
A kapacitás bővítését a városházán jelentették be
Fotó: Veres Nándor
Bővíteni fogják a csíkszeredai sörgyár gyártási kapacitását, az erről szóló szándéknyilatkozatot szerdán írták alá a Heineken Románia ellátási láncért felelős igazgatója, Federico Agressi és Csíkszereda alpolgármestere, Sógor Enikő.
2022. június 22., 18:592022. június 22., 18:59
Közös szándéknyilatkozatot írt alá Csíkszereda önkormányzata a Heineken Románia vállalat képviselőivel, Federico Agressi igazgatóval és Eduard Polschi menedzserrel, amelynek értelmében bővíteni fogják a cég csíkszeredai egységének gyártási kapacitását. A beruházás értéke meghaladja a nyolcmillió eurót.
A tervek szerint jövő év közepén indítják be az új technológiájú töltősort.
– részletezte Korodi Attila csíkszeredai polgármester. Az eddig évi 1,3 millió hektoliter kapacitású gyár a fejlesztés után 1,6 millió hektoliteresre bővül, húsz százalékkal növelve az évi termelést. A fejlesztés húsz munkahelyet fog teremteni.
Öt forgatókönyv van az asztalon annak érdekében, hogy ne jusson el az üzemanyag ára literenként 10 lejig Romániában, miután a világpiacon negyven éve nem látott heti növekedést jegyeztek fel az olajáraknál.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
Rendőri kísérettel Ákosfalváról indul és Kolozs megye fele halad vasárnap este egy rendkívüli szállítmány, amelyre felhívják a gépkocsivezetők figyelmét.
A csíkszentmártoni református közösség önerőből felújította a gyülekezet parókiáját és imaházát és vasárnap hálaadó istentiszteleten ünnepelték meg mindezt.
A közel-keleti konfliktus miatt Katarban rekedt román állampolgárokat szállító repülőgép érkezik vasárnap Bukarestbe. A repatriáló járat a szaúd-arábiai Rijádból szállt fel, 183 román állampolgárral a fedélzetén.
A nemzetközi nőnap alkalmából a közösségi oldalán köszöntötte a nőket Nicușor Dan államfő.
Vasárnap 17 óráig Hargita megyében, a 15-ös országúton fokozott rendőri jelenlétre kell számítani.
Tizenhét személy kellett elhagyja az otthonát vasárnap délután amikor Dicsőszentmártonban egy tömbházlakásban tűz ütött ki. A lakás tulajdonosát égési sérülésekkel szállították kórházba.
A nyárádszeredai tűzoltók siettek segíteni vasárnap kora délután Iszlóba, ahol egy családi ház gyúlt meg.
2 hozzászólás