
Archív
Fotó: Balázs Katalin
Orbán Balázs halálának 130. évfordulója alkalmával a Gyergyószentmiklósi Unitárius Egyházközség és a Gránátalma Egyesület megemlékezést szervez vasárnap a legnagyobb székely szobránál.
2020. január 29., 14:412020. január 29., 14:41
Orbán Balázsra emlékeznek születés- és névnapját megelőző napon, február 2-án a gyergyószentmiklósiak az íróról, ugyanakkor néprajzi gyűjtőről és országgyűlési képviselőről megformázott Virág negyedi parkban lévő szobornál. A kegyelet virágainak elhelyezését megelőző rövid program 11 óra 45 perckor kezdődik.
Az esemény része a gyergyószentmiklósi Rákóczi Szövetség, az Etnographia Gyergyoiensis Alapítvány, valamint a Gránátalma Egyesület tagjai korábbi kezdeményezésének, vagyis a Soká’ éljen szellemiséged Gyergyószentmiklóson nevezetű emlékkoszorúzás-sorozatnak, melyet a városban fellelhető neves személyiség szobránál tartanak egy-egy jeles évforduló alkalmával.
A marosvásárhelyi ítélőtábla szerdán elutasította a drogkereskedelemmel gyanúsított Cristian Pomohaci fellebbezését, így a volt ortodox pap és népdalénekes előzetes letartóztatásban marad.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök szerdán közölte, hogy a román állampolgárság megszerzésekor minden kapcsolata megszűnt az ukrán hatóságokkal, és évekkel ezelőtt, önként lemondott az ukrán állampolgárságról.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) szerdán közölte, hogy elérhetővé vált a látás- és/vagy hallássérültek vészhelyzeti kommunikációját segítő Apel 112 mobilalkalmazás.
Lezárult az előkészítő szakasz, így elkezdődhet a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál történt tragédia nyomán indult büntetőper elsőfokú tárgyalása. Noha voltak problémák a nyomozati anyaggal, ez nem változtatott a helyzeten.
Az emberek kormányt akarnak, nem érdeklik őket a politikusok választási vitái – jelentette ki szerdán Nicușor Dan.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán bejelentette, kezdeményezni fogja az Európai Bizottságnál (EB), hogy vegyék le a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról és helyezzék át egy másik listára.
A Hargita megyei tűzoltók összesen 18 sürgősségi esethez vonultak ki a hét első két napján, miközben 16 Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak a településeken megjelenő medvék miatt.
Két órára felfüggesztik tevékenységüket csütörtökön az ország igazságügyi orvosszakértői és a törvényszéki orvostani szolgálatok munkatársai. A tiltakozó akcióhoz a Hargita Megyei Törvényszéki Orvostani Szolgálat is csatlakozik.
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.
szóljon hozzá!