
A „szerencsés megtaláló” a közel négykilós gombával. Anyja szerint tudta, hol lehet ilyen gombára lelni
Fotó: Olvasói felvétel
Közel négykilós pisztricgombát talált egy tizenkét éves fiú Szépvízen – osztotta meg lapunkkal a múlt hétvégi örömhírt az édesanya.
2020. május 27., 16:052020. május 27., 16:05
„Egy elkorhadt fa tövében találta. Tudta, hogy hol kell keresni, nagyon sokféle gombát ismer, többször volt gombásztáborban” – írta lapunknak az édesanya, aki a fia gombászás iránti érdeklődését a nagymamához vezeti vissza.
„Sajnos nem járunk olyan gyakran gombászni, mint amilyen gyakran szeretnénk, de igyekszünk minél többször menni” – osztotta meg Szőcs Judit, hozzátéve, hogy már többször szedtek ilyen típusú gombát, és
Ilyen nagy méretűt viszont még nem találtak, ez pontosan 3860 gramm, átmérője pedig 60×40 centiméter, de mivel nem volt friss, nem fogyasztották el.
A tanév rendjének megfelelően a pénteki tanórák után kezdődik és január 7-ig tart a téli vakáció. A diákok január 8-án térnek vissza az iskolákba.
Hároméves javítóintézeti nevelést rendelt el pénteken a nagyváradi ítélőtábla a 16 éves diáklánnyal szemben, aki 2023 novemberében megkéselte a Traian Vuia Szakközépiskola bentlakásának egyik nevelőtanárát.
Péntek hajnalban Murfatlarban elfogták a hatóságok a Poarta Albă börtönből csütörtökön megszökött elítéltet.
A segítség mindig jól jön, karácsony közeledtével pedig különösen nagy ereje van az apró, emberi gesztusoknak. Egy kézdivásárhelyi pékség minden reggel szeretetkosarat helyez ki üzlete bejáratához, amiből nemcsak kivenni lehet, hanem beletenni is.
Egy disznó csatangolt csütörtök este a Marosvásárhely-Radnót közötti autópályán.
A városi autóbuszokon tapasztalt reggeli zsúfoltság elkerülése érdekében hétköznapokon 6.30 és 8.30 között ne lehessen használni az ingyenes nyugdíjas bérleteket – áll abban a határozat-tervezetben, amit a marosvásárhelyi tanácsosoknak kell megszavazniuk.
A sepsiszentgyörgyi mozi közelébe költözött a sepsiszentgyörgyi rendőrség, az új székházban fogadják a lakosságot is.
Adománygyűjtést szerveznek vasárnap a gyergyóalfalui Baricz Alfonz részére, aki munkavégzés közben szenvedett balesetet.
Vonatbaleset történt csütörtökön délután Szászrégenben, amelyben egy 43 éves nő életét vesztette.
szóljon hozzá!