok és egyes föld-visszaszolgáltatási ügyek miatt.
Harmadfokú hőségriasztás van érvényben szerdáig Szatmár, Bihar, Arad és Temes megyében. Térségünkben Maros megyében narancs jelzésű hőségriasztás van érvényben.
A Duna vízhozama a következő napokban másodpercenként 1400 köbméterre csökkenhet Báziásnál, ahol a folyam belép Romániába.
Megállíthatatlanul emelkedik az üzemanyagok ára, a dízel litere egyes töltőállomásokon már a 11 lejhez közelít.
Több mint 33 ezer diák iratkozott be a hétfőn kezdődő pótérettségire.
szóljon hozzá!