
Forgalomkorlátozásra kell számítani a nagyméretű rakományt szállító konvoj miatt. Archív
Fotó: Pál Árpád
Hatalmas fémszerkezetű tartályokat szállítanak egy konvojjal Csíkszeredába a konstancai Agigea kikötőből, hogy elindíthassák a szeredai sörgyár gyártási kapacitásának bővítését. Noha a különösen nagyméretű szállítmány érkezésének pontos időpontja még nem ismert, az már biztos, hogy forgalomkorlátozásokra, sőt Csíkszeredában teljes útzárra is számítani lehet.
2022. november 02., 15:362022. november 02., 15:36
2022. november 02., 16:172022. november 02., 16:17
Hatalmas fémszerkezeteket szállító konvoj indult Konstancáról Csíkszeredába, a szállítmánnyal október 30-a óta úton vannak, és várhatóan november 8-ára érkezik – tájékoztatnak az Országos Útügyi Igazgatóság (CNAIR) honlapján. Kérdésünkre Cătălin Romanescu, az útügyi igazgatóság Hargita megyei kirendeltségének igazgatója megerősítette a hírt, miszerint nagyméretű szállítmányok vannak úton a kikötővárosból Csíkszereda felé. A CNAIR megyei igazgatójának információi szerint
A csíkszeredai városvezetés még május végén írt alá együttműködési megállapodást a sörgyár vezetőségével, amely a Heineken Románia csíkszeredai telephelyének termelési kapacitását hivatott növelni.

Bővíteni fogják a csíkszeredai sörgyár gyártási kapacitását, az erről szóló szándéknyilatkozatot szerdán írták alá a Heineken Románia ellátási láncért felelős igazgatója, Federico Agressi és Csíkszereda alpolgármestere, Sógor Enikő.
A mostani szállítmányozás kimondottan ennek a kapacitásbővítésnek a része – mondta el kérdésünkre Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere. Mint a városvezető lapunknak beszámolt, pontos információi még nincsenek arról, hogy mikor ér célba a konvoj, azonban biztos, hogy
amellyel a városháza illetékesei jelenleg is tárgyalásokat folytatnak. „Sokkal komplexebb folyamatokat kell eszközölni, mint amit egy szokványos nagy volumenű szállításnál” – magyarázta a polgármester, hozzátéve, hogy a szükséges információk, időpontok és pontos útvonaltervek birtokában fogják majd elrendelni a forgalomkorlátozásokat, amelyekről – ígéret szerint – időben értesítenek.
A Heineken Románia egyébként még szeptemberben osztott meg egy közleményt hivatalos weboldalán, miszerint 2023 szeptemberéig felszámolják a Konstancán alulteljesítő üzemüket, a gyártási tevékenység egy részét pedig áthelyezik a másik három romániai városban – Craiován, Csíkszeredában és Nyárádtőn – működő Heineken-gyárba.
Hogy a Csíkszeredába érkező tartályok és az itt kezdődő termelésikapacitás-növelés összefügg-e a konstancai bezárással, arra a polgármester nem tudott választ adni. A kérdéssel a Heineken csíkszeredai telephelyének illetékeseit is kerestük, de egyelőre nem álltak rendelkezésünkre.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
szóljon hozzá!