Hirdetés
Hirdetés

Öregotthonokat bírságoltak a fogyasztóvédők

A higiéniai körülményeket, az élelmiszerek tárolását vizsgálták az öregotthonokban. Képünk illusztráció •  Fotó: Erdély Bálint Előd

A higiéniai körülményeket, az élelmiszerek tárolását vizsgálták az öregotthonokban. Képünk illusztráció

Fotó: Erdély Bálint Előd

Öregotthonokat ellenőriztek Kovászna és Maros megyében az elmúlt napokban a fogyasztóvédők, és számos pénzbírságot kiróttak a helyszínen tapasztalt rendellenességek miatt.

Daczó-Hodor Barna

2023. február 27., 14:182023. február 27., 14:18

2023. február 27., 14:262023. február 27., 14:26

Sepsiszentgyörgyi öregotthont bírságolt tízezer lejre a Kovászna Megyei Fogyasztóvédelmi Hivatal – tájékoztatott a hatóság Facebook-oldalán. Az idősek otthonául szolgáló megyeszékhelyi Zathureczky Berta Központban a fogyasztóvédők egyebek mellett

lejárt szavatosságú élelmiszereket (margarin, babérlevél, kapor), lepattogzott zománcú konyhaedényeket, rozsdás konyhai reszelőt, törött nyelű fakanalat és késeket, a hűtőszekrényen elszakadt ajtótömítést találtak.

Ugyanakkor a tejtermékek mellett gyógyszereket, inzulint és Covid-gyorsteszteket tároltak a hűtőszekrényekben, két fürdőszobában a beázott mennyezetről lepattogzott a vakolat, továbbá a heti menüben nem volt feltüntetve az élelmiszerekben található allergének listája.

Idézet
Az említett mulasztások a felhasználók egészségét és biztonságát sodorták veszélybe

– olvasható a hatóság közösségi oldalán megosztott közleményben. Ugyanott megjegyzik, hogy a pénzbírság mellett nem rendelték el az intézmény tevékenységének ideiglenes felfüggesztését, mivel

az észlelt rendellenességeket az ellenőrzés lejártáig orvosolták az illetékesek.

Több rendellenesség Maros megyében

A fogyasztóvédők huszonhárom magán és állami öregotthont kerestek fel Maros megyében, elsősorban azt vizsgálva, hogy milyenek a higiéniai körülmények, hogyan és hol vannak tárolva az élelmiszereket, és milyen körülményeket biztosítanak a gondozottaknak.

Hirdetés

Az ellenőrzés során huszonnégy pénzbírságot róttak ki, melyek összértéke 78 ezer lej, ezen felül csaknem ötezer lej értékben koboztak el élelmiszert. Több esetben írásbeli figyelmeztetést is hagytak, feljegyezve, hogy milyen hiányosságokat kell pótolni. Többek között

azért is bírságoltak, ha a kamrákban, hűtőkben olyan befőttet, savanyúságot találtak, amelyet az otthon alkalmazottai tettek el,

de nem voltak megfelelően felcímkézve, nem szerepelt rajtuk, hogy mikor készült és milyen alapanyagokat használtak fel előállításukkor.

Míg országos szinten kéttucatnyi öregotthon tevékenységét függesztették fel, Maros megyében nem voltak kiemelkedő gondok, így nem volt szükség ilyen megszorító intézkedésre.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. február 28., szombat

A Nagy-Küküllőbe esett két kvadozó Maros megyében

Két, folyóba esett ember mentésére riasztották szombat délután a segesvári tűzoltókat.

A Nagy-Küküllőbe esett két kvadozó Maros megyében
Hirdetés
2026. február 28., szombat

Közel-keleti konfliktus: 1500 romániai utast érintettek a járattörlések

Mintegy 1500 utast érintenek a közel-keleti helyzet miatti járattörlések – tájékoztatott szombaton a bukaresti repülőtereket üzemeltető vállalt (CNAB) szóvivője.

Közel-keleti konfliktus: 1500 romániai utast érintettek a járattörlések
2026. február 28., szombat

Itt a tavasz: 17 fokig is emelkedhet a hőmérséklet március elején

Március első tíz napján nagyon kevés csapadék várható, túlnyomóan napos időre és az ilyenkor szokásosnál magasabb hőmérsékletekre lehet számítani, a nappali csúcsértékek többnyire 10 és 17 Celsius-fok között alakulnak.

Itt a tavasz: 17 fokig is emelkedhet a hőmérséklet március elején
2026. február 28., szombat

Ne utazzunk Izraelbe! – szólított fel a román külügyminisztérium

A külügyminisztérium szombaton a közel-keleti biztonsági helyzet romlására hivatkozva a 8-as szintre emelte az Izraelre vonatkozó utazási figyelmeztetést a kilencfokozatú skálán, és arra szólította fel a román állampolgárokat, hogy ne utazzanak Izraelbe.

Ne utazzunk Izraelbe! – szólított fel a román külügyminisztérium
Hirdetés
2026. február 28., szombat

A tél utolsó napja is fagyosan indult Székelyföldön

Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.

A tél utolsó napja is fagyosan indult Székelyföldön
2026. február 27., péntek

Már nyáron elkezdődhet a parajdi árvízvédelmi rendszer kiépítése

Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.

Már nyáron elkezdődhet a parajdi árvízvédelmi rendszer kiépítése
Hirdetés
2026. február 27., péntek

Egészségügyi miniszter: Románia 30 évet veszített a szűrés és a megelőzés területén

A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.

Egészségügyi miniszter: Románia 30 évet veszített a szűrés és a megelőzés területén
2026. február 27., péntek

Kifejlett nőstény medve támadt egy férfira Patakfalván – frissítve

Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.

Kifejlett nőstény medve támadt egy férfira Patakfalván – frissítve
2026. február 27., péntek

Európa Gasztronómiai Régiója: Borbás Marcsit Hargita megye tiszteletbeli nagykövetének kérték fel

Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.

Európa Gasztronómiai Régiója: Borbás Marcsit Hargita megye tiszteletbeli nagykövetének kérték fel
Hirdetés